Gatenzaag zit vast - tip voor los te krijgen?

Pagina: 1
Acties:

Vraag


  • Typhone
  • Registratie: Mei 2011
  • Laatst online: 13:30

Typhone

Who Dares Wins

Topicstarter
Ik heb een gatenzaag die vast is komen te zitten op zijn boorkop (schroef). Vraag me niet hoe maar hij zit inmiddels al ruim een maand vast zo.

Ik heb geen bankschroef en helaas al 5-6 mensen gevraagd die er ook geen hebben maar is er een manier zonder bankschroef om dit los te krijgen? Ik heb al geprobeerd kruipolie erin te doen en te draaien maar het zit loeivast. Het is een simpel goedkoop setje (uit mijn hoofd 49 euro bij de Hornbach) dus vervangen is een optie maar ik wil toch proberen of er een manier is dit los te krijgen waarbij de boor + boorkop heel blijven en het liefst de boormachine ook.

Iemand een tip/trick?

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/q7BsezfwjSGimTAPyDLeCZinAAk=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/0ryOHUqH2M4c2XItyiWKxdsx.jpg?f=fotoalbum_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/g4khgRrq9Jmr5Gbx0lFh9Zm8buc=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/UEk2MQxp1cWqxZxWYlgpS741.jpg?f=fotoalbum_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/XDMFuBAQe3P5zZRxZ2-SkgReZrA=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/WHOi9lWXyEewdUiLlluaDKvG.jpg?f=fotoalbum_large

Alle reacties


  • plaspvd
  • Registratie: Mei 2014
  • Niet online
Paar klappen op de zijkant en losdraaien met een waterpomptang. Onderste wartel wel losdraaien.

[ Voor 20% gewijzigd door plaspvd op 01-06-2026 13:12 ]


  • rickhaha
  • Registratie: November 2012
  • Laatst online: 29-06 12:38
Normaal gesproken is het de onderste ring losdraaien en dan komt de zaag los als ik het goed heb? Draait die ring nog?

Eerste wat in me op komt is in een boormachine vastzetten en dan tegen de onderkant van de zaag tikken.

  • Koekstra
  • Registratie: November 2012
  • Niet online
Zo te zien heb je nog ruimte op de onderste ring (die lijkt nergens vast te zitten aan de boven of onderkant). Die moet je dus helemaal omlaag draaien, en dan het middelste deel er tegenaan schuiven zodat de zaag zelf niet meer in de borgpennen zit.

Zit soms wat vastig, maar zeker niet onlosmakelijk is mijn ervaring.

  • jerry1985
  • Registratie: November 2010
  • Laatst online: 29-06 16:29
Zonder bankschroef niet te doen.

Even naar een auto garage in de buurt gaan die helpen je wel. Verwacht wel een niet zo slim hè opmerking maarja die neem je dan voor lief.

  • MarkyB
  • Registratie: Juni 2001
  • Niet online

MarkyB

The original

Als je in de buurt van Den Bosch woont dan mag je mijn bankschroef wel effe gebruiken.

  • appelflap1992
  • Registratie: November 2017
  • Laatst online: 13:01
Regelmatig gehad, vooral als je veel boven je hoofd moet boren willen die pinnetjes bij goedkope versies wel eens terug vallen en dan slaat de boor vast.

Liefst inderdaad een bankschroef maar bij gebrek daaraan een griptang of goeie waterpomptang en dan met 2 mensen aan dat ding draaien, succes.

  • DNLK
  • Registratie: Oktober 2010
  • Laatst online: 12:46
Gewoon dit als reden zien om een bankschroef aan te schaffen, goedkoper dan een nieuwe gatenzaag aan te schaffen https://www.hornbach.nl/p/bankschroef-staal-125-mm-draaibaar/7472837/

  • Boudewijn
  • Registratie: Februari 2004
  • Niet online

Boudewijn

omdat het kan

In welke regio zit je, @Typhone ?

  • Typhone
  • Registratie: Mei 2011
  • Laatst online: 13:30

Typhone

Who Dares Wins

Topicstarter
Zuid-Oost Brabant ;)

Het is gisteren gelukt trouwens in de avond. Bij de onderste ring zat een ringetje klem waardoor hij niet meer kon draaien. Die was deels onder de ring terecht gekomen wat wel eens door de kracht van de boormachine kan zijn gekomen. Met een oud boortje en wat hameren aan de zijkant is het losgekomen gelukkig.

Beetje verf is wel afgebladderd maar dat mag de pret niet drukken. Overigens heb ik wel (ik ben toch niet de slapste :P) met serieuze kracht moeten hameren op het geheel.

Zijn er nog kwalitatief betere setjes te koop of is het vooral ergens een kop kopen en losse gatenzagen?
Ik doe er niet zo heel veel mee maar als ik het nodig heb moet het werken want anders heb ik een kakelende vrouw op de bank zitten en da’s niet prettig ;)

  • Typhone
  • Registratie: Mei 2011
  • Laatst online: 13:30

Typhone

Who Dares Wins

Topicstarter
DNLK schreef op maandag 1 juni 2026 @ 22:28:
Gewoon dit als reden zien om een bankschroef aan te schaffen, goedkoper dan een nieuwe gatenzaag aan te schaffen https://www.hornbach.nl/p/bankschroef-staal-125-mm-draaibaar/7472837/
Die gaat er ook zeker komen trouwens :)

  • Asterion
  • Registratie: Maart 2008
  • Laatst online: 29-06 22:54
Zo te zien zijn de 2 pinnetjes die in de klokboor moeten zitten eruit gesprongen. Daardoor is hij vast komen te zitten.

Die onderste gekartelde ring draai je aan zodat de gehele opstelling komt vast te zitten.


Misschien wist je dit al maar zo weten anderen het ook. :)

  • Typhone
  • Registratie: Mei 2011
  • Laatst online: 13:30

Typhone

Who Dares Wins

Topicstarter
Asterion schreef op dinsdag 2 juni 2026 @ 09:11:
Zo te zien zijn de 2 pinnetjes die in de klokboor moeten zitten eruit gesprongen. Daardoor is hij vast komen te zitten.

Die onderste gekartelde ring draai je aan zodat de gehele opstelling komt vast te zitten.


Misschien wist je dit al maar zo weten anderen het ook. :)
Ja die zat dus klem wat er zat een borgringetje compleet onder gedrukt waardoor hij niet meer open te draaien was. Met 'relatief fors' geweld is het gisteren gelukkig wel goed gekomen.
Pagina: 1