NTC Weerstand uitlezen via com poort

Pagina: 1
Acties:
  • 141 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

  • ChiLLeR
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 09:02
Ik wil een schakeling maken die ik op de lpt poort of serieele poort aansluit met daarin in een NTC weerstand. En dan via een eigen gemaakt programma de temperatuur zien uit te lezen, alleen ik heb geen idee hoe dit moet.

Ik weet dat er ook in de winkel kant en klare sensors zijn.. maar dit is niet mijn bedoeling. Ik hoop dat er iemand een oplossing of idee heeft.

Ik hoorde iets van dat ik ook een AD converter nodig had..

>> Signature?


  • AFR
  • Registratie: Juni 2001
  • Niet online

AFR

De COM en LPT poort kunnen alleen digitale signalen inlezen waardoor je minimaal een AD converter nodig hebt om de weerstand uit te kunnen lezen.

Indien je computer een gameport heeft voor het aansluiten van een joystick is het gemakkelijker om hier je NTC weerstand op aan te sluiten. Een joystick werkt immers emt analoge signalen waardoor je geen ADC nodig hebt.

PS. Een zoektocht op "NTC gameport" op Google levert veel bruikbare info op. Bijvoorbeeld: http://www.epanorama.net/documents/joystick/pc_circuits.html