Printen met Freesco lukt niet

Pagina: 1
Acties:

  • Gallus
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 23:05
Ik heb zojuist m'n Deskjet 710 op m'n freesco router aangesloten. Ik heb de printserver ingesteld (secure, 515, lp1). Maar het is onmogelijk om vanuit winXP of Win2000 te printen. De instellingen op de client zijn als volgt:
Afbeeldingslocatie: http://home.soneraplaza.nl/qn/prive/loekditadh/printer.jpg

Ik zie dat de documenten in een queue geplaatst worden, maar ook echt afdrukken...no way!

All I want is a warm bed, a kind word and unlimited power.


Verwijderd

kan je wel vanuit andere OS-en printen (zoals win98)?

zoja, dan hoort dit imo in WOS ipv NOS...

  • Gallus
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 23:05
Tja, het gaat eigenlijk om een windows en een non-windows operating system. Voor windows 98 is weer extra software nodig geloof ik (axis oid). Is er geen manier om in linux de printer te testen? soort printscreen ofzo?

All I want is a warm bed, a kind word and unlimited power.


Verwijderd

Axis, dat zijn toch stand-alone printservers?
Anyway, je kunt vanuit linux ook wel printen, maar hier moet je even twee dingen onderscheiden:
Een printerserver heeft zelf geen driver om text om te zetten naar de printertaal, hij krijgt een "bestand" wat hij door zijn spooler ramt en de printer vervolgels uitprint

Een client stuurt dus gewoon een bestand via zijn driver (die zet het zaakje om naar de printertaal, bijv PCL of PS oid) naar de spooler -> zie boven

Je kunt dus wel vanuit freesco printen, maar dan zal je eerst een driver moeten installeren zoals CUPS, en daar leent freesco zich niet zo voor.