Toon posts:

QNX ontwikkeltools

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Zijn er mensen die werken met QNX OS en zo ja welke ontwikkeltools worden hiervoor gebruikt?

Is Kylix te porten naar QNX? (Linux->QNX)

Alle info welkom.

  • Delpix
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 27-11-2021

Delpix

Alanis Fan

Ik heb een tijdje QNX gedraait maar nooit de tijd gehad om er devtools op te installeren. Ik heb de ISO van QNX gedownload en als het goed is moeten daarin ook development tools zitten.

En volgens mij zijn Kylix (Delphi) projecten niet te porten naar QNX. Anders zou daarvoor al veel meer software zijn.

...beter bekend als AMFan


  • JayTaph
  • Registratie: Oktober 1999
  • Laatst online: 28-11-2025

JayTaph

Portability is for canoes.

Ik doe veel met qnx.. Voor QNX an sich er is niet zo gek veel te halen en er is ook absoluut 0,0 aan hardware ondersteuning (op een paar netwerkkaartjes na). Het heeft een paar leuke features (mqueues, clustering, proxies) die ondertussen lang en breed zijn ingehaald door andere OS'en.

Ik geloof niet dat er een GCC port is, maar watcom heeft een goeie (lees: redelijk te gebruiken) compiler + documentatie. Gaat je alleen een hoop centen kosten en dankzij de license manager van qnx is het verschrikkelijk moeilijk om een illegale kopie aan de gang te krijgen.

Natuurlijk is kylix te porten naar qnx (de compiler zeker). De gui (waarvoor je waarschijnlijk kylix voor wilt hebben) wordt denk ik moeilijker. Ik weet niet precies of er een X draait op qnx want bij ons draait qnx alleen als realtime controle-systeem voor een aantal bedrijfsprocessen.

Verder is QNX niet interessant voor gebruik buiten (realtime) industriele doeleinden.

Yo dawg, I heard you like posts so I posted below your post so you can post again.