Er zijn ongeveer zo een 400 werknemers, IT infrastructuur is centraal georienteerd, namelijk 1 Mainframe die kuren vertoond (waar ook alle data en apps, en services op draaien), hele netwerk lijkt de capaciteit ook niet aan te kunnen. mainframe moet er dan ook uit, en er moet decentralisatie zijn. Preciese details van hardware componenten op dit moment is onduidelijk.
De basis voor de huidige TI is gelegd in 1976. Deze basis wordt gevormd door het artikel- en voorraadbestand. Door een wildgroei van informatiesystemen is het gehele systeem verouderd en inflexibel geworden. De voornaamste informatiesystemen binnen het Boekenpaleis zijn:
-Informatie- en bestelsysteem
-Documentair informatiesysteem
-Assortimentsinformatiesysteem
De terminals zijn verdeeld over 2 gebouwen, kantoorgebouw en distributiecentrum, waarvan het kantoorgebouw 3 verdiepingen kent. Ook deze terminals gaan plaats maken voor win2k workstations.
Toekomstige situatie kent deze informatiesystemen:
1.Klant database
2.Voorraad/artikeldatabase
3.Orderverwerking
4.Financiële systemen
5.Vervoerscentrale
6.Inkomende goederen en retouren boekhandel
7.Beheer
8.Controle en financiën
9.Personeelsinformatiesysteem
10.Kantoorinformatiesysteem
11.Telematicadiensten
12.Bestelsysteem
13.EDI
Idee was om met 1 Cisco router naar de buitenwereld te gaan vanuit het kantoorgebouw met daartussen een hardware matige firewall, de rest met switches verdelen over het kantoor, en de 2 gebouwen te koppelen met fddi.
In het kantoorpand komen dan ook de nodige servers (database servers, mail servers, fileservers

etc)