Vraag


  • YinYang
  • Registratie: April 2011
  • Laatst online: 13:47
Dit onderwerp is geheel nieuw voor me, maar na veel lezen ben ik ook aan het overwegen om een batterij aan te schaffen icm een dynamisch contract bij Tibber ivm o.a. grid-rewards.

Overwegingen voor aanschaf thuisbatterij
  1. Eigen opgewekte energie (kostentechnisch) beter gebruiken
  2. Verdwijnen salderingsregeling, waardoor een thuisbatterij icm een dynamisch contract bij bijv. Tibber (financieel) interessant wordt
  3. Terugverdientijd kunnen verkorten door bij een aanbieder zoals Tibber mee te kunnen doen aan "grid-rewards"
  4. Hiermee ook al voorbereid zijn op een EV (en slim laden) in de toekomst
  5. Off-grid / noodstroom functie en daarmee zelfvoorzienend zou ook mooi meegenomen zijn
  6. Ivm verdwijnen salderingsregeling verwacht ik dat de vraag naar thuisbatterijen volgend jaar wel op zal lopen, waardoor de kosten en wachttijden waarschijnlijk op zullen lopen
Huidige situatie:
  • 2400kWh verbruik - Normaal
  • 2100kWh verbruik - Dal
  • 1500kWh teruglevering - Normaal
  • 700kWh teruglevering - Dal
  • We hebben 12 zonnepanelen à 325Wp = 3900Wp totaal
  • Nog geen EV (mogelijk wel in komende jaren, dus mooi om op voorbereid te zijn)
Ik heb nu de Solis S6 10Kw + Pylontech H3 (20kWh) op het oog, zoals o.a. hier op de website van Tibber (excl. noodstroomvoorziening) genoemd of op deze website (incl. noodstroomvoorziening). Heb inmiddels ook al van een andere partij een offerte binnen voor dezelfde hardware.


Ik heb aan aantal vragen hierover:
  1. Heeft iemand hier ervaring met deze combinatie (Batterij + PV maar zonder EV) en die kan delen wat zo ongeveer de opbrengsten/besparing (en dus terugverdientijd) is?
  2. Als ik toch al zo'n setup koop, heeft het mijn voorkeur dat er dan ook meteen een noodstroom / off-grid functionaliteit optie op zit. Bij de link hierboven hebben ze dat niet bij de setup op de Tibber website, maar wel bij de ZonnigeWinkel. Als ik die beschrijving lees klinkt het heel simpel, maar:
    1. Ik neem aan dat er ook e.e.a. aangepast met worden in de groepenkast? De batterij moet natuurlijk niet terug gaan leveren aan het net als er bijv. een storing is.
    2. Zorgt zo'n systeem ervoor dat je batterij op blijft laden door de PV's tot de max en het dan uitschakelt, zolang er bijv nog een storing is op het net en je off-grid draait?
  3. Wat is de beste plek voor een dergelijke setup. Is de zolder een probleem? Daar heb ik nog een aantal loze leidingen naartoe en naar bijv de garage maar 1 loze leiding.
Lang verhaal kort: enerzijds dus vooral benieuwd wat de terugverdientijd is van de batterij obv slim verbruik eigen opwek & grid-rewards en anderzijds dus vooral nog veel vraagtekens bij de noodstroom / off-grid functie.

Hopelijk dat jullie ervaringen mij al wat meer inzichten kunnen geven, om zo uiteindelijk tot een goed besluit te kunnen komen.

Alle reacties


  • YinYang
  • Registratie: April 2011
  • Laatst online: 13:47
Niemand...? :'(

  • ErikVers
  • Registratie: April 2020
  • Laatst online: 18:58

ErikVers

e-Duurzaam

Ja toch wel, ik :-)

Ik zal proberen je vragen te beantwoorden. Heb er een aantal van verkocht en een set staat bij een vriend van mij waardoor ook wat praktijk info heb.

Vind hem zeker veel waar voor zijn geld bieden, is stil en krachtig en je hebt veel kwh voor je geld.

Er is momenteel een actie set zie die link verderop waar je de tvt kan inschatten.

Je vragen;
Heeft iemand hier ervaring met deze combinatie (Batterij + PV maar zonder EV) en die kan delen wat zo ongeveer de opbrengsten/besparing (en dus terugverdientijd) is?
Zie link. Daarin kun je jouw profiel schetsen en zie je de prijzen, geadviseerde kwh en een geschatte tvt

https://e-duurzaam.nl/thuisbatterij-calculator/

Als ik toch al zo'n setup koop, heeft het mijn voorkeur dat er dan ook meteen een noodstroom / off-grid functionaliteit optie op zit. Bij de link hierboven hebben ze dat niet bij de setup op de Tibber website, maar wel bij de ZonnigeWinkel. Als ik die beschrijving lees klinkt het heel simpel, maar:
Ik neem aan dat er ook e.e.a. aangepast met worden in de groepenkast? De batterij moet natuurlijk niet terug gaan leveren aan het net als er bijv. een storing is.
Ik zou deze set niet kiezen met volledige noodstroom meterkast. Dan kies je de goodwe esa vanwege beter daarvoor geschikte hardware. Wil je wel backup icm de solis dan kun je vrij eenvoudig een dubbele wandcontactdoos mee laten installeren.


Zorgt zo'n systeem ervoor dat je batterij op blijft laden door de PV's tot de max en het dan uitschakelt, zolang er bijv nog een storing is op het net en je off-grid draait?
Ja als je pv op de mppt van de Solis S6 is aangesloten wel.

Wat is de beste plek voor een dergelijke setup. Is de zolder een probleem? Daar heb ik nog een aantal loze leidingen naartoe en naar bijv de garage maar 1 loze leiding.
Als er een garage is dan zou ik altijd dat adviseren. Als op zolder een technische ruimte is dan zou het een alternatief kunnen zijn.

Heat Geek Getraind | WP Pana 5H - Solar 6m2 PVT icm 300liter - PV 8970WP: 27stuks - Home Assistant - Thuisbatterij advies |