Politie haalt criminele vpn-dienst offline

Pagina: 1
Acties:

  • ShadowBumble
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 17:48

ShadowBumble

Professioneel Prutser

Topicstarter
De Nederlandse en Franse politie hebben de vpn-dienst First VPN offline gehaald. Deze dienst was populair onder cybercriminelen, omdat deze beloofde geen gebruikersgegevens bij te houden en weigerde samen te werken met de autoriteiten.
De meeste VPN providers bieden dit aan, en is ook heel normaal. De crux waarom de politie hier een inval/oprol actie heeft uitgevoerd heeft te maken wat jullie zelf al melden:
De dienst zou zich specifiek richten op cybercriminelen. Zo zou de beheerder de vpn aanprijzen op hackersfora en werden er diensten aangeboden die specifiek gericht waren op criminelen, zoals het verrichten van anonieme betalingen.
Nu lijkt het net alsof geen logging een reden is om een VPN provider op te rollen, maar hiervan zijn er nog tientallen, die geen user verificatie doen.

De kop en eerste paragraaf matchen dus niet met de werkelijke reden.

[ Voor 4% gewijzigd door ShadowBumble op 22-05-2026 08:15 ]

"Allow me to shatter your delusions of grandeur."