Hardware Home Assistant

Pagina: 1
Acties:

Vraag


  • Arno Peeraer
  • Registratie: Augustus 2015
  • Laatst online: 14-04 21:37
Allen,
Ik zou graag advies willen ontvangen van jullie om mijn testopstelling in Home Assistant draaiende op een Virtual Machine op een Lenovo laptop te vervangen door een meer permanente oplossing.

Ik zit nu met de volgende situatie:
Een Aeotec Hub van SmartThings als hoofdplatform met 15 Aqara Zigbee-apparaten, 7 Aqara Matter-apparaten, +-25 WiFi-apparaten (Smart Plugs, Sonos, Samsung, Siemens, Daikin, Somfy Screens), 8 lampen aan Hue Bridge Pro, 19 Virtual switches en 5 Smart Trackers. Ook heb ik een Google Nest Hub op mijn kast staan.

Ik heb een Sonoff Zigbee stick in bezit, en zou stap voor stap al mijn Zigbee-apparaten willen overzetten naar ZHA. De SmartThings-hub zou ik dan willen houden voor mijn Matter-apparaten, al dan niet tijdelijk. Ik zoek dan nog een oplossing voor mijn Smart Trackers, want de person-trackers en device-trackers werken niet (correct) bij mij.

Ik heb al de Home Assistant Green en Yellow tegengekomen, maar ook mini PC's.
Puur gebruiksgemak zou ik voor de Green gaan, maar ik lees andere forumposts dat er nog meer naar de mini PC's wordt gestuurd. Als ik dan toch voor een Mini-PC zou gaan, wil ik de grens van €200 liever niet overstijgen. Ik ben hier niet in thuis dus geen idee wat de mogelijkheden en moeilijkheidsgraad is van deze keuze.

Graag al jullie kennis om mij het juiste pad op te sturen
Alvast bedankt!

Fijne avond verder!

Alle reacties


  • sypie
  • Registratie: Oktober 2000
  • Niet online
Eerder grapte ik dat Home Assistant op een lucifersdoosje draait. Het heeft weinig nodig wanneer het zelfs op een RPi kan draaien. Maar om je een idee te geven:
v&a aangeboden: Intel NUC Kit NUC7I3DNHE
v&a aangeboden: Intel NUC Kit NUC6I3SYH
Etc.

Er staan best wat NUC's in de Vraag en Aanbod. Over het algemeen stabiele bakjes die niet te veel lawaai produceren en/of energie slurpen.

  • Wtje
  • Registratie: Juli 2013
  • Laatst online: 13-04 22:18
Ik heb al een paar jaar Home Assistant draaien. Eerst op een Raspberry Pi. Na een SD card crash overgestapt op een HP T620 Thin client en daarop meerdere docker containers waaronder een met Home Assistant.

Om ook met Home Assistant OS ervaring op te doen nu een HP T730 thin client voor Home Assistant solo.
Die thin clients vind je voor ca. 50 euro tot 100 euro en zijn redelijk energiezuinig. Daarbij behoorlijk robuust.

  • Prisma16
  • Registratie: Augustus 2023
  • Niet online
Wtje schreef op vrijdag 20 maart 2026 @ 20:32:
Ik heb al een paar jaar Home Assistant draaien. Eerst op een Raspberry Pi. Na een SD card crash overgestapt op een HP T620 Thin client en daarop meerdere docker containers waaronder een met Home Assistant.

Om ook met Home Assistant OS ervaring op te doen nu een HP T730 thin client voor Home Assistant solo.
Die thin clients vind je voor ca. 50 euro tot 100 euro en zijn redelijk energiezuinig. Daarbij behoorlijk robuust.
Hier HAOS op een HP T630 dunne klant ("thin client" voor 60 euro gekocht). T630 is een jaar geleden boven in de meterkast gezet en werkt zonder dat je er ooit naar om hoeft te kijken. Op HA ruim 200 apparaten waar zo'n 65 op Zigbee (ZHA en Z2M)

  • JukeboxBill
  • Registratie: Juni 2003
  • Nu online
Hier ook een thin client, eerst een HP T430 en nu een HP T530, allebei met HAOS.
Kost tweedehands minder dan een Pi en het zit gelijk in een nette kast.

Een slimme vos is nooit te oud om een nieuwe streek te leren


  • Arno Peeraer
  • Registratie: Augustus 2015
  • Laatst online: 14-04 21:37
In de wereld van Thin Clients ben ik absoluut niet thuis. Dit is een laptop maar dan zonder muis, toetsenbord en scherm waar je dan een Virtual Machine op installeert en dan HA kunt bereiken via een andere laptop?

  • sypie
  • Registratie: Oktober 2000
  • Niet online
@Arno Peeraer Een thin client is niets anders dan een volwaardige computer, net als een NUC, maar dan in een iets andere vorm. Thin, dun dus. Trek je de vergelijking tussen een NUC en een Thin client dan is dat praktisch alleen de vorm, de rest is nagenoeg gelijk. (processor, geheugen, opslag en voeding hebben ze allemaal)

  • surcharge
  • Registratie: September 2025
  • Laatst online: 16:59
Ik gebruik zelf een Banana Pi BPI-R4, 8 Gb model met een SSD en OpenWRT 25.04. Ik draai homeassistant in een docker container. Gebruik hem verder ook als router, webserver en alles wat ik erop wil draaien verder.

  • Wtje
  • Registratie: Juli 2013
  • Laatst online: 13-04 22:18
En ze zijn in grote aantallen 2e hands te vinden omdat de genoemde HP's net niet Windows11 kunnen draaien.
Dat maakt ze interessant gezien de prijzen.

  • Gizz
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 14:57

Gizz

Dunder-Mifflin, Inc.

@Arno Peeraer op die thin client (wat gewoon een dunne computer is dus) hoef je geen virtual machine te draaien: Home Assistant OS kan daar direct op, net als dat je Windows op een computer installeert.

Hier op t.net in Vraag & Aanbod en op marktplaats vind je thin clients met daarop Home Assistant OS al geïnstalleerd, lekker makkelijk. Kosten fors minder dan je €200 budget.

[ Voor 4% gewijzigd door Gizz op 20-03-2026 21:32 ]

Canon EOS 5Dm3 + 5D + 7D + 300D + 1000FN + EF 17-40 4L + EF 35 1.4L + EF 50 1.8 + EF 80-200 2.8L + 550EX


  • surcharge
  • Registratie: September 2025
  • Laatst online: 16:59
Het nadeel van thin clients vind ik dat ze meestal niet veel geheugen hebben, nou moet ik terugkomen op mijn keuze. Door de geheugenschaarste is het 8G model niet meer leverbaar, die had ik nog net voor €170 heb weten te scoren toen geheugenschaarste in het nieuws kwam.

  • Gizz
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 14:57

Gizz

Dunder-Mifflin, Inc.

@surcharge bij sommige is dat inderdaad het geval, maar bijvoorbeeld deze thin clients met 8GB ram hebben natuurlijk genoeg ram voor HA :)

En nog steeds ruim binnen het budget van @Arno Peeraer . Hij kan er zelfs twee kopen binnen zijn budget :P

Canon EOS 5Dm3 + 5D + 7D + 300D + 1000FN + EF 17-40 4L + EF 35 1.4L + EF 50 1.8 + EF 80-200 2.8L + 550EX


  • Wtje
  • Registratie: Juli 2013
  • Laatst online: 13-04 22:18
En 4GB lijkt me voor een stand alone Home Assistant ook ruim voldoende. Onder Docker met Redmine, Bookstack, Codeserver, ESPHome en nog wat andere containers was het op 4GB weleens wat traag.

Qua energie verbruik is dat ook gunstiger. Home Assistant is nu de enige machine die 24/7 up is. Middels WakeOnLAN kan ik dan op afstand de NAS en de andere thin client server naar behoeven inschakelen.

  • JukeboxBill
  • Registratie: Juni 2003
  • Nu online
Die van mij hebben ook "maar" 4 GB werkgeheugen en 32 GB RAM.
Gaat prima met alleen HAOS.
Misschien dat het spaak loopt als je gigantisch veel devices hebt, maar dan zal in eerste instantie het RAM maatgevend zijn.
Waar je verder op moet letten bij iets gebruikt kopen is 64 bit systeem en UEFI boot. Maar dan zou het wel heel oud zijn als dat er niet op zit.

Een slimme vos is nooit te oud om een nieuwe streek te leren


  • The Eagle
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 17:12

The Eagle

I wear my sunglasses at night

Ik heb vorig jaar een Blackview Mp20 gekocht. Mini pc, intel N150, 512 SSD en 16GB ram. Zit iets boven de 200 euro momenteel zag ik, maar als je via cashbackxl gaat krijg je 15% terug. Dus das te overzien. En die bakjes zijn echt dikke prima.

Als je nu al op een VM draait, zou ik zeggen knal er proxmox op en migreer je hele setup naadloos :)

Al is het nieuws nog zo slecht, het wordt leuker als je het op zijn Brabants zegt :)


  • Jermak
  • Registratie: Februari 2006
  • Laatst online: 14:45
Ik heb momenteel HoAs op mijn Truenas server draaien (kwam van een pi4, die ik ergens anders voor nodig had.) Omdat er op de Truenas server geen BLE en Wi-Fi hardware kan worden aangesloten ben ik weer op zoek naar andere hardware waarop ik mijn HoAs , kan laten draaien, ZONDER, te veel stroom kwijt te zijn.

iemand suggesties ?

  • RobbieT
  • Registratie: Augustus 2007
  • Laatst online: 12:40
The Eagle schreef op zaterdag 21 maart 2026 @ 18:14:
Ik heb vorig jaar een Blackview Mp20 gekocht. Mini pc, intel N150, 512 SSD en 16GB ram. Zit iets boven de 200 euro momenteel zag ik, maar als je via cashbackxl gaat krijg je 15% terug. Dus das te overzien. En die bakjes zijn echt dikke prima.

Als je nu al op een VM draait, zou ik zeggen knal er proxmox op en migreer je hele setup naadloos :)
Voor alleen Home Assistant is die opstelling wel flinke overkill.
Heb hier dezelfde opstelling met Proxmox draaien, en daar draait nog aardig wat meer op:

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/AzFwbOtaeff2jOltiFFeXwqFSzY=/800x/filters:strip_exif()/f/image/CLu2PAYpu5qWQhXi8ShsHenT.png?f=fotoalbum_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/Is5vAlfvBjm7zwWsgLDCje-YLLY=/800x/filters:strip_exif()/f/image/JfHBYhbDrrwOy76AfEXFalkV.png?f=fotoalbum_large

Geeft wel ruimte voor de toekomst, en de ervaring hier is dat als je eenmaal Proxmox hebt draaien je al gauw er wat meer opzet.

Hierop zie je niet de docker containers die ook draaien, Linkwarden en Stirling PDF

Die 9.6TB die je ziet is de NAS waar Proxmox Backup server iedere nacht backups op maakt van de virtuele machines.
Dat en de mogelijkheid om snapshots te maken is wel erg prettig, je kan altijd terug als je iets sloopt of als een update iets sloopt.

[ Voor 7% gewijzigd door RobbieT op 22-03-2026 14:28 ]


  • Arno Peeraer
  • Registratie: Augustus 2015
  • Laatst online: 14-04 21:37
Even wat verder aan het Googelen geweest en ben het volgende tegengekomen:

https://www.marktplaats.n...assistant-stel-zelf-samen

Ik zou dan voor deze optie gaan (of is de 4GB genoeg?)
T630 €40
quad core (amd gx-420gi)
8GB DDR4 +€8 (ipv 4gb ddr4)
32gb sata m2 SSD
originele lader HP
voetje zodat de unit kan staan +€3
Totaal = €51

Ik ben vooral bang voor de installatie op de Thin Client.
Aangezien het hier al opstaat, moet ik gewoon van mijn huidige HA back-up maken en uploaden naar de T630. Lijkt me een pak interessanter voor mij :)

Ben ik de juiste richting aan het denken?

  • Wtje
  • Registratie: Juli 2013
  • Laatst online: 13-04 22:18
Voor die prijzen is het natuurlijk heel interessant om een kant en klare machine aan te schaffen.

Zelf installeren vond ik simpel, maar dat ligt eraan hoe veel ervaring je hebt. Een bedraad keyboard is wel een must om in de Bios te komen. En dan is het even zoeken hoe je boot vanaf een USB stick moet instellen.

Een passende image/distributie vinden en correct op de USB stick zetten kan ook op vele manieren fout gaan. Maar als het systeem dan opstart heb je wel eer van je werk, zeker met alle informatie op Internet kom je een heel eind.

Migratie door een backup van Home Assistant ging bij mij erg vlotjes. Een paar zaken pasten niet helemaal lekker omdat ik van Docker naar Home Assistant OS overging. maar die waren een voor een simpel te fixen. De basis liep vanaf het eerste moment van importeren.

Volgens mij is 4GB ruim voldoende, maar kan zo gauw niet vinden hoe ik het geheugengebruik van Home Assistant OS kan zien, blijkbaar geen ssh of andere access actief. Geen idee of dat ergens te activeren is. Zo soepel loopt het systeem, nog niet nodig gehad.

[ Voor 13% gewijzigd door Wtje op 23-03-2026 21:08 ]


  • The Eagle
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 17:12

The Eagle

I wear my sunglasses at night

RobbieT schreef op zondag 22 maart 2026 @ 14:07:
[...]


Voor alleen Home Assistant is die opstelling wel flinke overkill.
Heb hier dezelfde opstelling met Proxmox draaien, en daar draait nog aardig wat meer op:

[Afbeelding]

[Afbeelding]

Geeft wel ruimte voor de toekomst, en de ervaring hier is dat als je eenmaal Proxmox hebt draaien je al gauw er wat meer opzet.

Hierop zie je niet de docker containers die ook draaien, Linkwarden en Stirling PDF

Die 9.6TB die je ziet is de NAS waar Proxmox Backup server iedere nacht backups op maakt van de virtuele machines.
Dat en de mogelijkheid om snapshots te maken is wel erg prettig, je kan altijd terug als je iets sloopt of als een update iets sloopt.
Initieel gekocht omdat ik HA wilde doen en de prijs met korting gelijk was aan een Pi5. Maar bij de MP zat ook nog een Windows 11 pro license dus dat was echt een no-brainer voor dat geld, ook omdat ik er alle kanten mee op kan.
Draait nu alleen nog HA maar in principe dus alles wat ik zou willen, want overkill :9

Al is het nieuws nog zo slecht, het wordt leuker als je het op zijn Brabants zegt :)


  • Arno Peeraer
  • Registratie: Augustus 2015
  • Laatst online: 14-04 21:37
Wtje schreef op maandag 23 maart 2026 @ 21:03:
Voor die prijzen is het natuurlijk heel interessant om een kant en klare machine aan te schaffen.
Dus u zou meteen zoiets kopen voor iemand dat geen kennis heeft van Thin Clients of Virtual Machine/Proxmox etc?

Dan heb ik enkel een scherm met VGA/HDMI en een muis nodig om de Thin Client op te starten en Home Assistant bereikbaar te maken om de rest op mijn persoonlijke laptop te regelen?

  • Wtje
  • Registratie: Juli 2013
  • Laatst online: 13-04 22:18
Mijn ervaring om Home Assistant OS op een HP T630 aan de gang te krijgen was heel positief. Een USB stick met de image maken, beeldscherm en keyboard eraan, de USB boot activeren in de BIOS en gaan. Vergeet niet dat die HP'tjes gemaakt zijn om destijds in grote aantallen in ziekenhuizen en zo op de desktops te staan. Ik was onder de indruk van de degelijke inwendige opbouw. En een energieverbruik van 5 tot 10W sprak mij ook erg aan.

Mocht je tegen problemen aanlopen vind je hier allicht assistentie. Dus mij lijkt het een voordelige manier om je Home Assistant op een hoger plan te tillen. Een home server met allerlei andere services kan ook leuk zijn, maar dan moet je in elk geval meer geld uitgeven en meer energie verbruik accepteren. En zeker ingewikkelder.

  • JukeboxBill
  • Registratie: Juni 2003
  • Nu online
Arno Peeraer schreef op maandag 23 maart 2026 @ 21:35:
[...]


Dus u zou meteen zoiets kopen voor iemand dat geen kennis heeft van Thin Clients of Virtual Machine/Proxmox etc?

Dan heb ik enkel een scherm met VGA/HDMI en een muis nodig om de Thin Client op te starten en Home Assistant bereikbaar te maken om de rest op mijn persoonlijke laptop te regelen?
Muis werkt niet altijd als je in het BIOS instellingen wil doen, toetsenbord werkt altijd.

Hier staat precies beschreven hoe je Home Assistant op o.a. een thin client kan installeren:
https://www.home-assistant.io/installation/generic-x86-64
Heb ik stap voor stap gevolgd toen ik begon met HA en ging in een keer goed.

Een slimme vos is nooit te oud om een nieuwe streek te leren


  • Gizz
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 14:57

Gizz

Dunder-Mifflin, Inc.

@JukeboxBill , @Arno Peeraer gaat een thin client kopen waar HA al op geïnstalleerd staat, dus in het bios duiken en zo hoeft niet.

@Arno Peeraer in principe heb je zelfs geen beeldscherm, muis of toetsenbord nodig. Je sluit de thin client aan op je netwerk met een utp-kabel en je steekt de stekker in het stopcontact. Vervolgens ga je in je browser op je laptop/desktop/tablet/telefoon (maakt allemaal niet uit, zolang ze maar met hetzelfde netwerk als je thin client hangen) naar de site http://homeassistant.local:8123/ en je zit in HA.

Als je het graag wil kun je natuurlijk wel een scherm eraan hangen om mee te kijken. Maar dan krijg je, ervan uitgaande dat HA goed geïnstalleerd is door de verkoper, alleen maar een dergelijk scherm voor je neus:

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/zCwk0EMF1UWU-gTWUX6z267rFfM=/fit-in/4000x4000/filters:no_upscale():strip_exif()/f/image/gcqTTQG5kVWVlXl2Dhwv0H2N.png?f=user_large
Iets instellen daar doe je verder niet. Op dat scherm wordt je ook alleen maar verteld om naar http://homeassistant.local:8123/ te gaan in je browser :)

[ Voor 33% gewijzigd door Gizz op 24-03-2026 11:54 ]

Canon EOS 5Dm3 + 5D + 7D + 300D + 1000FN + EF 17-40 4L + EF 35 1.4L + EF 50 1.8 + EF 80-200 2.8L + 550EX


  • Ben(V)
  • Registratie: December 2013
  • Laatst online: 14:32
Persoonlijk zou ik voor een systeem met een N100 cpu gaan.
Zo'n ding staat 24/7 aan en al draait HA prima op die oude cpu's zoals die thin clients ze vreten wel energie.

All truth passes through three stages: First it is ridiculed, second it is violently opposed and third it is accepted as being self-evident.


  • CyBeRSPiN
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 14:09

CyBeRSPiN

sinds 2001

Ik heb de Yellow naar grote tevredenheid draaien. Wordt keurig geupdate bij elke nieuwe release en het is getest door HA.

  • Prisma16
  • Registratie: Augustus 2023
  • Niet online
Ben(V) schreef op dinsdag 24 maart 2026 @ 12:29:
Persoonlijk zou ik voor een systeem met een N100 cpu gaan.
Zo'n ding staat 24/7 aan en al draait HA prima op die oude cpu's zoals die thin clients ze vreten wel energie.
Wat is het verbruik van een N100 mini pc? Mijn HP T630 thin client met HA gebruikt gemiddeld 10W.

  • Frappuccino
  • Registratie: Maart 2015
  • Laatst online: 14-04 21:43
Thin Client. De HP T630 is volop verkrijgbaar op Marktplaats.

  • marcel_72
  • Registratie: Maart 2026
  • Laatst online: 16:53
Is dit wat voor HA?Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/T4W3H5EA_W9yrUOGiqEU-rdSViI=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/94pcb65eJuCUzqEXjye6cPcz.jpg?f=fotoalbum_large

  • Prisma16
  • Registratie: Augustus 2023
  • Niet online
Zal ongetwijfeld weken. Energieverbruik van deze dingen is lekker laag. Maar de rekenkracht is veeeel meer dan nodig voor HA

  • Gizz
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 14:57

Gizz

Dunder-Mifflin, Inc.

@marcel_72 er zijn verschillende uitvoeringen van de 800 G3 mini, maar elke variant zal HA makkelijk kunnen draaien. Of dit interessant is lijkt me ook van de prijs afhangen, maar die laat je net als de specificaties niet zien :)

Als ze €200 voor dit ding vragen terwijl je voor €50 ook een thinclient met 8GB ram hebt en je verwacht niks zwaars te doen met HA, dan kun je je afvragen of dit de beste koop is.

Canon EOS 5Dm3 + 5D + 7D + 300D + 1000FN + EF 17-40 4L + EF 35 1.4L + EF 50 1.8 + EF 80-200 2.8L + 550EX


  • marcel_72
  • Registratie: Maart 2026
  • Laatst online: 16:53
Zal hem bijvoegen
114 euro

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/f8pE3jvSQtYmMGRIzERgvtM-rMw=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/fFuxULgrY1HasVtetR8ITlDv.jpg?f=fotoalbum_large

[ Voor 25% gewijzigd door marcel_72 op 09-04-2026 12:34 ]


  • Septillion
  • Registratie: Januari 2009
  • Nu online

Septillion

Moderator Wonen & Mobiliteit
@marcel_72 Hoop alleen dat er niet werkelijk een HDD in zit maar een SSD....

  • RobbieT
  • Registratie: Augustus 2007
  • Laatst online: 12:40
IMHO niet ideaal, die processor heeft een TDP van 65W, waarmee het ding dus aardig wat kan verbruiken.
https://www.intel.com/con...0-ghz/specifications.html

Een Intel N100 of N150 is een betere keuze als je zoveel rekenkracht wil hebben.

En anders iets met een Intel Celeron J- series ofzo, ook snel zat voor Home Assistant.

  • Gizz
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 14:57

Gizz

Dunder-Mifflin, Inc.

@RobbieT TDP zegt niet alles over een situatie met lage load, zoals het draaien van HA. Hier komt het bakje standaard uit op 12W idle, maar headless en met scherpe powermanagement-instellingen komt deze review op 3,5W idle. Dat is dan wel met een i5-6500, (TDP ook 65W) in plaats van de i5-7500 en 16GB ram i.p.v. 8GB.

[ Voor 3% gewijzigd door Gizz op 09-04-2026 13:50 ]

Canon EOS 5Dm3 + 5D + 7D + 300D + 1000FN + EF 17-40 4L + EF 35 1.4L + EF 50 1.8 + EF 80-200 2.8L + 550EX


  • Waah
  • Registratie: Maart 2009
  • Laatst online: 17:52
Prisma16 schreef op dinsdag 24 maart 2026 @ 12:40:
[...]

Wat is het verbruik van een N100 mini pc? Mijn HP T630 thin client met HA gebruikt gemiddeld 10W.
idle tussen de 5 en 12 watt. Full load 25 watt.

Zijn ook erg zuinig. Maar grootste voordeel is de quicksync support. Voor HA overkill. Maar als je ook iets van jellyfin/plex wil draaien of iets met video wil doen (frigate) dan is de N100 wel een mooie budgetoptie met lage power draw.

  • marcel_72
  • Registratie: Maart 2026
  • Laatst online: 16:53
Eigenlijk is een hp t630 met 8gb ram en sdd voldoende voor HA.
Begrijp ik dat goed ?
Ben er niet zo in thuis maar wil er wel mee aan de slag vandaar

  • Prisma16
  • Registratie: Augustus 2023
  • Niet online
marcel_72 schreef op donderdag 9 april 2026 @ 14:03:
Eigenlijk is een hp t630 met 8gb ram en sdd voldoende voor HA.
Begrijp ik dat goed ?
Ben er niet zo in thuis maar wil er wel mee aan de slag vandaar
Mijn T630 (8G geheugen) met HA gebruikt gemiddeld 11W en heeft een processorbelasting van rond de 5% gemiddeld. Ding heeft dus een zeer rustig leventje in het donker van mijn meterkast.

  • marcel_72
  • Registratie: Maart 2026
  • Laatst online: 16:53
Keuze gemaakt hp t630 8g geheugen ssd 128gb dank voor jullie feedback
Pagina: 1