Verwijderd
Okee, was ik dus zonet weer een bezig met dat rampenplan van een waterblok van me. Nou, wat moest ik nog doen? Even twee moertjes aan de binnenkant van het blok monteren boven de in het koper getapte M4 schroefdraad. Dit voor de (inbus)boutjes die de peltier eens lekker tussen het waterblok en de coldplate fijn gaan knijpen. Nou, ik dacht, laat ik ze maar erin solderen; dat moet kunnen. Dus: boutjes, binenkant moer en de M4 schroefdraad in het waterblok ingevet met hittebestendig molybdeenvet opdat het soldeer daar niet op zou pakken. Moertjes erop tot op de bovenkant van de grondplaat, S39 erop, stoken, S39 erop, een beetje soldeer laten vloeien, en af laten koelen.
Nou, eens kijken of de boutjes er weer uit gedraaid konden worden, dat ze niet vastgesoldeerd zaten. Dat was geen enkel probleem. Het lukte net niet met de hand. Okee, dus die truc met molybdeenvet werkte dus.
Goed, dan kon ik de finale in: het monteren van de deksel. Eerst braaf de deksel vertind. Daarna weer de boutjes ingevet, de binnenkant van de schroefdraad in ''t blok, boutjes erin gedraaid, wat S39 langs de moeren aan de binnenkant, wat S39 op de opstaande randen van het blok, en verhitten.
Daarna braaf de opstaande randen ook even vertind, het dekseltje heet gestookt, en erop gelegd. Vervolgens weer af laten koelen. Mooi, het blok zat in elkaar! Joepie!
En toen de boutjes er weer uit. Eentje ging nog net zo soepel als eerst, de tweede opzich ook, maar die zat wel vast, en brak dus. En raad eens waar? Juist ja, precies boven de grondplaat, zodat-ie er mooi niet meer uit te halen is.
De boel weer openstoken en de bout er dan uithalen werkte ook niet, want daarvoor had ik uiteraard niet de ruimte, en niet voldoende bout om er een tangetje op te kunnen zetten.
Nou, de truuk om er een kleiner gaatje in te boren, een linkse draad in te tappen, en daar een schroef op zetten kon ik ook wel vergeten.
Dus nou heb ik ''m maar zo nauwkeurig mogelijk uitgeboord en er een nieuwe draad in getapt. Die uiteraard scheef zit, want zo fantastisch ging dat uitboren niet, met een bout van vrij hard staal, en daar rondomheen extreem zacht koper. Daar krijg ik met mijn gereedschap geen mooi exact recht gat in.
Oftewel, de hoop dat ik die pelt met een flinke kracht aan kon trekken kan ik nou ook laten varen. Dat houd die schroefdraad die in ''t koper em gedeeltelijk in de moer zit nooit. Dat word dus gewoon een ''normale'' kracht op de pelt.
Dus, al met al was het weer een ramp vandaag
Een lichtpuntje: ik heb ''m op de kraan gehad, hij is mooi waterdicht (met wat vet langs de M4 boutjes), en het blok koelt fantastisch. Het blok is totaal niet onder de indruk van een gasbrander eronder (ja, als ik pissig ben, dan wil ik ooit wel eens rare grappen uithalen)
Nou, dat word dus ooit van de week hannesen met die coldplate, om daar de bout net zo scheef in te krijgen als-ie in het waterblok zit.
Mocht het nou echt niks worden, dan kan ik met veel moeite nog ''upgraden'' naar M5 bouten, maar dat word niet simpel.
Verwijderd
Maar goed
Verwijderd
Een parker dus om het maar netjes te zeggen, die vreet zich lekker vast in dat zachte koper.
TOPPIE, burner er onder en proberen maar , dat mag ik wel, perfect dat je vlok lekker de zaak koel houd ondanks de brander, vooral doorgaan dus.....
Verwijderd
ik had er een 6tal bouten in vastgesoldeerd, kijk in naar de onderkant... is heel de fucking onderkant vertint!!
dat wordt dus weer gasbrander erop en schoonmaken
wat is er eigenlijk met het forum gebeurd? Klopt iets niet helemaal, geloof ik.....
Verwijderd
Maargoed, inmiddels ben ik weer wat afgekoeld. Met de scheefheid van het M4 tapgat valt het ook wel mee. Het lijkt erger dan het is, als je er een stuk draadeind inzet van 10cm lang. Dus, van de week of van het weekend de coldplate bewerken, de hele zaak grondig lappen totdat ik m''n spiegelbeeld erin kan zien, en dan de eerste testen draaien. Eens kijken of dit blok die 172W peltier wel lief vind. En daarba kijken of mijn AMD dit blok+peltier ook wel lief vind. Vast wel
Unix doesn't prevent a user from doing stupid things, because that would necessarily prevent them from doing brilliant things.
while true ; do echo -n "bla" ; sleep 1 ; done
Verwijderd
In ieder geval veel succes met je coldplate en schroef!
ik snap al dat solderen niet.
het beste blijft gewoon frezen of boren als je niet de beschikkking hebt over een goeie freesbank (zoals ik
tappen moet je voorzichtig doen en verzinkte/rvs boutjes moet je niet gaan solderen.
ik heb gister m''n waterblok gemonteerd en ga vandaag proefdraaien (hoorde alleen wel een *klik* bij het vastdraaien
morgen dus meer over mijn H2O-peltier avontuur
De username van de oorspronkelijke plaatser van deze posting is bij Big Crash 3 eind mei 2001 verloren gegaan. Om toch de posting zelf terug te kunnen plaatsen is de user BC3 Victim in het leven geroepen
Verwijderd
Nouja, dan weten we dat weer voor de volgende keer. Plus: ik ben een elektroboer (elektronica, dat wel) met wat kennis van computers in plaats van volleerd metaal bewerker.
no hard feeling hoor kerel,Op woensdag 25 april 2001 15:39 schreef DaBit het volgende:
Hmm, jah, maar mijn waterblokontwerp uitboren is ook niet simpel. Plus dat ik me een beetje verkeken heb op de moeilijkheidsgraad van al dat gesoldeer (met mijn huidige gereedschap dus. Een acetyleen/zuurstof of propaan/zuurstof brander had het een stuk makkelijker gemaakt)
Nouja, dan weten we dat weer voor de volgende keer. Plus: ik ben een elektroboer (elektronica, dat wel) met wat kennis van computers in plaats van volleerd metaal bewerker.
ben zelf mechatronicus in opleiding (oftewel mechanica, electronica, informatica) dus ik heb wat meer werkplaats dingen voorhanden zoals freezbanken enzo
De username van de oorspronkelijke plaatser van deze posting is bij Big Crash 3 eind mei 2001 verloren gegaan. Om toch de posting zelf terug te kunnen plaatsen is de user BC3 Victim in het leven geroepen
Verwijderd
- een boormachine uit het jaar nul. Niks regelbaar aan dat ding, behalve draaien/niet draaien.
- Een boorkolom waar bovenstaande boormachine inpast. Niet al te degelijk, en met wat speling zo hier en daar.
- Een eenvoudige campinggas (butaan)soldeerbrander.
- dremel
En natuurlijk nog wat schroevedraaiers, zagen, tangen, bankschroefje, etc.
Enne, daar moet ik het mee zien te doen. Nogal een verschil dus.
Agja, Engels spreekwoord: ''It''s a poor workman who blames his tools''
Verwijderd
good luck!
Verwijderd