[BC3] Linux Distributie

Pagina: 1
Acties:

  • FTL
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 16:49
Voor de meer ervaren Linux-gebruikers:

Ik zit te tweifelen welke distibutie mijn RedHad 6.1 moet opvolgen, ik zoek dus een strakke die-hard distibutie (zonder veel onnodige dingen)

Ik zit te tweifelen tussen
1. Debian (gehoord dat deze fat was)
2. Mandrake (te veel rookie-scripts?)
3. Open/Free BSD (lijkt me ook fat)
4. SlackWare

Kun jij me hieruit helpen (graag met een beetje motivatie)

  • Valium
  • Registratie: Oktober 1999
  • Laatst online: 01:55

Valium

- rustig maar -

1. :) <- mijn favoriet
2. :(
3. (8> phat
4. :)

Verwijderd

als je een echte doe het zelf-er bent zou ik slack nemen :) zie ook signature

  • Ritch
  • Registratie: December 1999
  • Laatst online: 19-08 11:10
Mandrake is nogal veel newbie ingesteld ja, draiit veels te veel crap en de config files wordtje niet echt veel wijzer van...
OpenBSD is echt een server os...
FreeBSD, geen ervaring mee, maar is gewoon minder documentatie over, dus kan wat lastiger (maar daarom misschien ook wel leuker) zijn.
De keuze tussen Debian en Slack moet je zelf nemen, ik vind Slack gewoon fijner werken, weet daar nu alles te vinden en in Debian zit ik nogal te zoeken naar config files, gewoon omdat ik dat anders gewend ben.
Mijn persoonlijke voorkeur gaat dus uit naar Slackware...

  • BC3 Victim
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 29-09-2006
Slackware rulezzz!! :)

De username van de oorspronkelijke plaatser van deze posting is bij Big Crash 3 eind mei 2001 verloren gegaan. Om toch de posting zelf terug te kunnen plaatsen is de user BC3 Victim in het leven geroepen


Verwijderd

Ik begrijp dat Non-Windows OS FAQ nooit gelezen wordt?

Verwijderd

Voor een ''strakke'' distro kom je inderdaad snel bij Debian of Slackware uit bij de linux varianten of bij *BSD.
De keuze tussen Debian of Slackware is denk ik puur een kwestie van smaak of ervaring met de distro. (net als bv. de keus tussen Gnome of KDE)
Pak er eentje, probeer hem uit. Veel doen = veel leren.

en als je echt wilt gaan bikkelen, begin dan eens aan LFS (Linux From Scratch), dan kan je hem echt helemaal volgens je eigen wensen opbouwen.

Ik gebruik persoonlijk zelf op mijn server en werkbak Slackware, bevalt prima.

  • Jordi
  • Registratie: Januari 2000
  • Niet online

Jordi

#1#1

Staat LETTERLIJK in de FAQ

Het zal wel niet, maar het zou maar wel.

Pagina: 1