Toon posts:

C++ openGL probleempje

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
ok, spheres en quads enzo texturen met een .bmp figuur is geen probleem, tekst weergeven in 3D of 2D is ook geen probleem, zolang ze maar APART zijn!! vanaf ik de 2 wil combineren verliest de tekst zijn kleur en BLIJFT hij zwart, glColor3f doet dan geen zak meer aan de kleur van het font, dit komt volgens mij gewoon doordat ik textures heb ingeladen voor die cubes te decoreren, maar hoe in godsnaam kan ik dit fixen?? zodat ik toch nog de kleur van de tekst kan veranderen
pls feedback

Verwijderd

Disable texturing wanneer je non textured primitives tekent. Ik neem aan dat je de fonts rendered dmv de display lists die je gecreeerd hebt met de wgl* functies?

dus: glDisable(GL_TEXTURE_2D);

en wanneer je je cubes tekent: glEnable(GL_TEXTURE_2D);

Verwijderd

Topicstarter
glEnable(GL_TEXTURE_2D); had ik al maar ze disablen nog niet geprobeerd
komt dat dan net voor het tekenen van die tekst? ja zekr

tx btw

Verwijderd

Topicstarter
en ja idd wgl

Verwijderd

Topicstarter
hmmm glDisable(GL_TEXTURE_2D); helpt niet, dan schakelt hij ook de texturing van de spheres en cubes

Verwijderd

Topicstarter
never mind, het werkt :)
domme ik had de glEnable(GL_TEXTURE_2D); in de int InitGL(GLvoid) gestoken zodat deze maar 1 keer werd geenabled, en niet telkens er een cube ofzo werd getekend, nuja uit je fouten leer je :)
Pagina: 1