't is wat.Sonyman1 schreef op zondag 22 februari 2026 @ 18:51:
Kabel is nog geen jaar oud.
Koop een nieuwe.
All my posts are provided as-is. They come with NO WARRANTY at all.
Garantie claimen en/of andere kabel gebruiken/kopen.
The devil is in the details.
[ Voor 5% gewijzigd door Felyrion op 22-02-2026 18:57 ]
sleep: a completely inadequate substitute for caffeine
In het verleden wel eens een lightning kabel van een derde partij gekocht, maar die werkte maar een keer.
Is dat bij usb-c anders? Met andere woorden kan ik eender derde partij kabeltje gebruiken die ook werkt?
Maar zoals met alles: goedkoop is duurkoop. Ga niet voor de allergoedkoopste kabel, maar voor eentje met goede reviews, en je zal goed zitten.
The devil is in the details.
Andere merken kunnen natuurlijk ook - maar zelf vond ik de "samsung" kabels niet veel beter (eerder minder goed).
Veel, of eigenlijk alles wat je doet is volstrekt onbelangrijk. Het is echter heel belangrijk dat je het doet.
Het ligt eraan wat die kabel moet doen. Een standaard USB-C kabel doet data, maar niet erg snel, en laden, maar ook niet erg snel. Ik vermoed dat data je weinig uitmaakt in dit geval, maar van wat ik zo snel vind is dat je een 60W USB-PD kabel nodig hebt voor snelladen. En dan hoef je niet op Ali de allergoedkoopste te zoeken, maar verder is het allemaal niet zo spannend.Sonyman1 schreef op zondag 22 februari 2026 @ 19:05:
Is dat bij usb-c anders? Met andere woorden kan ik eender derde partij kabeltje gebruiken die ook werkt?
En omdat goedkoop duurkoop is, heb ik bijvoorbeeld voor mijn laptop een lader inclusief USB kabel bij de Action gekocht... En die doet het iig al langer dan jouw Apple kabel het heeft volgehouden
Hoe goedkoop is goedkoop?99ruud99 schreef op zondag 22 februari 2026 @ 19:10:
ik pak zelf meestal anker / ugreen - die zijn goedkoop op amazon ed te vinden.
Action heeft er een voor 1,24: https://www.action.com/nl...takabel-usb-c-naar-usb-c/
Wel 'slechts' USB2, dus vooral voor laden.
Ikea heeft er een voor 2,99: https://www.ikea.com/nl/n...-naar-usb-c-wit-90618540/
Ook slechts USB2.
Zijn de Anker / Ugreen opties beter?
[ Voor 3% gewijzigd door Olaf van der Spek op 25-02-2026 13:04 ]
Tegenwoordig blijven die werken. Ik gebruik Blitzwolf kabels die ik meer dan vijf jaar geleden heb gekocht.Sonyman1 schreef op zondag 22 februari 2026 @ 19:05:
In het verleden wel eens een lightning kabel van een derde partij gekocht, maar die werkte maar een keer.
Welke lader heb je precies? Heb nog geen goede review van de Action laders gevonden.Sissors schreef op woensdag 25 februari 2026 @ 08:22:
En omdat goedkoop duurkoop is, heb ik bijvoorbeeld voor mijn laptop een lader inclusief USB kabel bij de Action gekocht... En die doet het iig al langer dan jouw Apple kabel het heeft volgehouden.
Ugreen en Anker zijn om haverklap in aanbieding. Meestal zo'n 5 euro per kabel voor 200W. (of als je multipack koop goedkoper.
Sinds ik ugreen kabels heb, is nog geen van deze gesneuveld, maar n=6, dus kan ook toeval zijn.
Natuurlijk, wat zoek je zelf? Wil je liever een hoop goedkope kabeltjes, zodat je ze overal neer kan leggen, en als er eentje niet werkt gooi je hem weg? Of wil je kabels die wanneer je ze pakt werken, zodat je niet jezelf ergert dat je telefoon ineens niet geladen is.
Edit: Yep, die zijn er..
[ Voor 28% gewijzigd door Olaf van der Spek op 25-02-2026 17:23 ]
:strip_exif()/f/image/GcuRGalcYpoSAo9R2QgZGAhz.jpg?f=fotoalbum_large)