EVAL-functie voor Acess?

Pagina: 1
Acties:

  • Drop
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 19-02-2022
Ik heb een formuliertje in Access, daar vul je wat velden en dropdowns in en met een druk op een knop wordt de volgende query gerunt:

SELECT *
FROM kaas
WHERE [waarde1] LIKE '*'+[waarde2]+'*';

waarde1 komt uit een dropdown en bevat de kolomnamen en waarde2 bevat de zoekterm.

Het probleem is dat waarde1 als text wordt neergegooid in de query en dus werkt het niet. Als ik [waarde1] in de query vervang door adres (een van de kolommen in de tabel kaas) dan doet ie het wel.

Nu heb ik weinig verstand van Access, maar wel van Perl en JavaScript. Bij deze talen maak je dan gebruik van de EVAL functie die de code eerst execute. Ik heb dus het idee dat zoiets ook in Access te vinden moet zijn!? Is dat zo? Of hoe fix ik dit probleem anders?

  • Basszje
  • Registratie: Augustus 2000
  • Nu online

Basszje

Reisvaap!]

Ik denk niet dat dat bestaat,
eval werkt meestal alleen voor scripting talen

[edit]
Alhoewel als je in access programmeerd , kan je misschien wel een parameter meegeven, moet je maar anders ff opzoeken bij jet sql. ( weet ik niet uit mijn hoofd ) .

Beware of listening to the imposter; you are undone if you once forget that the fruits of the earth belong to us all, and the earth itself to nobody.