3.5" Floppy Drive Reader via USB

Pagina: 1
Acties:

  • jeronevw
  • Registratie: Juni 2007
  • Laatst online: 26-04 20:22
Hi. Recent hebben we een tal van 3.5" floppies gevonden bij een overleden familielid en we zouden graag kijken wat erop staat. Nou dacht ik aan een externe 3.5" Floppy Drive Reader via USB. Diegene op bol.com heeft mixed reviews en er staat zelf bij dat oude floppies (wat ik vrijwel zeker weet dat ze zijn) niet werken op Windows 11. Heeft iemand ervaring met het aanschaffen van een 3.5" Floppy Drive Reader via USB en het uitlezen op Windows 11 ?

  • slein78
  • Registratie: Januari 2006
  • Laatst online: 21-05 22:17
Zojuist even getest met een Sony USB Floppy Disk Drive (MPF82E), deze werkt gewoon in Windows 11.

  • Thandor
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 22-05 16:21

Thandor

SilverStreak

Als je straks druk in de weer gaat met de diskettes: steekproef een paar diskettes met een visuele controle. Schuif het beschermklepje opzij en kijk of het oppervlak schoon is. Diskettes en floppies kun je jaren lang (heb ze hier met data van 40 jaar oud :)) bewaren maar als ze op een te vochtige omgeving staan kan er schimmel op de schijf komen. Als je zoโ€™n diskette gebruikt gaat โ€˜ie vrijwel direct stuk en zonder je er erg in hebt probeer je een andereโ€ฆ en die gaat ook stuk want de schimmel heeft zich verzameld op de leeskop en trekt diepe groeven in de magneetlaag.

Profiel | https://thandor.net - hardware
And the rest of us would be carousing the aisles, stuffing baloney.


  • Tyrian
  • Registratie: Maart 2001
  • Niet online

Tyrian

It's Unreal.

Deze werkt nog altijd prima onder Windows 11. En dat betekent dat alle standaard USB deiskettestations nog gewoon ondersteund worden.

uitvoering: NEC 3,5" Diskette Drive 1,44MB (USB, extern, zilver)
NEC UF0002, vast nog wel tweedehands te vinden.

http://www.hypercoop.tk | GW user page | GW2 user page

Specs


  • mrmrmr
  • Registratie: April 2007
  • Niet online

mrmrmr

๐“…“ ๐“‚‹ ๐“…“ ๐“‚‹ ๐“…“ ๐“‚‹

Verwacht niet dat er foto's of zoiets op staan. Er was destijds geen digitale fotografie.

Meestal WordPerfect (.wpd) tekstbestanden tot omstreeks 1993. Daarna vaker MS Word (.doc) of MS Works bestanden. Misschien wat spreadsheetbestanden zoals die van Lotus 1-2-3 (.wkn/.wks) of Quattro (.wbn/.qpw).

@Thandor Inderdaad eerst onderzoeken. Een 3.5" diskette met een defect (stukje metaal omgebogen bv) kan makkelijk de floppy erin รฉn de kop van de diskette drive zelf beschadigen. Als je er vervolgens andere diskettes insteekt raken die ook beschadigd.

5.25" floppy's zijn wat dat betreft wat betrouwbaarder omdat er geen scherp metaal bij aan te pas kwam.

  • dion_b
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 01:25

dion_b

Moderator Harde Waren

say Baah

Ik heb een oude zwarte IBM "USB Porable Diskette Drive", 3.5" floppy drive (zwart, afkomstig van een subnotebook Thinkpad van rond de eeuwwisseling). Werkt gelijk onder Windows 11 zonder gedoe of additionele driver installatie.

Het is een relabeled TEAC FD-05PUB, die je behoorlijk vaak onder verschillende namen ziet. Gisteren is er eentje op marktplaats aangeboden, bijvoorbeeld onder naam: "USB Draagbare Diskette Drive"

[ Voor 10% gewijzigd door dion_b op 04-05-2026 11:26 ]

Oslik blyat! Oslik!


  • The Eagle
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 23:13

The Eagle

I wear my sunglasses at night

Er staat er echt tig met goede reviews op Amazon en co :)
Floppy support werkt gewoon onder windows 11. Zowel via USB (want dan gaat hem om de USB implementatie, en Win11 werkt sowieso meet USB), als native - een FDD kun je ook nog steeds in een win11 desktop bouwen en dat gaat ook nog werken :)

Al is het nieuws nog zo slecht, het wordt leuker als je het op zijn Brabants zegt :)

Pagina: 1