Toon posts:

[BC3] Intel Processor

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Kan een Intel processor met 100mhz bussnelheid (fsb) net zo veel mhz aan als 1 met 133mhz? Het klinkt zo onwaarschijnlijk. De laatste is toch niet voor niets 133mhz?

Zal bij de cracks wel DOM overkomen, maar ik kan hierover geen exacte uitleg vinden. Sorry!

  • Sir_Killalot
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 26-08 11:41
Wat wil je nou precies weten ??

Verwijderd

in principe kan dat wel ja. Alleen zal de aanvoer van informatie vanaf andere onderdelen op het mobo (met name vanaf het geheugen) wel trager zijn bij een 100 Mhz FSB, zodat ook de resulterende prestaties van de processor lager zullen zijn dan bij een 133Mhz FSB.
Je moet het ongeveer zo zien, de processor draait op bv. 1Ghz. Of hij krijgt per 10 bewerkingen een beetje data binnen (100 Mhz FSB), of hij krijgt dat per 7.5 bewerkingen (133 Mhz fsb). Voor de processor zelf maakt dat niets uit.

  • Klippy
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 30-08 23:27

Klippy

Still Game

Je bedoelt dus of een proc met een standaard FSB van 100Mhz ook op bv 1Ghz kan lopen. En dat de 133Mhz eigenlijk dan sneller zou moeten zijn :?

Heb je gelijk in, maar de multiplier staat bij de 100Mhz dan op 10 en bij de 133Mhz op 7,5
Maar wat overclocken betreft blijt het hetzelfde. Het gaat om het uiteindelijke aantal clockcycles dat je CPU kan hebben. Of je dat nu bereikt met 100x10 of 133x7,5 maakt nix uit. Je moet wel opletten dat als je FSB''s gaat verhogen dat je proc het nog aankan (en natuurlijk de rest van je hardware).

Steam | SXQncyBhbGwgZ29vZCwgbWFuISDwn5iO