Vraag


  • mjpeters
  • Registratie: Augustus 2010
  • Laatst online: 22-09 16:30
Sinds begin deze zomer zijn wij van start gegaan met het opstellen van plannen en verzamelen van offertes voor een nieuw huis dat wij gekocht hebben. Het betreft jaren '70 beton bouw (180m2 + garage) en heeft al eens wat renovaties gehad, maar krijgt nog een paar goede upgrades aan de isolatie en heeft flink werk nodig aan het verwarmingssysteem.

Mijn vraag:

Wij hebben eerder een offerte gehad voor een WeHeat Sparrow en BlackBird van 9kW, maar deze lijken sinds mei een flinke prijsverhoging van 750 euro gekregen. Daarop zijn we naar andere offertes gaan kijken en kregen we bij de installateur de Now-E Terrapulse 10kW aangeboden gekregen (zie Now-E: Terrapulse). Deze lijken extreem veel goedkoper te zijn dan gangbare modellen, dus onze vraag is vooral of dit wel een betrouwbaar ding is?

Relevante software en hardware die ik gebruik:

De leverancier geeft aan dat de warmtepomp RS485-communicatie en SG Ready-ingangen heeft en geschakeld wordt met de 'WarmLink' app. Deze heb ik op Tweakers wel eerder voorbij zien komen bij PHNIX warmtepompen of die van het failliete Thuis Stroom.

Wat ik al gevonden of geprobeerd heb:

Het zou me niet verbazen als deze warmtepompen gewoon standaard (Chinese) apparaten zijn met wat branding erover om zo op prijs te concurreren. Zoals eerder gezegd lijkt de PHNIX er wel erg op en het zou me verbazen als ieder bedrijf zoals een Thuis Stroom deze dingen zelf maakt.

Als aanvulling op mijn vraag, mijn zorg zit er in:
  • Onderhoud: Onderdelen zullen lastig te vinden zijn, maar hoe zit het met cloud aansluitingen e.d.? Als het bedrijf failliet gaat, hoe gaat mijn warmtepomp dan goed blijven functioneren?
  • Betrouwbaarheid: Het moet natuurlijk voldoen aan Europese normen en is blijkbaar ook gekeurd voor de ISDE subsidie, maar zo'n ding moet toch 20 jaar op je dak staan zonder problemen?
  • Onafhankelijk: Als dit apparaat via een 'WarmLink' app schakelt, dan worden die gegevens ergens verwerkt. Wie beheert de servers? Hoe cruciaal zijn die voor functioneren? Hoe zit het met software onderhoud van thermostaat, regelsystemen (geen idee wat er bij komt kijken)?
Heeft iemand al ervaring of kennis van deze apparaten?

Alle reacties


  • ThiemevdH
  • Registratie: September 2026
  • Laatst online: 15-09 08:34
Even voor de transparantie: ik ben Thieme van der Holt, Senior Sales Manager van Now Energy (NOW-e). Ik zag deze topic en beantwoord je vraag liever direct dan dat je moet gokken naar de achtergrond.

Klopt: de Terrapulse draait op WarmLink, een R290-platform en communicatieprotocol dat breder in Europa gebruikt wordt — onder meer bij Phnix/Ventus en enkele andere merken. Dat is in deze markt vergelijkbaar met platform-sharing in de automotive: de basis (compressor, platenwisselaar, regeltechniek) is een beproefde, veelgebruikte architectuur. Wat Now Energy toevoegt is de CE/ISDE-compliance en -keuring voor de Nederlandse markt, we zijn lid van de vereniging van warmtepompen, zijn geregistreerd bij de EPREL en hebben de volledige BCRG kwaliteitsverklaringen(het 10kW-model staat op de RVO-meldcodelijst, KA30875), de integratie, garantie en service hier in NL.

Concreet op je zorgen:

Onderhoud/continuïteit: we houden onderdelenvoorraad aan in Nederland/EU — dat is een harde eis vanuit onze eigen projectenmarkt, waar uitval bij grootschalige renovaties simpelweg geen optie is. Over cloud-afhankelijkheid: het toestel heeft RS485/Modbus, dus lokale aansturing zonder de app/cloud is mogelijk.

Betrouwbaarheid/normen: voldoet aan de EN-testeisen die voor ISDE gelden. Voor 20 jaar meegaan kan geen enkel merk vooraf een harde garantie geven; dat hangt af van componentkwaliteit en wij geven 5 jaar garantie op het toestel.

Onafhankelijkheid: Now Energy is een serieuze speler die zich met name richt op de projectenmarkt bij grootschalige renovatie en verduurzaming — dat schaalniveau en die pijplijn zijn onze beste garantie voor continuïteit, veel steviger dan wat een individueel consumentenproduct alleen kan bieden.

Vraag gerust door als je meer wil weten over de specifieke uitvoering bij jouw 180m2 beton bouwjaren-'70 renovatie — dat soort projecten is precies waar we ervaring mee hebben.