De username van de oorspronkelijke plaatser van deze posting is bij Big Crash 3 eind mei 2001 verloren gegaan. Om toch de posting zelf terug te kunnen plaatsen is de user BC3 Victim in het leven geroepen
De username van de oorspronkelijke plaatser van deze posting is bij Big Crash 3 eind mei 2001 verloren gegaan. Om toch de posting zelf terug te kunnen plaatsen is de user BC3 Victim in het leven geroepen
Lijkt me niet.... ervanuitgaande dat de kopie goed gelukt isOp vrijdag 18 mei 2001 19:50 schreef Dave_ het volgende:
Is er kwaliteitsverlies als je een audio cd on the fly kopieert?
Nope... alleen (zeer klein; voor mij niet hoorbaar) verlies door compressie naar MP3Dus als je een mp3tje van een gekopieerde audio cd maakt heb je dan dubbel kwaliteit verlies of niet?
Verwijderd
Dus ik kan voor audio cd''s het best clonecd gebruiken?
De username van de oorspronkelijke plaatser van deze posting is bij Big Crash 3 eind mei 2001 verloren gegaan. Om toch de posting zelf terug te kunnen plaatsen is de user BC3 Victim in het leven geroepen
Yamaha - Chario - MJ Acoustics - Squeezebox - Trends Audio - Beresford
Even door 3 miljoen instellingen heen maar dan heb je ook wat.
(zie ook http://cdrfaq.vanbergen.org)
(Sorry, ik weet (nog) niet hoe je dit als directe link neerzet
De username van de oorspronkelijke plaatser van deze posting is bij Big Crash 3 eind mei 2001 verloren gegaan. Om toch de posting zelf terug te kunnen plaatsen is de user BC3 Victim in het leven geroepen
Verwijderd
Maar voor het kopiëren van audio cd''s zie ik geen verschil tussen CloneCD en EAC.
Wat ik in andere woorden ook ga vertellen.Op vrijdag 18 mei 2001 21:08 schreef -Stef- het volgende:
[Schreef een goed verhaal]
Bij het kopieren van een cd, worden altijdp schrijffouten gemaakt. Zowel bij data als bij audio.
Bij data is dit geen probleem, aangezien er een flinke foutcorrectie op zit. Naast de 650mb die je op een cd''tje hebt, zit er ook nog eens 100mb "overhead" op. Op een audiocd van 74min ( = een data cd van 650mb) past namelijk in principe 746mb aan rauwe Megabytes, kijk maar:
2sporen * 16bit * 44100/sec * 60sec * 74min
8bit/byte * 1024byte/Kbyte * 1024Kbyte/Mbyte
= 746Mbyte!
Bij audio is het wel een "probleem", aangezien hier geen echte foutcorrectie ingebouwd zit. De hele beschikbare ruimte wordt namelijk gebruikt voor de data (het geluid). Elk foutje in het schrijfproces zal dus theoretisch resulteren in een minder mooi geluid. En dan moet je niet gaan denken aan jitter in de vorm van tikken (dat zijn nog VEEL heftigere fouten), maar meer aan klijne dingetjes die je foutcorrectie van je cd-speler dan weer moet corrigeren. Dat resulteert weer in een wat minder mooi geluid (Het stereobeeld gaat er uiteindelijk een beetje aan stuk).
Nu moet je niet denken dat ik ff snel een originele cd en een kopietje uit elkaar kan houden, maar een kopie van een kopie van een kopie (etc) gaat op den duur wel duidelijk minder klinken.
ohja, ik kan niet geloven dat een programma een soort van hardwarematige foutcorrectie kan hebben. Zelfs loopwerken van cd-spelers van duizend piek maken leesfouten, en dat op 1x speed!!!. Dus die (eigenlijk) heel brakke loopwerkjes in de pc''s (ja, ook de plextors!) maken nog veel meer leesfouten, die echt niet met een programma omzeilt kunnen worden
4x APsystems DS3; 4x495Wp OZO/WNW 10° ; 4x460Wp OZO/WNW 10°; Totaal 3820Wp
Verwijderd
Hebben jullie ook nog een voorkeur voor een brandprog? De FAQ van nl.comp.cd-branden heeft het over CDRWIN, het kan ook met EAC zelf, Nero misschien?
Mooi dat je overtuigd bent. In EAC is het mogelijk om je CD te extracten in de vorm van 1 groot WAV file met daarnaast een cue sheet. Deze cue sheet is niets anders dat een txt bestandje (kan dus ook in Notepad worden aangepast) dat het brandprogramma "verteld" hoe de WAV file gebrand moet worden. Uiteindelijk krijg je dus een CD met afzonderlijke tracks. Het mooie van EAC is dat daarin tevens een offset kan worden ingesteld. Zowel een read offset als een wright offset. Dit is voor elk merk branders anders en is een extra correctie voor het lezen/schrijven. Kort: wanneer een brandprogramma aangeeft de brander op een bepaald punt de laatste bit te schrijven wijkt zonder offset de brander iets van dat punt af. Of er net voor of er net achter. Niet zo erg maar nogmaals als je een identieke kopie wilt hebben dan ga je er ook voor. Goed, de cue sheet kan middels EAC gebrand worden. Echter verkeert deze nog steeds in een beta stadium waardoor sommige branders wel met EAC kunnen extracten maar niet (goed) kunnen branden. Daar de cue sheet een vinding is van Golden Hawk (CDRWin) is deze dus uitstekend met CDRWin te branden. Ook met bv Nero is dit mogelijk. Dit gaat echter niet altijd goed. Je moet hiervoor dan ook "alle bestanden" selekteren voordat je hem kan branden terwijl in CDRWin de optie "load cue sheet" al aanwezig is. Dus, probeer eerst met EAC zelf (op een CDRW) en ga anders voor CDRWin.Op vrijdag 18 mei 2001 21:41 schreef edwinv het volgende:
Na er wat langer over nagedacht te hebben ben ik overtuigd. Ik ga voortaan EAC gebruiken voor m''n audio CDtjes.
Hebben jullie ook nog een voorkeur voor een brandprog? De FAQ van nl.comp.cd-branden heeft het over CDRWIN, het kan ook met EAC zelf, Nero misschien?
Overigens laat je niet afschrikken door de veelzijdigheid van EAC. Lees de handleiding op cdrfaq.vanbergen.org/eac/index.html voor een eenvoudige intro waarmee je al goed uit de voeten kan. Heb je wat tijd/interesse over lees dan de tutorial op www.ping.be/satcp/tutorials.shtml
Yamaha - Chario - MJ Acoustics - Squeezebox - Trends Audio - Beresford
Ik rip altijd met EAC en burn met CDRWIn
webOS all the way!
http://www.exactaudiocopy.de/
With the sun and the moon on either side of his helmet, a new star is born in the name of Valentino Rossi
Verwijderd