PC voor live-streaming en gamen +-€1850

Pagina: 1
Acties:

Vraag


  • moonbeam
  • Registratie: Juli 2026
  • Nu online
Wat wil je doen met je nieuwe systeem?
Ik wil graag een PC bouwen om mijn gameplay mee te live-streamen (+ apart op te nemen tijdens het streamen). De spellen die ik wil streamen zijn over het algemeen spellen die een aardappel nog kan draaien (denk RCT1, SC4, de sims 1/2, stardew valley) of switch gameplay via een capture card. Wanneer mogelijk speel ik deze spellen wel in 4K. Eventueel wil ik ook videobewerken op deze PC (dit doe ik nu op mijn macbook).

Nieuwere spellen die ik speel zijn over het algemeen spellen die meer de CPU dan GPU gebruiken zoals Cities Skylines, maar voor deze spellen vind ik het ook prima om ze op een wat lagere resolutie en instellingen te spelen.

Wat mag het systeem gaan kosten?
Het liefst rond de €1850, maar ik kan dit eventueel wel naar boven aanpassen als dat nodig blijkt voor mijn doeleinden.

Zijn er componenten of randapparatuur die je al hebt en mee wil nemen naar je nieuwe systeem?
De randapparatuur heb ik al, het gaat alleen om de behuizing en componenten.

Wat denk je allemaal nodig te hebben?
#CategorieProductPrijsSubtotaal
1ProcessorsIntel Core Ultra 7 270K Plus Boxed€ 314,15€ 314,15
1MoederbordenGigabyte Z890M AORUS ELITE WIFI7 ICE€ 226,95€ 226,95
1VideokaartenGigabyte GeForce RTX 5060 AERO OC 8G€ 339,-€ 339,-
1BehuizingenCooler Master MasterFrame 400 Mesh Zilver€ 109,-€ 109,-
1ProcessorkoelingDeepCool AK620 Digital Pro Wit€ 67,73€ 67,73
3Case fansCooler Master SickleFlow Edge 120 ARGB White Edition, 120mm€ 9,90€ 29,70
1Geheugen internCrucial Pro Overclocking CP2K16G64C38U5W€ 429,-€ 429,-
1VoedingenLian Li Rotational Shift 1000W, met hub, Wit€ 92,99€ 92,99
1Interne ssd'sLexar NM990 2TB€ 263,55€ 263,55
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 1.872,07
Heb je nog bepaalde (merk)voorkeuren?
Ik heb een lichte voorkeur voor intel/nvidia, maar als iemand een beter amd alternatief heeft hoor ik het ook graag.

Heb je nog bepaalde eisen/wensen?
Ik wil heel graag een zilveren behuizing met zilveren/witte componenten, de kast die ik nu heb gekozen vind ik zelf de mooiste uit het geringe assortiment zilveren behuizingen, dus het liefst die.

Ga je overklokken?
Ben ik niet van plan.

Wat verwacht je van ons?
Ik hoor het graag als iemand verbeterpunten ziet! Daarnaast post ik dit als dubbel check of alle componenten goed samengaan, en of het allemaal gaat passen in de behuizing (dit is de eerste keer dat ik zelf een PC ga bouwen). Vooral over de koeling en fans twijfel ik nog, net als de GPU (is de 5060 wel genoeg, of moet ik toch wat meer uitgeven en voor een 5070 of iets anders gaan).

Alle reacties


  • Woezik
  • Registratie: Augustus 2012
  • Nu online
Intel lijkt mij voor jou gebruiksdoel ook een prima keus.
Ik vind deze (binnenkort ook in NL leverbaar) ook mooi (ook met houten front): https://www.caseking.de/e...lass-white/GEJB-190.html?
Sneller geheugen 6000CL30: https://tweakers.net/pric...-v-kd5agu880-60a300f.html
Ik zou beslist een normale voeding nemen en geen SHIFT variant met rondom aansluitingen. Bijvoorbeeld Tier A- met 7jaar garantie: https://tweakers.net/pric...-gx-white-atx31-750w.html
Minimum van 690 rpm voor de CM fans ligt vrij hoog, wellicht nog wat stillere zoeken.

Afgezien van mogelijke problemen met de Shift voeding zou alles moeten passen.

R.I.P. Pricewatch