Toon posts:

[Visual Basic] MSHTML gebruiken

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Ik ben dus een beetje aan het expirimenteren met die MSHTML component in VB6; het uiteindelijke doel is om een online (ActiveX control?) HTML editor te maken met de basisopties: tabel invoegen, tekst bewerken, links toevoegen, etc.

Ik heb al eerder met die Internet Controls in VB gewerkt, maar dat werkte niet zo lekker, dus ik vraag me af of er hier mensen zijn die de nodige ervaring ermee hebben.

Ik heb al wel overal gezocht, maar het enige wat ik tegenkom zijn allerlei zaken over FTP clients maken, maar niets over een mooie online HTML editor. En, nee, er zijn ook geen boeken over - helaas.

Dus jullie zijn mijn laatste hoop. ;)

Verwijderd

M$ heeft een (redelijk mooi) DHTML Componentje. Hiermee kan je ZEER Simpel doen wat je wilt dat het zou moeten doen. Er is helaas bijna geen documentatie van en het wordt ook niet verder door ontwikkeld. In de MSDN is met heel veel zoeken wel iets te vinden (er is één heel mooi voorbeeldje...)

Verder zijn op pscode.com wel veel voorbeeldjes te vinden, bijv. http://www.planet-source-code.com/xq/ASP/txtCodeId.26854/lngWId.1/qx/vb/scripts/ShowCode.htm
Hier heb ik zelf ook het nodige van gejat ;)

Ik hoop dat je hier wat aan hebt...

Het componetje heet trouwens DHTMLed.ocx (dacht ik...)

Verwijderd

Documentatie over dat M$HTML componentje kun je vinden op MSDN onder http://msdn.microsoft.com/library/default.asp?url=/workshop/browser/editing/activateeditor.asp.

Maar als je zelf een editor wilt maken heb je hier niets aan. Geen flauw idee hoe je dat aan zou pakken...

  • gotcha
  • Registratie: Oktober 1999
  • Laatst online: 29-07 18:20
die microsoft control is een erg sympatiek speeltje :P, mits je er mee kan leven dat ie alleen werkt in IE4+ ... (waarom.. omdat ie stiekem gewoon functionaliteit van IE zelf gebruikt) als je dat geen probleem vindt dan is dit DE keuze voor jou want goed EN gratis :)

het handigst is als je de beschikking hebt over een dvd-tje van de microsoft platform sdk, daar staan veel samples + enige documentatie op. ben je niet zon geluksvogel, dan heeft msdn.microsoft.com wellicht ook nog wel at in de aanbieding.

wil je niet beperkt zijn tot IE, dan zijn er wel andere inline editors te verkrijgen. bijvoorbeeld de e-webedit pro control. is ook hardstikke sjeik, alleen kost ie minstens 25 piek per client-licentie (en ik schat dat je er niet voor wilt betalen...)

Verwijderd

Op maandag 12 november 2001 22:11 schreef gotcha het volgende:

het handigst is als je de beschikking hebt over een dvd-tje van de microsoft platform sdk, daar staan veel samples + enige documentatie op. ben je niet zon geluksvogel, dan heeft msdn.microsoft.com wellicht ook nog wel at in de aanbieding.
is hij gratis te verkrijgen op http://www.microsoft.com/msdownload/platformsdk/sdkupdate/