Toon posts:

[BC3] Amiga 500 - VGA monitor?

Pagina: 1
Acties:
  • 103 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

Verwijderd

Topicstarter
Hallo tweakers en case-modderaars...

Ik heb hier nog een Amiga 500 staan (oh yes those where the days), maar aangezien ik er geen monitor meer voor heb en dat ding iedere keer aan de tv hangen ook niet echt een lekkere optie is staat ie stof te happen.

Doodzone natuurlijk, en dus dacht ik eraan om hem op de een of andere aan een standaard VGA monitor te hangen. Er zit een brede connector op de achterkant die gemerkt is met RGB/VIDEO, nu zit er een kabel in met aan de andere kant een scart-aansluiting voor op een tv.

Aangezien het een RGB signaal is dacht ik dat het mischien wel zou lukken, maar van refresh-frequenties enzo weet ik niets.

Mischien is er een electronica freak hier die er wat meer over kan uitleggen, of me kan vertellen dat het sowieso niet gaat werken?

Bij voorbaat dank...

(oh ja ik heb al wat op het net gezocht maar vond er niet echt iets over)

Verwijderd

Verloopjes zijn sowieso wel te koop (ik heb er nog eentje, bij me ouwe amiga rommel liggen) maar idd, die refresh rate enzo, waar je niets van weet, die nekt je.

De horizontale en verticale refresh rates van de 500 zijn verschrikkelijk laag (net zo hoog als een europese tv, PAL, Duh), zelfs de laagste refresh rates die een VGA monitor aankan zijn al veel te hoog.

In den goeden ouden tijd had je daar amiga periphials voor, een zogenoemde flikkerfixer. Maar die zijn er haast niet meer, en als ze er zijn denk ik niet dat je het geld ervoor over hebt (1 keer raden, ze zijn vast en zeker niet goedkoop).

Om het kort te houden: helaas, geen VGA monitor op aan te sluiten, dus je TV blijven gebruiken.

Verwijderd

Nou, het KAN dus wel! Ik heb ook nog ergens een schema liggen van een schakeling waarmee je je Amiga op een standaard VGA kon aansluiten. Ik zal eens goed zoeken in mijn rommelkist...

Dat met die refreshrates komt me ook nog wel bekend voor... op het printje kon je 2 potmeters hangen waarmee je het beeld goed kon krijgen.

Verwijderd

Topicstarter
Ah, voor zoiets (met die refresh-rates) was ik al bang, maar toch bedankt voor de info. (mooi om het zeker te weten).

En MisterSmith, als je dat schemaatje nog kan vinden: altijd interresant.

Bedankt voor de reacties!

Verwijderd

Het schema stond in een oud duits Amiga blad, maar ik kan het niet vinden :'(

Maar misschien heb je hier wat aan
www.eyetech.co.uk/PRODUCT/PAMON/FIVEE001.HTM

Verwijderd

Nou heb ik geen electro gestudeerd, maar ik ben bang dat je met een pot metertjes niet ff de video frequentie van PAL naar VGA kan switchen.

K''denk dat je daar wat specifiekere hardware voor nodig hebt.

Verwijderd

De potmeters zijn maar 2 componenten in een vrij ingewikkeld schema. Ze waren bedoeld als fijn-afregeling voor het beeld.

  • Lone Gunman
  • Registratie: Juni 1999
  • Niet online
Er bestaan idd adapters om het uitgangssignaal van de amiga 500 om te zetten naar vga. Deze zijn ook wel zelf te bouwen, als t goed is heb ik daar nog wel een schema van liggen...

MAAR... deze adapters gaan er van uit dat je een multiscan monitor gebruikt (een monitor die 15 en +- 30 khz ingangssignalen ondersteunt). Ik neem aan dat jij een gewone pc monitor wilt gebruiken, en in dat geval heb je een extra stukje hardware nodig, namelijk een scandoubler. Aangezien het video signaal van een amiga 500/1000/2000 enz (non-aga machines) maar 15 khz is, en een "gewoon" vga signaal ongeveer 30 khz is, moet dit signaal dus via die scan doubler verdubbelt worden. Deze kaartjes kosten rond de 200,-/300,-. Nogal prijzig dus. Een andere oplossing is op een originele amiga monitor of een multiscan monitor op de kop te tikken, waarschijnlijk ben je dan net zo duur of zelfs goedkoper uit.
K hoop dat je hier wat mee kan,

Mzzl, lone

Experience has taught me that interest begets expectation, and expectation begets disappointment, so the key to avoiding disappointment is to avoid interest.


Verwijderd

Zo''n kastje waarmee je dat doet heet een SCANDOUBLER.

Dit is een kleinkastje die tussen de uitgang van je amiga en je monitor gaat.
Deze plugged gelijk de aansluiting van je ami om naar een bruikbare.

Beter lijkt het me als je gewoon ergens probeerd een Microvitec monitor probeerd op de kop te tikken.
Deze monitor zijn wel Multiscan en doen het erg goed.
Nadeel van deze monitoren is is dat je zonder AGA chipset (zoals de amiga 500)weinig aan deze dingen hebt; de amiga 1200 en 4000 ondersteunen veel meer grafische modi.
Daarnaast zijn hogere resoluties ook nog steeds een probleem zonder grafische kaart.

Als ik jouw was zou ik of ergens tweede hands of zelfbouw een scandoubler op de kop tikken, en als je er weer echt lol in hebt 2de hands een amiga 1200 met powerpc Turbo kaart(G3 !!!!) met monitor en/of grafische kaart.

  • WHiZZi
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 24-08 17:13

WHiZZi

Museumdirecteurtje

Of je koopt een V-Box bij compcity (www.compcity.nl) voor F149,00

Met dit kastje kun je een Amiga aansluiten op een normale VGA monitor. Overigens, op het kastje kun je ook je PC doorlussen en DMV een knopje kun je switchen tussen de schermen. In dit kastje zit standaart een scandoubler :D

AMIGA 4-Ever!

HomeComputerMuseum - Interactief computermuseum waar wij de geschiedenis van de thuiscomputer preserveren. Centraal gelegen in de Benelux.


  • Bulldog
  • Registratie: Maart 2000
  • Niet online
>> [url="/listtopics.php/8"]Videoplanken & Beeldkanonnen[/url] <<
Pagina: 1