wow.. waarom beginnen mensen met een tekort aan kennis/ervaring niet gewoon met iets simpels? zoals het aansluiten van kerstlampjes op een adapter? daar kan tenminste niet echt veel mee misgaan.
De knuppel (sorry voor flaiming) hier heeft dus niet in de gaten dat hij levens, maar dan ook echt LEVENSgevaarlijk bezig is door netspanning zomaar open en bloot op te hangen in een metalen omgeving. zonde van je versterker en evt stoppen. verder is die fan totaal zinloos bevestigd, hij zal daar meer kwaad dan goed doen. ten eerste de luchtstroom. de ontwerpers van jvc hebben de kastindeling (layout) zo berekent en bedacht dat de warme lucht van onder naar boven kan stromen. wat doe jij? je brengt een fan aan die warme lucht nog eens fijntjes door je hele versterker gaat blazen met het ernstige risico op 'hotspots' (wat je in een compu kast ook krijgt als je netals jij een beetje niet serieus nadenkt bij wat je doet)
dit verkort de levensduur van je versterker, dus zou er mee uitkijken. ten 2e, die fan is super onefficient geplaatst, want hij zit niet DIRECT tegen je caserooster aan. je moet nl. zorgen dat je 100% frisse lucht aanzuigt, of 100% warme lucht uitblaast. aangezien jouw fan niet direct tegen het rooster zit zorg je meer voor wervelstormen (en dus ook weer hotspots) dan voor frisselucht inlaat.
voor de voeding voor je fan.. man regel gewoon een mooie 12 of 9v aansluiting bij de trafo, of maak een klein voedingsprintje wat je degelijk isoleerd en goed stevig bevestigd. (gewoon 12v spanningsregelaartje, wat c'tjes en klaar is kees)
je hebt fans gemold bij je zoektocht naar 12v???? tjee!! mensen zoals jij horen niet bij schroevendraaiers in de buurt te kunnen komen!!! nooit gehoord van een fatsoenlijke multimeter of scoop om je desgewenste signaal/spanning/voedingsspanning op te zoeken? DOH
Suc6 met het verbeteren van je mod, en ik wens je een goed eindresultaat toe..
Ps. Begrijp me niet verkeerd. ik heb waardering voor mensen die zien dat hun apparatuur een verbetering nodig hebben. ofwel in de vorm van een betere koeling, ofwel in (elektro)technische verbeteringen. Maar zorg dan ook dat je het goed doet. Ja toch? Ikzelf heb ook al sinds m'n 8e m'n voedingen zitten verbeteren in de vorm van een stabielere/ mooier afgevlakte uitgangspanning, een verbeterde koeling dmv fans en verbeterd luchtstroomprofiel. verder moesten ook allerlei zenders, tv's, stereo's moederboorden, eigen ontwerp mobo's, embedded systemen, en voedingen eraan geloven om wat verbeteringen te krijgen. dus zie me niet als een frigide persoon die geen apparaat open durft/wil maken. integendeel. maar ik ben er, als ontwerper, wel 100% voor dat het ook GOED gebeurd.