Op maandag 07 mei 2001 12:12 schreef critical-billy het volgende:
Ten eerste, de A7V133 = geen 266 mobo. |:([
Ja ho ff- laten we eerst een uitzoeken wat we in vredesnaam verstaan onder een "266" mobo
Want ook de allernieuwste AMD760MPX draait alleen op 133DDR (wat voor het gemak maar 266 genoemd wordt, al is het dat niet|:().
Goed, maar als iets dus op 133DDR moet draaien, wat dan? De AMD760 heeft idd een synchroon ontwerp, dus zowel CPU als geheugen bus draaien op 133DDR. Is gelijk ook erg snel, maar duur (en ja, als je nu SDR-SDRAM hebt, zul je nieuwe DDR moeten aanschaffen).
VIA is altijd de koning van het asynchroon lopen geweest. De KT133A chipset (vind je op de A7V133) kan de CPU bus op 133DDR draaien terwijl de geheugen op 133SDR draait (of zelfs 100SDR, maar dan castreer je je systteem!!). Als je stapels PC133 SDR SDRAM hebt, is dit misschien wel een idee.
De KT266 is nog veelzijdiger- het kan in beginsel zowel SDR als DDR aan (maar dat ondersteunen maar een paar mobo''s). Nadeel is alleen dat de performance nauwelijks hoger is dan bij de KT133A- al zegt met dat met een BIOS upgrade de DDR performance flink gaat stijgen...:Z
Maar goed, genoeg theoretisch gewauwel-
Stel, je hebt zat geld en wilt zo snel mogelijk draaien- ga dan voor een AMD760 plankje met DDR geheugen. Kun je makkelijk een P4 mee overtreffen. De A7M266 is een goede, snelle, maar voorlopig is de multiplier niet te tweaken:(- 479,- in pricewatch, en 350,- voor 256MB DDR SDRAM.
OK, dat is te duur. Maar je wilt wel snel en future-proof zijn. Zoek dan een KT266 mobo met zowel SDR als DDR ondersteuning. Stop nu je SDR DIMMs erin, koop later als het goedkoper is DDR. Niet zo snel als de 760, maar veelzijdiger. Zijn momenteel nog nauwelijks te krijgen. Enige in de pricewatch: MSI 6380 K7T 266 PRO 425,-
Of helemaal een klein budgetje? Ga dan voor een goedkope KT133A plankje en stop je huidige RAM erop. Een MSI K7Turbo kost rond de 300,-. Betrouwbaar, redelijk snel, en alles erop en eraan.