Op maandag 03 december 2001 18:40 schreef MREn het volgende:
[..]
Ja hoor
De ruimte kan je je nog inbeelden: heel groot, bijna 'leeg', dus bijna geen deeltjes per km
3. Dus voor het gemak wordt de ruimte verondersteld leeg en oneindig groot te zijn, hetgeen niet zo is, maar dat maakt het denken hierover een stuk eenvoudiger.
Maar wat zit er 'achter' het einde van de ruimte? Een paar deeltje per km
3 kun je je nog voorstellen, maar wat zit daar achter, kun je dat als mens bevatten? Of is dat
echt leeg, en komt er af en toe wat deeltjes ingeslingerd als resultaat van het immer uitdijende heelal, waarna het niet meer 'niets' is, maar 'ruimte'.
uhmz... je spreekt jezelf tegen

eerst stel je dat de ruimte oneindig is, en vervolgens zeg je dat er iets achter zit (wat impliceert dat de ruimte niet oneindig is, OF daar mixed met hetgeen jij 'niets' noemt)
maja.. i get the point
maar dan.. je vraagt me 'niets' voor te stellen. en ik denk dat je daarmee bedoelt 'compleet vacuum' (like.. 0 deeltjes per Pc
3). Maar vacuum is niet vacuum ivm aanwezigheid van Hawkingstraling. straling die ontstaat doordat uit niets een deeltje en zijn antideeltje ontstaan, die evenlater weer annihileren tot niets.
maar ik denk dat jij ruimte anders definieert dan ik. Ik bedoel met ruimte, datgene waar alle sterren en zo staan, en de leegte ertussen/omheen.
[loze info]
Pc is een lengteeenheid.
1 Pc = 3.26 Lichtjaar = 206256 AE = 3.1*10
11km
[/loze info]
edit:
mijn post voldeed niet aan de wet v. behoud v. haakjes. ff gefixed