Tijger: MS heeft een uitermate slimme zet gedaan met de .NET variant van de 'Pet Store'
Mwah, zolang beide implementatie niet deskundig beoordeeld zijn op hun kwaliteit nemen alleen '.NET aanhangers' deze vergelijking serieus. IBM heeft nu zijn visie op de zaak gegeven. Waarschijnlijk kunnen alleen 'J2EE aanhangers' die waarderen. Voorlopig wordt er dus alleen nog maar met modder gegooid en wordt er maar weinig aandacht besteed aan de technische verschillen tussen de implementaties. De belangrijkste vergelijking vind plaats op de benodigde tijd en de kosten van web-service ontwikkeling. Ik vind het wel wat overdreven om het een 'uitermate slimme zet' te noemen.
het is natuurlijk totaal stom om iets op het web te gooien en te zeggen "Kijk eens hoe goed J2EE is" als het slecht in elkaar zit a la Sun en consorten.
Nee dat is lekker onderbouwd

. Allereerst heeft dit IBM artikel
niets met Sun te maken. Sterker nog, IBM heeft wat Java betreft een behoorlijke haat-liefde verhouding met Sun. Op server-hardware gebied zijn ze keiharde concurrenten. Op Java gebied zijn ze absoluut niet opeens dikke vriendjes.
In vind deze opmerking in ieder geval absoluut niets bijdragen aan dit:
We moeten nog gewoon afwachten tot deze systemen genoeg rijpheid hebben en ze dan een keer objectief (lees ongesponsord) naast elkaar houden.
J2EE vind zichzelf in ieder geval al rijp (dat is een veel gebruikt argument ten opzichte van .NET) dus daar hoef je niet op te wachten.
Het blijft een feit dat beide technologien bepaalde voordelen hebben. Elk voordeel wat genoemd wordt kan vaak door de tegenpartij uitgelegd worden in combinatie met een nadeel.
De discussie 'welke beter is' is verder ook niet zo heel erg interessant. Het is veel interessanter om de technieken van beide platformen te bestuderen om ze de verschillen aan te kunnen geven.
Bij beide platformen zijn beslissingen genomen aan de hand van bepaalde principes. Beslissingen moeten niet altijd gelijk uitgelegd worden als nadelen door ze in een context van andere principes te plaatsen.