Vraag


  • roald666
  • Registratie: April 2023
  • Laatst online: 19:51
beste,
binnenkort krijg ik mijn victron systeem met nkon accu binnen en had 1 vraag voor het aansluiten.
ik heb momenteel al 1x 3x6qmm en 1x 2x6QMM liggen van de meterkast naar de plek waar de victron komt te hangen.
nu wil ik dus vanaf mijn hoofdaansluiting (1x35A) via een aardlek van 25A de 3x6qmm gaan gebruiken om aan te sluiten op de AC-IN.
echter omdat ik in de 2e buis geen geel/groen heb liggen, mag ik van de AC-OUT1 (waar ik dus die 2 andere draden op aan wil sluiten samen met de enphase) van de PE klem naar een aardblok die ik in de ruimte maak? of moet deze echt door de buis terug gevoerd worden naar de meterkast?

gr,
Roald

Alle reacties


  • Jim423
  • Registratie: September 2007
  • Laatst online: 00:00
Of jij PE AC-IN en PE AC-OUT1 beide naar de meterkast brengt naar de aardrail/HAR. Of dat je ze beide op een aardblok/aardrail in een onderverdeler zet maakt natuurlijk technisch weinig verschil. Ik zou wel zorgen dat het overzichtelijk blijft.

AMD Ryzen 5800X - 32GB DDR4 Corsair RGB - XFX 6900XT - Panasonic HIT 990Wp - AE200L V3 WPB met cv-ondersteuning


  • Chrisverst
  • Registratie: Juli 2020
  • Laatst online: 23:51
ik zie steeds vaker dat mensen een aard railtje ophangen en vanuit daar alles aansluiten wel zo makkelijk. maar het maakt inderdaad niks uit. Vergeet vooral ALLE aarde niet aan te sluiten. en let wel op dat de AC-OUT goed geaard is en je aardpen ook goed is.