Dos-pc bereiken met Win-PC

Pagina: 1
Acties:
  • 104 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

  • mjszwo
  • Registratie: Juni 2001
  • Niet online
Hallo,

Ik wil dus een DOS-PC (Win98 dos) vanaf me WinXP-PC bereiken. Ik ben al zover dat ik met me dospc me winpc kan bereiken, maar andersom dus nog niet. Weet iemand hoe?

  • eX0duS
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 21-08 15:04
Ehm, DOS PC :?
Hmz, rare benaming, tjah Win98 is eigenlijk nog steeds een soort "shell" voor Dos, maar ergens ook weer niet, ik vind een DOS-PC een beetje een rare benaming, maar je Windows XP zou zonder probs je Windows 98 machine moeten kunnen zien, heb je wel al iets geshared op die win98 pc? :)

Check ff of je je win98 pc wel kunt pingen...
dus ff command opstarten en dan intypen:
ping (ip-address)

  • mjszwo
  • Registratie: Juni 2001
  • Niet online
Op donderdag 08 november 2001 08:53 schreef het_beest het volgende:
Ehm, DOS PC :?
Hmz, rare benaming, tjah Win98 is eigenlijk nog steeds een soort "shell" vood Dos, maar ergens ook weer niet, ik vind een DOS-PC een beetje een rare benaming, maar je Windows XP zou zonder probs je Windows 98 machine moeten kunnen zien, heb je wel al iets geshared op die win98 pc? :)
Het is dus _GEEN_ Windows98 PC. Ik draai alleen de commandprompt en heb Win98 niet eens geinstalleerd op die bak, dus alleen FORMAT C: /Q /S. Maar daar ging het niet over, ik wil dus vanaf me WinPC me DosPC benaderen. Andersom kan dus wel.

  • eX0duS
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 21-08 15:04
Aha, jah nu begrijp ik het... :)
Probeer maar eens even te pingen... :)

  • mjszwo
  • Registratie: Juni 2001
  • Niet online
Op donderdag 08 november 2001 09:01 schreef het_beest het volgende:
Aha, jah nu begrijp ik het... :)
Probeer maar eens even te pingen... :)
hmmm ping.exe heb ik niet op die pc staan, ff kijken of ik het uit Win98 op een andere PC kan rippen :)

  • mjszwo
  • Registratie: Juni 2001
  • Niet online
kutzooi, ping.exe werkt niet onder dos:

This program cannot be run in DOS mode.

:'(

en nu?

  • VyperX
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 24-07 15:57
Ehm... zowiezo de vraag... hoe kan jij vanuit Dos je WinPC bereiken? (Aangenomen dat ze in een netwerk zitten...)
Ik bedoel... je hebt dus al wel iets van drivers voor je NIC onder DOS draaien?

En wat versta je onder "bereiken"? Wil je er op kunnen "inloggen" (remote control), of wil je er files af halen...?

My Dwarf Fortress ASCII Reward: ~~@~~####,.".D",.B""


  • eX0duS
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 21-08 15:04
Jah dat is waar, je moet eerst ff network drivers laden onder DOS enzow, dan moet je nog een hoop intypen, tjah, tenzij je er een batch file van maakt... :)

Neej, onder DOS een netwerk bouwen, dat is niet zo fijn... :(

  • mjszwo
  • Registratie: Juni 2001
  • Niet online
Ik draai "Microsoft Network Client version 3.0 for MS-DOS" op die DOS PC, daardoor zie ik deze PC (en z'n shares). En ik wil hem als backupserver gebruiken. dus alleen om files op te zetten en af te halen.

  • mjszwo
  • Registratie: Juni 2001
  • Niet online
Ik heb ooit eens met dat netbiosgedoe van Norton Ghost gewerkt... ik weet niet of ik daar ook mee kon "uploaden" (om het zo maar ff te zeggen).

er staat verder ook niks op tweakers.net over netbios in dos...

  • robbertb
  • Registratie: September 2000
  • Niet online

robbertb

winter

hm als ik jou was zou ik er gewoon een linuxserver van maken, met samba.. dat werkt veel fijner :)

  • mjszwo
  • Registratie: Juni 2001
  • Niet online
nope, no linux for me. dat hele @#%@! OS ligt me niet...

  • EraZor
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 21:32

EraZor

Don't mention the war

Probleem al opgelost? Ben wel benieuwd n.l. Lijkt me makkelijk om een dos fileservertje in ons huisnetwerk te hangen. En ook ik heb geen zin in linux, freebsd o.i.d

  • steejvan
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 16:36
Op donderdag 08 november 2001 18:16 schreef MrBlackfly het volgende:
nope, no linux for me. dat hele @#%@! OS ligt me niet...
openbsd dan, stelt geen kut voor die installatie

Raar is zo gek nog niet


  • EraZor
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 21:32

EraZor

Don't mention the war

Is toch geen oplossing voor het probleem man? Hoe zie ik m'n dos pc in een win netwerk -> ander os installeren....
Is een beetje hetzelfde als 'Hoe clock k m'n pc over? -> nieuwe kopen...

Verwijderd

Er is wel een of andere Windows File Sharing Server pakketje voor dos.
Is een losse download, die je naast de msclient 3.0 dient te installeren.

Wat jij dus inderdaad vraagt is een dos computer gebruiken voor centrale opslag van gegevens.
(he he...modern mobo+proc, 1.5 tot 4GB mem erin, ramdisk bouwen, gigantich snelle filesharing server)

http://www.wown.com/j_helmig/dosclien.htm
Pagina: 1