Vraag


  • Abdulaziz
  • Registratie: Oktober 2026
  • Laatst online: 29-10 20:38
Ik heb onlangs een setje Solix bluetooth oortjes gekocht. bij de Action In de doos zat een korte USB-A naar USB-C kabel die bedoeld is om de oplaadcase op te laden. Nu vroeg ik me af of ik deze kabel ook veilig kan gebruiken om puur mijn telefoon mee op te laden.

Ik heb online gelezen dat USB-A naar USB-C kabels moeten voldoen aan de officiële USB-specificaties en een 56k ohm pull-up weerstand moeten hebben om te voorkomen dat de telefoon te veel stroom trekt en de USB-A lader/poort overbelast.

Aangezien dit budgetoortjes zijn, vroeg ik me af of dit soort meegeleverde kabels hier standaard aan voldoen en veilig genoeg zijn om op een telefoon aan te sluiten.
  • Heeft iemand hier ervaring mee of toevallig deze specifieke kabel al eens doorgemeten?
  • Kan het kwaad om hiermee mijn telefoon op te laden via een reguliere USB-A thuislader?
Alvast bedankt voor jullie expertise!

Alle reacties


  • franssie
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 20:52

franssie

Save the albatross

Zonder de juiste weerstanden etc zal een goede USB lader niet opschakelen en zal het dus lang duren voordat je telefoon opgeladen is.
Ik weet niet waar je dit gelezen hebt dat het andersom zou zijn?
Hoe dan ook, koop bij de action voor EUR 1,79 gewoon een fatsoenlijke USB A naar C kabel om je telefoon op te laden. Of voor 6 euro eentje bij de Kruidvat, die zijn ook prima.

Ik heb een USB kabel tester, maar meestal gooi ik die goedkope dingen ongetest weg.

🎸 Niets is zo permanent als een tijdelijke oplossing | Een goed probleem komt nooit alleen | Als oesters ongehoorde dingen riepen


  • Abdulaziz
  • Registratie: Oktober 2026
  • Laatst online: 29-10 20:38
Dat klopt helaas niet. Je verwart USB-C naar USB-C met USB-A naar USB-C. Een oude USB-A poort is 'dom' en kan niet actief communiceren of opschakelen; die levert gewoon altijd stroom. Juist daarom is die 56kΩ weerstand in een USB-A naar USB-C kabel zo belangrijk. Die weerstand zorgt ervoor dat de telefoon weet dat hij op een oude poort zit en niet te veel stroom mag trekken. Zonder die weerstand trekt de telefoon wél direct maximaal stroom en kan een oude USB-A adapter of pc-poort overbelast raken en doorbranden. Mijn online informatie klopt dus gewoon.

  • rens-br
  • Registratie: December 2009
  • Laatst online: 21:00

rens-br

Admin IN & Moderator Mobile
@Abdulaziz welkom op Tweakers en fijn dat je de weg hebt gevonden naar ons topic.

Ik snap dat je zuinig wilt zijn op je nieuwe telefoon, maar het is echt niet nodig om voor elke laad twijfel of kabel een nieuw topic aan te maken. Bij twijfel gebruik de kabel die bij je telefoon zat. Ik ga dit topic in ieder geval sluiten.

Dit topic is gesloten.