WK 2026: Scoor de beste deals! Stel jouw winnende opstelling samen met behulp van ons advies.

Welke receiver als vervanging van Marantz SR7010

Pagina: 1
Acties:

Vraag


  • Malt007
  • Registratie: Mei 2011
  • Laatst online: 28-05 20:41
Ik ben op zoek naar een vervanger van mijn Marantz SR7010. Echter ben ik al jaren uit de scene en zie ik door de bomen het bos niet meer. Waar Marantz voor mij altijd duidelijk was met de typenummers weet ik eerlijk gezegd niet meer waar ik nu naar moet kijken. Voorheen kon je aan de eerste 2 cijfers de serie zien en de laatste 2 cijfers was de versie die elk jaar vernieuwd werd.

De Marantz is me altijd goed bevallen op zich, maar ik heb eigenlijk al jaren vreemde klachten waarbij er een soort gekraak uit de speakers komt. Dit is al vast gesteld met meerdere speakers en meerdere kabels. Helaas kan ik het niet reproduceren of oproepen, dus niemand die me kan vertellen wat er aan de hand is.

In het verleden is de receiver gebruikt in een 7.2.2 setup, nu alleen een 2.1.1, dus speakers, center en subwoofer. De speakers betreffen B&W CM9 S2, ik weet uit het verleden dat deze redelijk lastig aan te sturen waren met een lichtere Yamaha receiver dus ik denk dat ik iets met wat meer power nodig heb. Center is bijbehorende in de CM serie, weet het typenummer niet. De subwoofer is een recente SWS. Wordt voornamelijk gebruikt in combinatie met een LG televisie, PS5, Switch.

Ik heb eigenlijk geen ervaring met andere merken dan Marantz en Yamaha maar ben niet specifiek op zoek naar een merk. Budget is variabel afhankelijk van wat het me gaat brengen, maar denk niet dat mijn eisen hoog genoeg gaan om meer dan 2000 uit te geven, tenzij dit een fantastische upgrade geeft.

Eisen:
1. 2.1.1 moet mogelijk zijn.
2. Fatsoenlijk OSD, die van de Marantz was aardig ouderwets ondertussen en lastig in gebruik.
3. Voorkeur voor een audiofiel merk, NAD, NAIM, ARCAM, Anthem, maar sta overal voor open.
4. Looks, Het liefste zwart en tijdloos. Eigenlijk vind ik mijn huidige Marantz perfect.
5. Liever 2e hands iets geweldigs dan nieuw iets minder.

Ik heb zelf uiteraard ook al gekeken en vond de volgende receivers wel interessant:
1. Arcam AVR11
2. NAD T758 of T778
3. Anthem MRX 540

Alle reacties


  • Shocked
  • Registratie: December 2010
  • Laatst online: 15:14
Ik ga niks zeggen over welke beter klinkt als de circuits zijn ingeschakeld.

Maar wel een tip: ik heb zelf ook de Anthem in het vizier gehad maar die viel af vanwege het geluid dat de ventilator zou maken en velen klaagden daarover. Daar zou je even serieus onderzoek naar moeten doen of wellicht stoort het je niet.

Toevoeging: Marantz heeft tegenwoordig een aardig moderne app, OSD via de tv gebruik ik echt nooit. Ook het inmeten gaat via de app. Marantz zou dus eventueel weer op je lijstje kunnen komen, storingen ken ik niet maar Dirac moet je apart weer aanschaffen (via licentie).

[ Voor 30% gewijzigd door Shocked op 08-05-2026 16:50 ]

Sony 83A90J - B&O Beosound Stage - Mission 770 (wow!) - Dali Menuet SE - Dali 104 - Marantz Cinema 60, Lyngdorf TDAI-1120


  • Rob500
  • Registratie: December 2023
  • Laatst online: 11:51
Zelf heb ik jaren Marantz gehad. Ik was toe aan een nieuwe receiver en weer naar Marantz gaan luisteren. Het geluid de sound stond me zo tegen. Uiteindedelijk bij een duurdere Yamahe uitgekomen.

Had ik dat maar veel eerder gedaan. Ik mijn beleving veel stabieler, opener, gedetailleerder.

[ Voor 0% gewijzigd door Rob500 op 09-05-2026 08:13 . Reden: Typo ]


  • Ramon
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 17:37
Malt007 schreef op vrijdag 8 mei 2026 @ 10:53:


Eisen:
1. 2.1.1 moet mogelijk zijn.
2. Fatsoenlijk OSD, die van de Marantz was aardig ouderwets ondertussen en lastig in gebruik.
3. Voorkeur voor een audiofiel merk, NAD, NAIM, ARCAM, Anthem, maar sta overal voor open.
4. Looks, Het liefste zwart en tijdloos. Eigenlijk vind ik mijn huidige Marantz perfect.
5. Liever 2e hands iets geweldigs dan nieuw iets minder.
  1. Ik denk dat je 3.1 bedoelt, 2.1.1 is stereo + subwoofer + 1 atmos kanaal? 3.1 ondersteunen ze allemaal.
  2. Wat maakt een OSD fatsoenlijk voor jou? Dat is toch een kwestie van een maal instellen en daarna zie je het niet meer.
  3. Dat zijn vooral de dure merken idd. Prima als je geld als water hebt ;)
Ik heb zelf uiteraard ook al gekeken en vond de volgende receivers wel interessant:
1. Arcam AVR11
2. NAD T758 of T778
3. Anthem MRX 540
Je hebt hier modellen neergezet met een prijs van tussen de 2000 en 4000 euro. Misschien kan je onderbouwen waarom je denk dat je deze nodig denkt te hebben? Waarom niet Denon, Marantz of Yamaha?

Check mijn V&A ads: https://tweakers.net/aanbod/user/9258/


  • Jorgen
  • Registratie: Mei 2007
  • Nu online

Jorgen

Moderator Beeld & Geluid

AV Liefhebber

@Malt007 Zoals @Ramon ook al zegt: 2.1.1 zou een opmerkelijke opstelling zijn. Bij fronts + center + subwoofer noteer je 3.1. Dat maakt je zoektocht mogelijk ook makkelijker.

Het werkt zo: kanalen op oorhoogte + subwoofers + hoogtekanalen

3.1.2 zou bijvoorbeeld betekenen: fronts & center plus 1 subwoofer plus 2 atmosspeakers
Setups die met een even getal beginnen hebben geen center; setups met een oneven getal wel.

Your Friendly Neighborhood Moderator


  • Nachoman
  • Registratie: April 2008
  • Laatst online: 30-05 08:03
Je zou, als je van klootvogelen houdt, ook ook eens je oude versterker open kunnen maken en condensatoren van je laatste versterker trap kunnen controleren op het opzwellen/bol staan. Vaak is kraken de oorzaak van kapotte/versleten condensators.

Goedkoop en makkelijk te vervangen.

  • Malt007
  • Registratie: Mei 2011
  • Laatst online: 28-05 20:41
Ah ok, ja 3.1 opstelling inderdaad.

De osd eis is eigenlijk ook niet echt belangrijk inderdaad, was gewoon die van de 10 jaar oude marantz zat, dat leek wel uit de jaren 90 te komen.

De reden dat in die duurdere merken heb genoemd is puur op gevoel ja. Misschien complete bullshit maar deze merken (en hun gebruikers) geven aan dat deze muzikaal toch een betere kwaliteit zijn.

Marantz, Denon en Onkyo staan niet hoog meer op mijn lijstje door persoonlijke ervaringen maar niet uitgesloten.

Ik ga zo maar eens langs bij de lokale hobo hifi, zij verkopen de meeste merken van mijn lijstje.

Zelf knutselen op de printplaat is geen optie voor mij. Daar weet ik echt niks van en ook niet echt interesse in.

  • Jorgen
  • Registratie: Mei 2007
  • Nu online

Jorgen

Moderator Beeld & Geluid

AV Liefhebber

Muzikaal betere kwaliteit is echt een audiofiel fabeltje. Er zit geen klankverschil tussen versterker of receivers. Wat we denken te horen komt door volumeverschillen, equalizers, akoestiek of andere speakerinstellingen.

Ik zou het houden bij Denon, Marantz, Yamaha, Sony, Onkyo en Pioneer. Scheelt enorm in je portemonnee. ;)

Your Friendly Neighborhood Moderator


  • Hulleman
  • Registratie: December 2009
  • Laatst online: 16:46
Rob500 schreef op vrijdag 8 mei 2026 @ 19:31:
Ik mijn beleving veel stabieler, opener, gedetailleerder.
Dan heb je waarschijnlijk naar twee verschillende equalizers op die receivers zitten luisteren. Zet ze beiden in pure direct op exact hetzelfde volume (in db's) en ga dan nog eens blind luisteren.

LG OLED C3 65" | Marantz SR5010 | Focal Aria 926 | Focal Aria CC900 | Boston Acoustics A25 | SVS PB-1000 | Apple TV 4K 2022 | Playstation 5 Pro | Playstation Portal | Xbox Series X |

Pagina: 1