• lootjes
  • Registratie: Maart 2018
  • Laatst online: 28-02 19:38
Ik overweeg om part time te werken en daarnaast part time te studeren, allebei ongeveeer ~20 uur per week.
Ik zie op tweakers veel vraag of 40+40 haalbaar is maar ik weet al dat dit voor mij niet haalbaar is. zijn er ook mensen met ervaring van 2x 20?(mischien dat hier wel een topic voor was maar die kon ik zelf niet vinden)
Vriendelijke groet.

  • Frieda
  • Registratie: Mei 2002
  • Niet online
dat ligt wel helemaal aan je eigen studietempo, hoeveel tijd je erin moet steken. als je al enigsins bekend bent met de lesstof zal je minder tijd nodig hebben dan wanneer je je compleet laat omscholen. en je kunt ook weer tijd winnen door opdrachten voor je opleiding op je werk uit te voeren. en daarnaast ligt het eraan hoeveel privé tijd je hebt om in te ruilen voor studietijd. ik heb zelf 36 uur gewerkt plus 18 uur studietijd per week, dat was erg pittig.
en dan is er nog de financiële component, als jij 20 uur gaat werken, kun je dan je studie/woning/etc nog betalen.

  • B-Real
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 21:45
Ja, dat is haalbaar. Er zijn er zat die naast hun fulltime baan een deeltijdstudie doen. Veel studies zijn daar ook op gericht.

Kost een hoop vrije tijd en doorzettingsvermogen, maar is voor velen wel te doen. Parrtime 20u werken en daarnaast een studie moet dan ook te doen zijn lijkt mij.

  • grasmanek94
  • Registratie: Juli 2015
  • Laatst online: 12-03 15:38
20u naast studie moet makkelijk kunnen, ik heb ooit 32u (2 banen a 16u) naast studie gewerkt en dat was niet vol te houden (kom je eigenlijk makkelijk op 60u-70u+ per week uit wat je "kwijt aan verplichtingen" bent, want extra uurtje hier, extra uurtje daar, plus iets moeilijkere opdracht vanuit de studie), was gelukkig maar een half jaartje. Was er echt he-le-maal kapot aan dus kan het sterk afraden -- maar elk mens is anders. Wat ik deed was wel officieel een full-time studie dus misschien met part-time dat het anders is, maar ik kan mij ook voorstellen dat een part-time studie ook (bijna) evenveel moeite kan kosten als een full-time studie.

[ Voor 32% gewijzigd door grasmanek94 op 19-02-2026 08:54 ]


  • TooTall_NL
  • Registratie: November 2014
  • Laatst online: 10-03 18:13
Er zijn genoeg deeltijdstudies, dus ja tuurlijk is dit mogelijk. Zelf heb ik naast mijn voltijdbaan een deeltijd HBO gedaan. Dikke prima, met veel medestudenten die ook een goede motivatie hebben. Let wel.op evt. Stages e.d. die moeten veelal op het niveau van je studie zijn. Dus deeltijdstudie naast bijvoorbeeld. vakkenvullen zal op een gegeven moment kunnen gaan wringen als je geen tijdelijk stagewerk kunt doen.

Ik vond het fijn om op deze.manier mijn opleiding te doen. Ik kon op het werk leuke projecten doen die samen vielen met opdrachten voor mijn school. Maar ik werkte daarvoor ook al enkele jaren voor deze werkgever. De opleiding paste destijds in een soort.ontwikkelplan.

Wel moet je er rekening mee houden dat bij meerdere jaren en wel wat roofbouw op je sociale omgeving kan plaatsvinden. Mijn ervaring is dat sommige mensen het na een paar jaar lastiger gaan vinden dat je aangeeft even geen tijd te hebben ivm studie.

En het is soms pittig, maar plannen is dan wel het toverwoord.

[ Voor 18% gewijzigd door TooTall_NL op 19-02-2026 09:00 ]


  • champion16
  • Registratie: Maart 2010
  • Laatst online: 11-03 11:36
Hangt voor een groot gedeelte van je prive situatie af denk ik.
Ik heb zelf jaren 32 uur gewerkt en een deeltijd master gedaan aan de OU.
Was wel vrij pittig omdat de studie vaak minimaal 20 uur in de week was. Voordeel was toen wel dat ik nog thuis woonde.

  • Toke_gt
  • Registratie: Juni 2021
  • Laatst online: 23:22
lootjes schreef op woensdag 18 februari 2026 @ 15:40:
Ik overweeg om part time te werken en daarnaast part time te studeren, allebei ongeveeer ~20 uur per week.
Ik zie op tweakers veel vraag of 40+40 haalbaar is maar ik weet al dat dit voor mij niet haalbaar is. zijn er ook mensen met ervaring van 2x 20?(mischien dat hier wel een topic voor was maar die kon ik zelf niet vinden)
Vriendelijke groet.
Qua hoeveelheid belastbare tijd kan dat prima, maar of het in de praktijk werkt, hangt af van zowel studie als werk als je privé-situatie. Zelf heb ik een deeltijdstudie gedaan naast een fulltime baan, wat eerst goed ging omdat colleges in de avonduren plaatsvonden en het werk tussen 9-5. Tot ik een baan ging doen met wisseldiensten, waardoor ik veel meer tijd had om overdag te studeren, maar veel minder makkelijk de colleges kon volgen. Ook zijn er deeltijdstudies waarbij de stages net zoveel uren moeten bedragen als voltijdstudies, dus je bent twee keer zo lang bezig met je stage, wat dan ook maar te combineren moet zijn met je werk.

  • Jadero
  • Registratie: September 2012
  • Laatst online: 06-03 21:49
Ervaringsdeskundige hier, ik ben op m'n 28e gestart met een AD traject wat ik na 1 jaar heb omgegezet naar een HBO traject. Voor mij was AD de overweging omdat 2 jaar overzichtelijker was dan 4. Ik had vragen zoals 'kan ik dit aan (in termen van tijd, maar ook niveau). Nadat ik het eerste jaar in 1x volledig had afgerond gaf mij dat voldoende motivatie en aanleiding om de AD om te zetten naar HBO en die 3 jaar ervoor te gaan. In het 3e jaar kwam er een kind om de hoek kijken, vanaf dat dat moment ging de kwaliteit van mijn studie inbreng wel naar beneden. Zeker mijn afstudeerfase ben ik niet heel trots op, voldoende ja, maar er had meer ingezeten bij andere omstandigheden. In mijn geval moet je ook noteren dat ik een vrij flexibele werkagenda had waardooor ik bij drukkere studiemomenten de focus ook wat makkelijker kon verleggen naar studie.

Mijn tip: Als je start, zorg dat je zo min mogelijk achterloopt en werk achterstanden zo snel mogelijk weg. Dat houdt het overzichtelijk. Kietel jezelf nooit met het idee dat het 'de volgende periode' wel beter uitkomt/lukt.

Uiteindelijk moet je zelf een afweging maken tussen motivatie, omstandigheden en toekomstperspectief(/plannen), Ik heb nu na 4 jaar een HBO papier waar ik de rest van het leven lol van heb. Als je wil ontwikkelen: Zeker doen!

  • t_captain
  • Registratie: Juli 2007
  • Laatst online: 12-03 15:43
Niet alleen bij part-time studie maar ook bij een studie die op papier voltijds is, blijkt werken de studieresultaten te verbeteren. Rond de 10-15 uur per week schijnt het optimum te zijn.

Waarom: een student die niet werkt zit die 10-15 uur echt niet extra in de bibliotheek. Er is een beperking aan je wekelijkkse leervermogen. En dan is een gedisciplineerd leven met werk en studie het betere recept dan een leven bestaande uit uitgaan en studie.

  • haya
  • Registratie: Februari 2025
  • Laatst online: 19:46
Mijn vrouw heeft met een 40urige werkweek een duaal opleiding tot ingenieur gevolgd. Dat betekent keuzes maken voor drie jaar. En met twee benen stevig op de grond staan.

  • DVX73
  • Registratie: November 2012
  • Laatst online: 23:16
32 uur werken + 1 dag naar de universiteit is mij gelukt.
Alles valt of staat hoe hoog de daadwerkelijke studiebelasting voor je is.

Bij mijn huidige werkgever is 20 uur werken naast 8 uur studie en 8 uur studieverlof de norm.

Dus ja het is zeker mogelijk.

  • g0tanks
  • Registratie: Oktober 2008
  • Laatst online: 00:50

g0tanks

Moderator CSA
lootjes schreef op woensdag 18 februari 2026 @ 15:40:
Ik overweeg om part time te werken en daarnaast part time te studeren, allebei ongeveeer ~20 uur per week.
Ik zie op tweakers veel vraag of 40+40 haalbaar is maar ik weet al dat dit voor mij niet haalbaar is. zijn er ook mensen met ervaring van 2x 20?(mischien dat hier wel een topic voor was maar die kon ik zelf niet vinden)
Vriendelijke groet.
Waarom twijfel je zelf? 40 uur per week aan verplichtingen moet voor de gemiddelde persoon goed te doen zijn. Het wordt natuurlijk lastiger als er veel overlap is tussen werk en studie, of omdat je ineens heel veel reistijd erbij krijgt.

Ultrawide gaming setup: AMD Ryzen 7 2700X | NVIDIA GeForce RTX 2080 | Dell Alienware AW3418DW


  • bwerg
  • Registratie: Januari 2009
  • Niet online

bwerg

Internettrol

B-Real schreef op woensdag 18 februari 2026 @ 16:47:
Ja, dat is haalbaar. Er zijn er zat die naast hun fulltime baan een deeltijdstudie doen. Veel studies zijn daar ook op gericht.
Definieer "veel". De meeste studies zijn nog altijd voltijdstudies, en als je tentamens/groepswerk hebt ga je niet altijd uitzonderingen krijgen. Een open deur, maar zoek wel een studie uit die ook op deeltijd is ingericht.

Het ligt er ook nogal aan wat voor studie je doet. Technische natuurkunde of vrijetijdswetenschappen is nogal een verschil, bij wijze van spreken.

Heeft geen speciale krachten en is daar erg boos over.


  • Sport_Life
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 22:33

Sport_Life

Solvitur ambulando

Ik heb ruim 10 jaar geleden een hbo avondopleiding gevolgd naast 36u werken. Het was soms best pittig. Zelfs nog een tijdje in het buitenland gewerkt en colleges naderhand ingehaald (soms halverwege de les uit omdat ik een dubbele college had).
Maar nu kan ik zeggen dat het absoluut een meerwaarde was en die 4 jaar zijn eigenlijk ook zo voorbij..

Al hangt het wel af van de studie. Een vriend van mij deed een deeltijd opleiding op de TU Delft en die is op een gegeven moment afgehaakt omdat de studie veel tijd in beslag nam en het werk veel leuker was.

Ik zou dus niet te hoog inzetten.

[ Voor 51% gewijzigd door Sport_Life op 20-02-2026 20:46 ]

PV: 9360 WP WZW/ONO | Warmtepomp: Toshiba Estia 8kW 3fase | A+++ | 2x Zappi v2.1


  • Lethalis
  • Registratie: April 2002
  • Niet online
Tsja, ik ging ooit ook werken en een deeltijdstudie volgen. Was geen enorm succes.

Maar ik heb achteraf bekeken een aantal fouten gemaakt.

1. De HBO opleiding was volledig op afstand. Ik kwam best ver, had ook mijn propedeuse gehaald en een groot deel van de hoofdfase, maar toen het lastig werd in mijn privésituatie sneuvelde de opleiding het eerst.

Er was gewoon te weinig binding. Ik had beter 1 dag of avond per week naar school moeten gaan. Dat ik wat meer het gevoel heb van dat ik mensen ook niet teleur wil stellen. Ik snap dat de motivatie uit mezelf hoort te komen, maar het helpt wel als ik een beetje gepusht word.

2. Mijn werk was niet strict gescheiden van mijn studie. Dus toen het drukker op mijn werk werd, schaalde dat vanzelf op en toen wou ik eigenlijk teveel tegelijk. 40 tot 50 uur per week werken en daarnaast nog studeren kun je vergeten.

Lang verhaal kort, maak duidelijke afspraken! En ga ook naar school... niet alleen op afstand.

Mocht ik ooit weer studeren dan zijn dit de zaken waar ik op zou letten.

Ask yourself if you are happy and then you cease to be.


  • Kurkentrekker
  • Registratie: Januari 2003
  • Niet online
Het hangt echt helemaal van de persoon af. Zo rond mijn 30ste ben ik weer begonnen met een extra avondstudie in een veld dat me interesseerde, naast 40u werken. Beetje aanklooien en in 5 jaar een WO bachelor gehaald. Daarna weer wat anders gaan doen op een wat hoger tempo (36 uur werken was een slimme keuze!) en over een half jaar heb ik er weer een bachelor bij (in 2,5 jaar studeren). Prima te combineren met een gezin voor mij, ik studeer vooral als de rest slaapt, of in de trein, of ik combineer online colleges met sporten (hardlopen, fietsen).
Als ik een beetje rondvraag bij mijn medestudenten dan zijn er mensen die nominaal tempo halen naast een parttime baan, er zitten erbij die er 5-6 jaar over doen, sommigen ook langer.
Wat ik ermee wil zeggen: het hangt echt helemaal af van hoe snel je leest, schrijft en leert. Ervaringen van anderen zijn minder relevant, want er zijn ongetwijfeld mensen die het zo uit hun mouw schudden, maar ook mensen die het zelfs met de grootste moeite niet tot de propedeuse halen. Het hangt dus helemaal van jezelf af. Lees je snel en snap je in 1x wat er staat? Kun je goed nieuwe materie doorgronden, en aardig schrijven? En nog belangrijker: ben je gemotiveerd en heb je discipline? Dan kom je er wel.

  • SirLenncelot
  • Registratie: September 2010
  • Niet online
Ga je werken en studeren per dag scheiden of juist combineren. Wat ga je dan ‘s ochtends, ‘s middags of ‘s avonds doen? Past dat bij jouw spanningsboog? Ik vond mijn baan ‘s avonds prima te combineren met ‘s ochtends studeren. Andersom had ik nooit gered.

  • Mr. Stom
  • Registratie: Maart 2021
  • Laatst online: 12-03 11:49
Alles kan. De vraag is of jij het kan.

Ik heb tijdens mijn beginjaren de beroepsopleiding en nog een specialisatieopleiding gedaan, beide naast een bestaande werkweek van structureel 60-80 uur. Dat ging prima, ik kan op weinig slaap, deed geen teamsport (meer), had een flexibel privé-leven en woonde op 10 minuten fietsen van kantoor.

Nu heb ik kinderen en woon ik buiten de stad. Een werkweek van 60 uur is nu al een uitdaging. Nu kan het dus niet meer.

Oftewel: plan de gemiddelde week voor jezelf in, met al je verplichtingen en noodzakelijke nice to haves. Past dat?

En wellicht ook: wat zijn de gevolgen als je deze verplichtingen nu aangaat en moet opzeggen? Dat maakt het wellicht ook makkelijker om 'gewoon te beginnen' en er weer mee te stoppen als het toch niet lukt.
Pagina: 1