Situatieschets
Mijn CV ketel staat op de zolder (2e verdieping). Ik heb in mijn CV hok en op de zolder zelf weinig ruimte om de boiler te plaatsen. Daarom wil ik de boiler in mijn berging plaatsen. De warmwater leiding loopt van mijn CV hok op de 2e verdieping via mijn badkamer naar beneden, naar de keuken. Ik wil bij de cv ketel een kogelkraan installeren en bij de boiler ook een kogelkraan. Mocht de boiler om wat voor reden dan ook geen warm water kunnen leveren, kan ik de kogelkraan bij de boiler dicht doen en de kogelkraan bij de cv ketel weer open draaien. Nadeel van deze opstelling is dat er tussen de badkamer en de cv ketel een stuk leiding met stilstaand water staat. Dit zou ik eventueel op kunnen lossen door een timer gestuurde waterkraan te installeren en 1x per week 1 minuut water te laten stromen in het riool.Gezin van 5 personen met een bad, die veel gebruikt wordt.
Mijn vragen
1) Is mijn oplossing met de warm water leiding op zolder uitvoerbaar?2)Ik vraag me of wat voordeliger is qua investering:
a) een warmtepompboiler installeren in de berging op basis van lucht. Deze dan bij voorkeur met een elektrisch spiraal die kan bijverwarmer dmv HomeAssistant als mijn zonnepanelen (10 x 265 wp op W/ZW ) terugleveren en/of de dynamische prijzen laag zijn. Deze boilers kosten om en nabij 2500 euro, na aftrek subsidie.
b) Een electrische boiler aanschaffen, inclusief 3 a 4 zonnepanelen op mijn berging die op het zuiden liggen. Tot een uur of 4 hebben die panelen zonlicht. Daarna vallen ze in de schaduw van het huis zelf. (boiler kost ongeveer 600 euro, zonnepanelen moet ik nog navragen)
Relevante software en hardware die ik gebruik
Ik heb een Home Asssistant installatie gemaakt op mijn Synology.Wat is jullie mening over deze vragen? Is er voldoende informatie om hier iets zinnigs over te zeggen?