[VC++] probs met linken & SDL

Pagina: 1
Acties:

  • Sjonny
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 21:24
Ik had laatst maar weer es vc uit de kast getrokken en beetje mee zitten klooien. had +/- jaar geleden met SDL/OpenGL een demo/effect/crap inmekaar geflanst (ogl challenge entry, was eeneraatste :)) maar die krijg ik nu niet meer gelinked. lang verhaal kort:
code:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Linking...
msvcrt.lib(MSVCRT.dll) : error LNK2005: _exit already defined in LIBCMTD.lib(crt0dat.obj)
msvcrt.lib(MSVCRT.dll) : error LNK2005: _strncpy already defined in LIBCMTD.lib(strncpy.obj)
msvcrt.lib(MSVCRT.dll) : error LNK2005: _fclose already defined in LIBCMTD.lib(fclose.obj)
msvcrt.lib(MSVCRT.dll) : error LNK2005: __isctype already defined in LIBCMTD.lib(isctype.obj)
LIBCMTD.lib(crt0init.obj) : warning LNK4098: defaultlib "msvcrt.lib" conflicts with use of
    other libs; use /NODEFAULTLIB:library
    Debug/torus.exe : fatal error LNK1169: one or more multiply defined symbols found
Error executing link.exe.

torus.exe - 5 error(s), 1 warning(s)

is wat ik krijg. als ik die msvcrt.lib bij de ignore list mik, dan pikt ie het niet, dan zijn die symbols die nu dubbel zijn missing (andere variant eigenlijk met __imp_ ofzo) en met libcmtd.lib in de ignore list of /nodefaultlib ben ik helemaal ver van huis. Maar het gekke is .. het heeft hiervoor gewoon gewerkt. dus ik denk dat die ik die SDL libs verkeerd het gemaakt ofzo, da's het enigste dat echt veranderd is. Het test programma van SDL dat opengl gebruikt werkt dus wel, maar zij mikken de sdl.lib en die andere libs als dependancies neer, ipv in de project properties bij het link verhaal zoals ik dat doe.

Mensen hier die SDL gebruiken? Mag ook hier je commentaar dumpen over die lib waarom je em wel of niet gebruikt. Onder linux vind ik die lib geweldig, en de linux versie van me prog werkt dan ook goed.
Omdat me computer met vc niet aan internet staat heb ik ook maar ff mijn prog meegenomen, kan je zelf ook ff checken als je er zin in hebt en/of van het weekend toch nix boeiends te doen heb ;) da's dus hier: http://members.rott.chello.nl/jkamp4/torus.rar
voor sdl moet je anders zelf maar zorgen. Je hebt SDL en SDL_image nodig voor die meuk van mij (http://www.libsdl.org/download-1.2.html en http://www.libsdl.org/libraries.html).

vraag in het kort: "waarom linked dat klote ding niet meer :?"

The problem is in the part of your brain that handles intelligence.


Verwijderd

Ding loopt te janken dat ie een of ander ogllib mist. :?

  • marcusk
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 26-09-2023
voici: [topic=215519/1/35]
dat lijkt er iig op.

  • Sjonny
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 21:24
Op vrijdag 19 oktober 2001 14:34 schreef Yarvieh het volgende:
Ding loopt te janken dat ie een of ander ogllib mist. :?
die staat dus in de OGLlib directory (is dus ook van mezelf)

The problem is in the part of your brain that handles intelligence.


Verwijderd

Je moet ff in je compile opties (alt-f7) in de c++/code generation tab, 'm op debug multitheaded dll zetten dan linkt het prima.. (zowel voor je app als voor je lib trouens)

  • Sjonny
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 21:24
klinkt logisch ... not.
waarom moet dat op dll? het is toch fijn een .exe wat ik maak? dat het met allerlei dll's linked, ok, maar mijn app? wazige bedoelingen hoor...

The problem is in the part of your brain that handles intelligence.


Verwijderd

Omdat de faq van SDL mij dat verteld heeft, niet gelezen john?

http://www.libsdl.org/faq/FAQ-Win32.html#WIN32_3b

  • Sjonny
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 21:24
DOH!! |:(
heej .. je kent me toch .. lezen? waar's dat goed voor? ;)

The problem is in the part of your brain that handles intelligence.

Pagina: 1