Hoge voltages gevaarlijk of temp?

Pagina: 1
Acties:

  • TheLemon
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 01-07 13:56

TheLemon

daddy cool, crazy like a fool

Topicstarter
Ik heb een athlon700, die standaard op 1,6volt dmoet werken.
Er zit een core in van 900, en die werken dacht ik standaard op 1,8volt. Ik draai nu op 1045, maar dan bij 2,0volt. Ik kan hem op 1100 krijgen, maar dan crasht 'ie vaak. Ik wil wel het voltage nog verder opvoeren (kan met mijn Aopen mobo tot 3,5volt in stappen van 0,1), maar ik ben bang dat dat link wordt.

Nu mijn vraag: zijn hoge voltages zelf gevaarlijk of is het alleen de temperatuur die veroorzaakt wordt door deze voltages? Oftewel, zou ik met betere koeling rustig tot bijv. 3volt kunnen gaan?

  • porn*
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 17-08 14:22

porn*

...take on the world!

Ik vind 2v al vrij hoog, hoger dan 2.1 zou ik SOWIESO niet gaan! 2v is al 25% over spec he...

Bnet pindle#2913


  • TheLemon
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 01-07 13:56

TheLemon

daddy cool, crazy like a fool

Topicstarter
Ja ok, dat vind jij, maar dat is geen antwoord op mijn vraag, waarop is die mening gebaseerd?

  • Twynn
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 21-08 09:18
Door het voltage hoger te zetten verminder je gewoon de levensduur van je proc..

Wat belangrijk is bij een hoger core-voltage is goede koeling. Dus als jouw procje heel goed gekoeld wordt zal het nog niet zo'n probleem zijn..
Hooi had bijvoorbeeld z'n duron wel eens op 2.2V draaien geloof ik..
En verder kun je het probleem van de zogenaamde hotspots krijgen.. Bepaalde punten op je core kunnen te warm worden omdat daar teveel energie wordt gegenereerd. Terwijl de totale temperatuur van de proc dan wel meevalt!

Overigens zit er natuurlijk wel een maximum aan.. Op een gegeven moment wordt de proc gewoon gefrituurd.

Maarja, aan overclocken zit natuurlijk altijd een risico! Wil je dat je proc heel lang blijft leven, dan gewoon standaard draaien.. Durf je risico te nemen, dan gewoon gaan met het ding!