Toon posts:

ASUS A7V266 + TB 1,4 + 256 MB PC-2100 = No go !

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Hallo,

Ik heb zojuist een Asus A7V266, Athlon TB 1,4 GH en 256 DDR - RAM 266 bus gekocht. Nou heb ik dus alles netjes ingebouwd, mobo op jumperfree gezet in bios de CPU speed op 1400 MHz gezet maar NO GO! Ik heb ook andere freq. enzo geprobeert maar t hoogste dat ik hem krijg is 1333 MHz maar dan loopt de temp. tot 70 graden en pc hangt meteen na POST :o Als koeler heb ik een Thermaltake Super Orb Socket A tot 1.5Ghz.
Ik vermoed dus dat ze mij een verkeerde processor hebben gestuurd. Op de site van Athlon heb ik gelezen dat ze TB 1,4 in 200 MHz bus en 266 MHz bus verkopen. Dus ik denk dat ze echt de verkeerde hebben gestuurd en niet die ene ik had besteld, die met 266 bus dus. Op factuur staat wel dat t een 266 bus is...

Iemand mischien andere verklaring ?

Alvast bedank.

  • porn*
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 17-08 14:22

porn*

...take on the world!

Al was dat zo, dan zou dat nog niet uit moeten maken. Een AMD voor 100Mhz FSB draait ook op 133 als de multiplier unlocked is.

Ik vermoed toch dat je koeler niet goed genoeg is, weet je wel zeker dat hij voldoende contact met de core maakt?

Wat voor voeding heb je?

Bnet pindle#2913


  • richard_kraal
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 24-03-2025
laag zetten
bios update
en dan kijken of ie het doet...........

  • Redboost
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 23-11-2024
De 1,4 GHz doet het bij allebei de bussnelheden normaal goed, als je de multiplier dan aanpast. Dus ik dnek niet dat je de verkeerde proc hebt. Maar je super-ORB zou wel eens het probleem kunnen geven. Heb je wel koelprut tussen de koeler en de proc gedaan..?

Verwijderd

Topicstarter
BIOS heb ik geupdated en koeler zit er goed op hoor, zeker weten...Mooar nog steeds nix. Als ik em dus op 1400 MHz zet start ie gewoon niet door.

  • Redboost
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 23-11-2024
Koeler zit er goed op, ok, maar mét die thermo-prut ertussen..? Wordt de heatsink van je koeler ook ontzettend warm..? Of kun je die gewoon aanraken. Als je heatsink koel blijft, maar je proc is 70 graden, dan is je koeling brak..

En als je proc 70 graden is, wat is dan je kast-temp..?

Verwijderd

Topicstarter
Op vrijdag 28 september 2001 14:39 schreef Mr.Redboost het volgende:
De 1,4 GHz doet het bij allebei de bussnelheden normaal goed, als je de multiplier dan aanpast. Dus ik dnek niet dat je de verkeerde proc hebt. Maar je super-ORB zou wel eens het probleem kunnen geven. Heb je wel koelprut tussen de koeler en de proc gedaan..?
hm... ja ok maar waarom krijg ik em dan wel op 1333 MHz wel en niet op 1400 ? Bij 1333 MHz start ie wel door maar crashed meteen na POST. Op 1400 MHz helemaal nix. Black screen.

  • martijn12345
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 26-04 21:07

martijn12345

Geen inspiratie

Superorb en amd 1gh+ = no go.

Geen inspiratie


  • Redboost
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 23-11-2024
Op vrijdag 28 september 2001 14:43 schreef Kheramon het volgende:

[..]

hm... ja ok maar waarom krijg ik em dan wel op 1333 MHz wel en niet op 1400 ? Bij 1333 MHz start ie wel door maar crashed meteen na POST. Op 1400 MHz helemaal nix. Black screen.
Bij 1,4 Gig is de warmte-ontwikkeling in de proc een stuk hoger.. Als er iets mis is met de koeling, kan het zijn dat ie bij 1,4 gig niet start, bij 1,3 wel, en daarna crash, en bijvoorbeeld bij 1 Gig doettie 't dan goed.. Maar daar los je je probleem niet mee op.. Een 1,4 Tb moet minimaal op 1,4 Gig kunnen draaien, en als ie bij 1,33 al slecht loopt, en 70 graden wordt, dan zal ie het bij 1,4 helemaal niet doen.. Een ding is zeker, 70 graden is te heet, dus ik vermoed dat er iets met de koeling aan de hand is..

Wat ook zou kunnen is dat je kast van binnen achterlijk warm is, waardoor ook de proc heel warm kan worden. Als je koeler goed werkt, dan is de proc ongeveer 20 tot 25 graden warmer als de kast-temp. Als je kast nu 45 graden zou zijn (kan ik me nauwelijks voorstellen, maar goed), dan zou je proc de 70 graden kunnen halen bij een matige koeler..

Dus als je proc 70 graden wordt, hoe warm is dan jouw kast..?

edit:

En wat voor systeemkast heb je..? Minitower..? fulltower..? En heb je case-fan's..?

Verwijderd

Topicstarter
Ja dat zou kunnen wat je schrijft.
De temp. van mijn kast zou ik zo niet weten...de koellichaam is idd niet zo warm maar de fans draaien. Ik heb een miditower zonder extra fans.

Andere koeler proberen denk je ?

  • Trebbors
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 21-08 16:17

Trebbors

Failure is no option!

Moet je voor dat mobo geen pc2100 geheugen hebben? Mischien heb ik het wel helemaal verkeerd...maar het zou kunnen.

Verwijderd

Topicstarter
het was idd de koeler..

thx !!
Pagina: 1