opeens trage harddisk

Pagina: 1
Acties:

  • martijn007
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 21-04 14:34
Onlangs is de harddisk enorm traag geworden dwz de access tijden zijn soms seconden. Is een bestand eenmaal geopend lijkt de leessnelheid wel normaal.

Het gaat om een 20Gb HD verdeeld in 2 partities van elk 10G.
Pentium 667 met Windows98 se.

Bij het openen van een bestand hoor je ook een "tik", de zelfde tik die je ook hoort bij het uitschakelen van de PC, volgens mij de tik waarbij de koppen in de veilige ruststand worden gezet.

Ik heb defragmentatie en schijfcontrole uitgevoerd, geen probleem gevonden.

Wie weet wat hier aan de hand is?

Alvast bedankt.

  • PowerPee
  • Registratie: Mei 2000
  • Laatst online: 08-06-2025
Heb je er wel eens aan gedacht dat je schijf in een soort Power saving mode gaat en dan heeft ie dus tijd nodig om weer wakker te worden :)

Ik heb dit probleempje ook met een IBM schijf van mij gehad. Indien je dit niet meer wilt, dan zul je de power saving opties van Windoos uit moeten zetten en(zoals in mijn geval) de HD moeten instellen op geen powersaving via een speciale tool die door de leverancier van de HD wordt gemaakt.

..nog ff door zoeken dus.

Goedluck, P.