[BC3] Linux Mailserver en ftp forwrden naar andere pc

Pagina: 1
Acties:

  • BC3 Victim
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 29-09-2006
ff 2 vraagjes:
Ik ben aan t klooien met mijn mailserver (sendmail)
Hoe krijg ik pop3 en smtp op een andere poort?
Ik heb een howto waarin staat dat je een dns in je sendmail.cf kan zetten.Hoe kom ik daar aan?kan ik ook de dns van mijn internetprovider erin zetten ,zo ja hoe kom ik hier achter (ik heb sonera en die gegevens staan niet in mijn brief met gegevens)
vraag 2 :
Ik wil achter mijn gateway een andere Linux server zetten.
Hoe forward ik de ftp-requests naar die andere pc?

Thanx

De username van de oorspronkelijke plaatser van deze posting is bij Big Crash 3 eind mei 2001 verloren gegaan. Om toch de posting zelf terug te kunnen plaatsen is de user BC3 Victim in het leven geroepen


Verwijderd

Op donderdag 10 mei 2001 20:22 schreef dealahZ het volgende:
ff 2 vraagjes:
Ik ben aan t klooien met mijn mailserver (sendmail)
Hoe krijg ik pop3 en smtp op een andere poort?
Sendmail deamon opnieuw opstarten met de poort op de commandline gespecificeerd.
vraag 2 :
Ik wil achter mijn gateway een andere Linux server zetten.
Hoe forward ik de ftp-requests naar die andere pc?

Thanx
/etc/ftpd.conf aanpassen (denk ik)
Suc6.

Verwijderd

Ik gok dat je in "Non Windows Operating Systems" eerder en beter antwoord zal krijgen de volgende keer ;)

Waarom zou je smtp op een andere poort willen hebben? pop3 kan ik me nog enigszins voorstellen.
Maar goed, de dingen die je noemt kan je gewoon instellen op de mailserver zelf.
Wat je voor pop3 server gebruikt weet ik niet, maar kijk ook eens naar /etc/inetd.conf of /etc/inet.d (afhankelijk van wat je gebruikt als superserver). Grote kans, dat daar je pop3-service te vinden is.

Je kan inderdaad gewoon de DNS-gegevens van je internet provider erin zetten (tenzij je zelf een DNS-server hebt draaien natuurlijk).

Voor het doorsturen van ftp-requests heb je een zogenaamde portforwarder nodig.
Het is afhankelijk van welke kernel je hebt en welk programma je gebruikt voor je firewall.
In iptables (netfilter) zit het al in en zal je PREROUTING DNAT rules aan moeten maken voor de ftp en ftp-data poort.
Voor ipchains kan je een los progje gebruiken, dat ipmasqadm heet (ipmasq.cjb.net).

Gebruik ook eens de search, dit laatste is namelijk al meerdere keren gevraagd in NWOS en daar zullen dus ook iets uitgebreidere antwoorden staan, dan dat ik je nu geef.