Alle huidige IDE harddisks komen niet eens in de buurt van een doorvoor van WERKELIJK 33MB/s, dus wat dat betreft zou er geen verschil moeten wezen tussen UDMA33 en UDMA66 of UDMA100.
Echter, op alle huidige harddisks zit een buffertje, en het uitlezen van dat buffertje gaat WEL op de maximale snelheid. Dus afhankelijk van in welke manier (en hoe buffer afhankelijk) de harddisk wordt benaderd door de computer is er dus TOCH een snelheidsverschil tussen UDMA33 en UDMA66, hetgeen zich in de praktijk zou vertalen in ik dacht iets van 3 tot 10 procent snelheidsvoordeel.
Let wel op dat de zowel de harddisk, de controller als de IDE cable (80pins, geen gewone 40pins) UDMA66 moeten ondersteunen, om de harddisk werkelijk in deze modus te kunnen laten draaien!
Kort antwoord: het scheelt een beetje. Genoeg om de moeite te nemen om de harddisk anders aan te sluiten als je moederbord het toch al ondersteunt.