Cunning linguist.
The things you own end up owning you.
Niet perse een power user, nog lerende
waar gebruik je het voorgoofer_nieuw schreef op woensdag 10 juni 2026 @ 22:01:
Gebruik Gemini vrijwel dagelijks. Heb een AI pro abbo.
Niet perse een power user, nog lerende
The things you own end up owning you.
Heb redelijk wat geëxperimenteerd afgelopen periode, aantal zaken (voor mij) duidelijker geworden.
Eén daarvan; er is geen “beste” AI.
Afhankelijk van doel/opdracht, welke AI daarbij past. Sommige zaken doen altijd via Gemini, maar ook opdrachten die beter passen bij Grok of juist lokale LLM
[ Voor 16% gewijzigd door CH4OS op 17-06-2026 21:31 ]
Echter, als je mij zou vragen; “waar blinkt Gemini in uit” … zou ik het niet weten, anders dan de integratie van Google Workspace.
(Recentelijk een NDA gekrabbeld bij Google, nalv toekomstige software en ontwikkelingen … er zit veel in de pijplijn als gaat om automatiseren van bedrijfsprocessen en handelingen. Maar wat Gemini nu uniek maakt …? 🤷)
Sinds de 18e ben je verplicht antigravity te gebruiken en blijkbaar worden de free en plus abbo's flink generfed. Erg teleurstellen.
Airco draadloze temperatuur sensor - ClimaControl voor smarthomes. Mitsubishi, Panasonic, LG.
Nou daar ben ik dus recentelijk achtergekomen en achteraf denk ik ook echt. ja duh.himlims_ schreef op woensdag 17 juni 2026 @ 22:12:
Echter, als je mij zou vragen; “waar blinkt Gemini in uit” … zou ik het niet weten, anders dan de integratie van Google Workspace.
Ik gebruik Gemini nu als code reviewer en researcher. Dus om onderzoek te doen zoals Google dat eigenlijk nu ook gebruikt. Dit betekent dat ik er miljoenen tokens per dag in gooi en er maar een heel klein beetje uit haal. Dan zijn de tokenkosten echt een paar euro's. Soms centenwerk, maar je krijgt echt wel goede samenvattingen en met correcte bronvermeldingen.
Alleen erg jammer dat ze nu zo met die CLI aan het klooien zijn dat je naar antigrvity CLI moet (die is bijlange na niet feature complete) als je oauth will gebruiken. Juist die integratie met google workspace vind ik dan dus weer tegenvallen, wij betalen voor een of andere business tier met Gsuite, maar nergens iets over te vinden noch welke modellen je mag gebruiken (spoiler alert, alleen flash geen pro in CLI).
Dat kan toch gewoon met /model? Dan laat die alle modellen zien waar je toegang toe hebt. Met /usage zie je de quote die je nog over hebt per model.supersnathan94 schreef op dinsdag 23 juni 2026 @ 00:39:
[...]
Juist die integratie met google workspace vind ik dan dus weer tegenvallen, wij betalen voor een of andere business tier met Gsuite, maar nergens iets over te vinden noch welke modellen je mag gebruiken (spoiler alert, alleen flash geen pro in CLI).
Dit is bijv. bij mij:
[ Voor 15% gewijzigd door Caelorum op 23-06-2026 09:38 ]
Ja dat klopt, maar het probleem is dat ik in de gemini App wel gewoon toegang had tot 3 pro enzo, maar nu alleen nog maar flash kan gebruiken. de CLI en business use ligt een beetje ... niet op dezelfde lijn? Ik vind het iig maar verwarrend.Caelorum schreef op dinsdag 23 juni 2026 @ 09:37:
[...]
Dat kan toch gewoon met /model? Dan laat die alle modellen zien waar je toegang toe hebt. Met /usage zie je de quote die je nog over hebt per model.
Zij kwamen presentatie geven (nda) over toekomstige ontwikkelingen en projecten die lopen.
Ik kan het mis hebben, maar Google biedt nu:
- Gemini
- ai studio
- notebook lm
- flow ai
- workspace AI
En daar komen nog zeker 3 services bij. Hebben specifieke diensten en mogelijkheden.
De preview toonde oa enkele verbeteringen op gebied van “geheugenverlies” en ook efficiënter werken zetten ze flink op in.
Op mijn vraag, of de verschillende diensten later samengevoegd worden, was nog geen duidelijkheid over. Mooi al die diensten, maar het versplintert nogal, zelfs binnen een aanbieder.
Dat gezegd hebben, ik geloof niet dat er “een beste AI is” meeste diensten hebben hun eigen kwaliteiten, afhankelijk wel doel je wilt bereiken, welke AI dienst daarop aansluit.
(Maak hier voor 80-90% van de tijd gebruik van de Google diensten)
Dat is echt de meest globale brief ooit. "Hoi, je hebt de TOS overtreden, daarom mag je niet meer meedoen, wil je bezwaar indienen klik dan hier."
En dan niet vertellen WAT er dan precies tegen de TOS ingaat. Erg irritant. Zeker gezien Gemini de afgelopen weken echt iedere keer tegen een 429 aan hikte ook als je praktisch niets deed.
Hebben jullie daar ook wel eens issues mee gehad? Ik zou niet weten waar ik de TOS zou schenden aangezien ik de API key gebruik voor Code review en research met Gemini Code. Dat moet toch kunnen?
Dit laatst eens wat dieper gebruikt met de gratis versie van Gemini en werkte echt top. 1 foto gemaakt en er meerdere varianten op gemaakt met verschillende settings en kleren en eigenlijk zie je niet dat het AI is, zolang je het online voor een profiel gebruikt. Als je er echt lang naar gaat kijken zie je soms wel kleine foutjes, maar dan moet je er wel echt op gaan zoeken.Salvatron schreef op maandag 1 juni 2026 @ 18:04:
Gemini is goed tegenwoordig in het maken van plaatjes en in het editten van foto's. Je kunt bijv kleren aanpassen, etc, heel handig als je wil kijken hoe kleding eruit ziet als je het zelf aantrekt.
Ook heb ik met de gratis versie van Gemini en met Claude dezelfde calculator gemaakt en eigenlijk kwam daar ook twee keer praktisch hetzelfde uit, paar prompts en er was een bruikbare .html
[ Voor 13% gewijzigd door Ernemmer op 13-07-2026 18:19 ]