Siemens SX75Z802BE/71 vaatwasser roest (ook na vervanging)

Pagina: 1
Acties:

Vraag


  • A1989
  • Registratie: Juli 2023
  • Laatst online: 21:36
Hoi allemaal,

Ik loop tegen een vreemd probleem aan met onze Siemens vaatwasser (SX75Z802BE/71 met zeoliet) en ben benieuwd of iemand dit herkent of een verklaring heeft.

Minder dan een jaar geleden is bij ons een nieuwe keuken geplaatst met deze vaatwasser. Vrij snel ontstond er roestvorming in de machine zelf (o.a. op de rails en in de kuip). De roest zat vrij symmetrisch verdeeld: links/rechts en voor/achter, zowel boven als onder (ook wel waar de wieltjes van de vaatwasser rekken stil staan geloof ik).

Er is toen een Siemens monteur langs geweest die de roest deels heeft weggepoetst met een schuurspons. Binnen een week zat de roest echter weer op dezelfde plekken. Daarna is de vaatwasser vervangen door Siemens (en bij het eruit halen van alle lades was nog duidelijker te zien dat met name daar veel roest in zat).

Helaas zien we nu bij de vervangende vaatwasser exact hetzelfde probleem terugkomen, opnieuw op vrijwel dezelfde (symmetrische) plekken.

Om gebruik als oorzaak uit te sluiten:
- We hebben in de tweede vaatwasser bewust geen bestek, pannen of andere metalen voorwerpen geplaatst
- We gebruiken geen los zout (nooit gebruikt), maar altijd alleen all-in-1 tabletten van Dreft. De waterhardheid ligt rond de 8–9.
De woning komt uit 2020 (nieuwbouwwijk).

Mijn vragen:
Herkent iemand dit bij een Siemens vaatwasser (of specifiek dit model)?
Kan het een probleem met de leidingen zijn?
Of wijst dit eerder op een probleem met materiaal/coating of constructie van de machine?

Ik voeg een foto’s toe van de (vlieg)roestplekken voor het idee (deze zaten er binnen een maand).

Alvast bedankt voor het meedenken!
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/8tN5blkpDNtF9pCEpSeKWPsTTDI=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/B4LceHGWJwEAF7B8b54Jpj82.jpg?f=fotoalbum_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/eSNLAS7oFeVzuUD-JkDHloLHZqI=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/uw1wwMZyU0pDLLM4qlg4eyy3.jpg?f=fotoalbum_large

[ Voor 20% gewijzigd door A1989 op 01-05-2026 19:44 ]

Alle reacties


  • DJMaze
  • Registratie: Juni 2002
  • Niet online
Roest kan alleen met ferrometalen ontstaan, en niet met rvs.
Je kan magnetische velden controleren met irridium magneten.

RVS kan wel roesten zodra het in contact komt met ferrometalen.

Je moet dus even uitzoeken waar het vandaan komt.

Maak je niet druk, dat doet de compressor maar


  • Jarno
  • Registratie: Augustus 2004
  • Laatst online: 00:05
Wij hebben juist met Dreft geen last van roestige plekjes op het bestek. Met goedkope blokjes wel. Sinds we 18/10 bestek hebben overigens helemaal niet meer. De roest die je ziet is eigenlijk besmet RVS en roestende staaldeeltjes.