Windows ARM laptop + KVM switch / dock

Pagina: 1
Acties:

Vraag


  • -db-
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 20:37
Ik ben op zoek naar advies en/of ervaringen voor aanschaf van een zakelijke laptop die op kantoor gebruikt kan worden op een werkplek waar ook een vaste PC staat.

Gezien de laptop enkel voor Microsoft office en een webapp (Exact online) gebruikt wordt, leek het me slim om voor een ARM laptop te gaan. (Asus Vivobook S16)
Deze gaat onderweg gebruikt worden. Vandaar dan licht en lange accuduur gewenst is.

Op kantoor is het vervolgens de bedoeling dat deze naast een vaste PC op hetzelfde scherm, muis en toetsenbord gebruikt kan worden.
Ik zie als ideale situatie een gecombineerd dock met KVM switch waarbij het scherm, toetsenbord en muis door het dock naar de vaste pc geleid worden en waarbij de laptop via USB-C gekoppeld kan worden aan dit dock. En dan liefst wisselen met één druk op een knop.

Ervaringen van een ARM laptop met een dock zijn wel te vinden. Maar met de specifieke KVM functie erbij kan ik weinig tot geen ervaringen vinden. Ook weet ik niet of het feit dat het ARM is, nog invloed heeft op de compatibiliteit met specifieke docks.

Is er iemand die iets vergelijkbaars al een geprobeerd heeft?

Het scherm is een ultrawide met 1440p resolutie en 60hz; aangesloten middels HDMI. Het toetsenbord is een simpel, USB-A bekabeld Logitech model en de muis verbindt via een Logitech unifying ontvanger.

Alle reacties


  • TobyW
  • Registratie: Augustus 2022
  • Laatst online: 19:28
Is het niet makkelijker om de laptop via bijv. Remote Desktop te gebruiken in plaats van fysiek via KVM?

  • -db-
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 20:37
Dat kan natuurlijk. Maar dat vind ik gevoelsmatig een vreemde oplossing gezien de systemen op dat moment op dezelfde plek staan. En hoewel voor office taken het goed werkbaar is, voelt voor mij remote desktop toch niet zo direct als rechtstreeks op een systeem werken.

  • TobyW
  • Registratie: Augustus 2022
  • Laatst online: 19:28
Als een ARM laptop zich netjes aan de USB specificatie houdt, dan zou het omschakelen geen probleem moeten zijn. Maar voor mij werkt Remote Desktop echt prima, en mijn zoon gebruikt soms zelf vanuit zijn laptop via Parsec mijn grote PC om te gamen. Het handige vind ik met Remote Desktop ook dat ik, als ik met twee schermen werk, de op afstand bediende computer op een of op twee schermen kan tonen. Dus twee computers naast elkaar (wat altijd handig is om dingen in de gaten te houden) of volledig eentje op twee schermen.