Moet je het staal schuren tot het helemaal glad is ? Of moet je het gewoon even opschuren ? Ik weet niet hoe het zit met staal. Plastic is geen probleem, das net als een scooter.
Plastic eerst schuren. Het hoeft niet eens persee een zachte korrel te zijn, zolang je waterproof schuurpapier gebruikt, en dan dus ook NAT schuurt. Dus het schuurpapier steeds opnieuw bevochtigen.
Daarmee schuur je het plastic tot glad is. Dit kan echt HEEL erg klote werk zijn. Maar sla het niet over, want het is het waard. Met goed schuren staat en valt de hele operatie. Hoe beter het geschuurd is, hoe mooier het eindresultaat.
Als het dus eindelijk glad is spuit je er primer op (doe dat nou, want ik ken dat, met die verf die je zonder zou kunnen gebruiken... das niet altijd geheel waar)
Dus primer erop. En dan de kleur. Heb ajb niet de illusie dat dit in een keer dekkend gaat lukken, want dat lukt niet, en je krijgt druipers. Dus steeds tussendoor een minuut of 5 wachten, en weer een volgend laagje. Beter 5 dunne laagjes dan 1 dikke.
Als de kleur overal goed dekkend erop zit en helemaal egaal is, spuit je de blanke lak erop. Dit is het moeilijkste spuiten. Deze moet in EEN keer goed dekkend zijn, maar mag NIET druipen. Dit vraagt enige oefening, maar het lukt je wel als je het rustig doet.
Doe van de blanke lak een laag of 2,3. En klaar is kees.
Oh ja en denk niet dat je kast na 2 uur droog genoeg is om in elkaar te zetten. Je krabt dat met je nagels enzo er allemaal verf af. Dus echt even 24 uur laten uitharden.
Als je deze stappen volgt, krijg je een stuk plastic dat glanst als een spiegeltje.
Geen inspiratie