Toon posts:

Zipdrive wordt niet herkend?

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Mijn vader heeft een Gateway P3-500 katmai systeempje, met zo'n lekker vaag mobo. Hij had een tijd lang een ATAPI ZIP250-drive, totdat die stuk ging. Nu heeft hij een nieuwe gekregen, maar ik denk dat dit een nieuwer type is.

Probleem is dat de drive niet door het BIOS herkent wordt, op een andere computer, met KT133A mobo, wordt de drive wel herkend. Met de drive zelf is dus niks mis.

Ik zelf dacht aan een foutieve kabel, voedingsprobleem (zit 200W voeding in) en een verouderd moederbord. Andere kabel geprobeerd, evenals alle IDE devices afgekoppeld behalve de ZIP: no effect. BIOS zegt doodleuk dat er niks op zn IDE channel zit.

Over het mobo kan ik niet zoveel zeggen, behalve dat het een redelijk oud en plain bordje is. Hij heeft nog een ATA33 controller. ;) En doet ook maar 1.3Mkoetjes/s. :+

Weten jullie misschien een oplossing? Misschien een BIOS-update? Brengen OEM-fabrikanten bios updates voor hun mobo's uit?

Thanks :)

P.S. Ik post dit hier in HA ipv OM omdat mijn probleem misschien ook met mijn moederbord te maken heeft.

Verwijderd

Topicstarter
Anyone?

  • Beaves
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 19-08 16:11

Beaves

Usque ad Finem

Heb je al op de site van Gateway gekeken of het probleem bekend is?

Anders moet je ff kijken of er een merk/type op het mobo staat, dan kan je kijken of daar een BIOS update voor uit is.

Schotlandofiel | Godzijdank ben ik atheïst
Canon 7D / 20D / 300D + glas | Just Light | Flickr


  • CrazyA
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 18-07 12:28
BIOS update zou ik zeggen...

Verwijderd

Topicstarter
Op woensdag 17 oktober 2001 23:46 schreef Beaves het volgende:
Heb je al op de site van Gateway gekeken of het probleem bekend is?

Anders moet je ff kijken of er een merk/type op het mobo staat, dan kan je kijken of daar een BIOS update voor uit is.
Ik zie dus echt helemaal geen merk o.i.d. op het mobo. En op de bon van Gateway staat geeneens het mobo vermeld, losers. :(

Op de homepage van Gateway staat een lijst van bios updates, maar dan moet je wel het type van je mobo weten. :?

Ook zo lekker vaag. Heeft mn vader een RAID-kaartje gekocht voor zn 2 IBMs in RAID0 :9 , kan hij zn HDD led er niet op aansluiten omdat de leds van de kast aan elkaar gesmolten zijn voor dit type mobo. :r

Ik kijk straks wel of ik nog ergens een type op het PCB kan vinden. Thanks iedereen. :)