Hoi allemaal,
De afgelopen maanden heb ik een eigen Home Assistant add-on gebouwd: SunArc. Ik wilde mijn airco's en verwarming slim sturen op zonne-overschot, maar projecten zoals EMHASS voelden voor mij te veel als een black box. Ik wilde een systeem dat in Jip-en-Janneketaal uitlegt waarom een kamer wacht met verwarmen, passieve koeling via screens meeneemt, en thermische massa (het huis als buffer) gebruikt.
Omdat een klimaatregeling direct het comfort raakt, durf ik hem nog niet blind de sturing te laten overnemen. Daarom heb ik hem nu in Shadow Mode draaien. Hij kijkt mee, berekent wat hij zou doen (en waarom), en logt dit, zonder daadwerkelijk de ketel of airco al aan te sturen.
Waarom dit topic?
Vanaf 1 december wil ik 30 winterdagen data verzamelen als bewijs dat de logica klopt. Het draait nu stabiel bij mij thuis, maar ik zoek een paar HA-pioniers die het leuk vinden om deze add-on de komende maand ook in 'shadow mode' op de achtergrond te laten meedraaien.
Ik ben heel benieuwd hoe de app omgaat met jullie hardware (andere merken airco's, warmtepompen, etc.) en of de "waarom"-uitleg in de 3D-interface bij jullie logische conclusies trekt.
Het is nog experimenteel (en wacht nog op de officiële HACS-review voor de losse integratie), maar je kunt hem via een Custom Repository in Apps al installeren: https://github.com/Ricardo-switch/SunARC-HA-APP
/f/image/V7UZKzujxuzKmIHcnbiDB6vw.png?f=fotoalbum_large)
/f/image/SxmVc6xBU0nS14d0jofuen7Q.png?f=fotoalbum_large)
[ Voor 24% gewijzigd door ricardo89 op 03-11-2026 08:32 ]