Logan Paul veilt speciale Pokémon-kaart voor recordprijs…

Pagina: 1
Acties:

  • Tjolk
  • Registratie: Juni 2007
  • Laatst online: 19:13
Artikel: .geek: Logan Paul veilt speciale Pokémon-kaart voor recordprijs van 16,5 milj...
Auteur: @YannickSpinner

Ik begrijp heel goed dat dit een .geek is, maar waar is de link met tech of Tweakers in de breedste zin van het woord?
Het gaat hier om een omhoog gevallen influencer met een discutabele reputatie die een Pokemon kaart verkoopt waarvan een groot deel van de waarde niets met de kaart zelf of met Pokemon van doen heeft.

Er is ook geen prestatie aan te verbinden, er is geen software geschreven, er is geen verfilming van een game, er is geen hardware oid...

Waarom dit artikel?

Tjolk is lekker. overal en altijd.


  • YannickSpinner
  • Registratie: Mei 2021
  • Laatst online: 15:32

YannickSpinner

Redacteur
Thanks voor je vraag. Ik had net een reactie onder een comment geschreven die de lading hopelijk voldoende dekt: YannickSpinner in 'Logan Paul veilt speciale Pokémon-kaart voor recordprijs van 16,5 miljoen dollar'

  • Tjolk
  • Registratie: Juni 2007
  • Laatst online: 19:13
Die voorbeelden snap ik, maar dat is dus nieuwe dingen (Lego, pretpark) die gemaakt worden of een prestatie (record).
Dit is niets van dat alles maar vooral een stuk egotripperij van een influencer dat net zo goed met een, pardon my French, ingelijste drol van hem had gekund.

Maar goed, da's mijn mening.

Tjolk is lekker. overal en altijd.


  • Jorah_Newstone
  • Registratie: Februari 2024
  • Laatst online: 16:57
Past prima op tweakers, pokemonkaart wordt voor mega bedrag geveild, of dat nou Logan of iemand anders was doet er eigenlijk niet veel toe. Heel simpel als je het niet wilt lezen dan skip je deze post toch gewoon? Het is best wel groot nieuws dat een pokemon kaart (Pokemon wordt breed gedragen door vele tweakers) voor miljoenen verkocht wordt. Dus dit mag prima op Tweakers komen wat mij betreft.

  • Standeman
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 19:22

Standeman

Prutser 1e klasse

Tjolk schreef op maandag 16 februari 2026 @ 17:58:
Die voorbeelden snap ik, maar dat is dus nieuwe dingen (Lego, pretpark) die gemaakt worden of een prestatie (record).
Dit is niets van dat alles maar vooral een stuk egotripperij van een influencer dat net zo goed met een, pardon my French, ingelijste drol van hem had gekund.

Maar goed, da's mijn mening.
Volgens mij is dit ook een record. De hoogste prijs ooit betaald voor een Pokemon kaart.

Dat jij die knakker een zak hooi vind, doet er niet toe. Net zoals mijn mening dat hij een zak hooi is. :)

Zo kan je berichten over Trump/Musk/Vance ook wel gelijk afschieten. Stuk voor stuk zakken hooi.

[ Voor 7% gewijzigd door Standeman op 16-02-2026 18:11 ]

The ships hung in the sky in much the same way that bricks don’t.


  • Tjolk
  • Registratie: Juni 2007
  • Laatst online: 19:13
Mja ik bedoel dus dat ik het geen prestatie vind. Het is niet dat het op Tweakers komt als iemand een idioot bedrag voor een versierde Lego steen betaalt toch?

Maar hé prima als mensen dit blijkbaar toch willen lezen. Ik geef gewoon mijn feedback en daar hoeft niet iedereen het mee eens te zijn.

Tjolk is lekker. overal en altijd.


  • Reinier
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 18:30

Reinier

\o/

Ik zie de link met Tweakers ook echt niet.

  • Standeman
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 19:22

Standeman

Prutser 1e klasse

Reinier schreef op maandag 16 februari 2026 @ 18:55:
Ik zie de link met Tweakers ook echt niet.
Ik wel: zoeken naar 'Pokemon'

2700+ topics waarin Pokemon genoemd wordt.

[ Voor 5% gewijzigd door Standeman op 16-02-2026 19:02 ]

The ships hung in the sky in much the same way that bricks don’t.


  • Reinier
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 18:30

Reinier

\o/

De game ja, maar de kaarten hebben niks met tech te maken toch?
Maar goed, het maakt me verder niet echt uit :)

  • grasmanek94
  • Registratie: Juli 2015
  • Laatst online: 10-03 10:47
Ik snap LEGO (inclusief Pokémon LEGO, alhoewel ik eerder een focus op robotica of technic zou verwachten) op Tweakers, en games (ja ook Pokémon games), en heel veel ander nieuws.. Alleen ik snap niet dat Logan Paul (heeft hier niks te zoeken) of Pokémon Kaarten (fysieke kaartspellen hebben hier ook niks te zoeken) hier nieuws zijn, dit is gewoon hartstikke offtopic hier. Voor mij apart, en niet consistent. Nieuwsartikelen over fysieke kaarten van bijvoorbeeld Yu-Gi-Oh of Magic: The Gathering zijn er nul, tenzij je de grenzen opzoekt en overnames mee telt. Ja er zijn op een enkele hand te tellen game nieuwsartikelen betreffende MTG, maar games is gewoon een verwachte nieuwscategorie.

Qua consistentie; Ik bedoel.. Waar is het bericht over een 3mln dollar black lotus dan? Niet dat zoiets mij zou boeien want wat betreft fysieke kaartspellen zie ik zelf geen link met Tweakers nieuws, en zou het niet verwachten.

Als we de topics metric erbij pakken zoals iemand hierboven, dan is MTG met bijna 460 topics ook niet een kleine speler, en Pokémon topics zullen verdeeld zijn over lego, games, films/series/anime, en natuurlijk de fysieke kaarten. Dus MTG en Pokemon Kaarten zullen eerder dichterbij elkaar zitten wat forum topics metric betreft.

Verder, het valt mij op dat sommige redacteurs een nuance maken en de schijnwerper naar het echte onderwerp verwijzen; bijvoorbeeld "Influencer verkoopt Pokémon Illustrator kaart voor 16 miljoen dollar", maar hier wordt ook wel dik de naam Logan Paul genoemd, maar hij heeft nul met Tweaking of Tech te maken.

[ Voor 75% gewijzigd door grasmanek94 op 17-02-2026 00:05 ]


  • hotabibber
  • Registratie: November 2016
  • Laatst online: 02-03 03:04
Gezien de vele afwijzende berichten over dit nieuws in het topic waaronder ik zelf denk ik toch maar dat Tweakers moet heroverwegen om dit soort onzin nieuws te vermelden alhier.

Het komt hier alleen maar in het nieuws omdat zijn broer verloofd is met een Nederlandse top schaatsster. Anders was het alleen maar misschien een paar regels nieuws geweest.

Tweakers graag geen aandacht meer besteden aan deze gasten/ pokemon kaarten.

  • Tjolk
  • Registratie: Juni 2007
  • Laatst online: 19:13
Mja, als je de reacties op het nieuwsbericht leest is het grofweg in te delen in:
- Waarom is dit nieuws?
- Die gozer heeft een hoop twijfelachtige en ronduit foute dingen op zijn track record
- Is het echt zo erg? -Ja het is echt zo erg. -Wow WTF dat wist ik niet/boeiuh
- Oh hé pokemon, da's leuk

Die laatste categorie is op de vingers van 1 hand te tellen (en dan ben ik genereus). Die overige 80 berichten hebben eigenlijk 0 met het onderwerp te maken.

Maar goed, ik denk dat dit qua feedback afdoende is. Verder de grond in trappen is niet nodig, ik denk dat @YannickSpinner en de redactie als geheel verder prima zelf in kan schatten of en wat ze met deze feedback doen. Nogmaals: het is mijn (en blijkbaar die van anderen) mening, er zijn er ook met andere meningen. Wij dicteren het nieuws niet, we ontvangen alleen maar :)

Tjolk is lekker. overal en altijd.


  • YannickSpinner
  • Registratie: Mei 2021
  • Laatst online: 15:32

YannickSpinner

Redacteur
Thanks voor de genuanceerde conclusie @Tjolk. We nemen dit soort feedback natuurlijk mee in onze nieuwskeuzes. Voor de duidelijkheid: veel van de kritiek gaat over Paul. Het nieuwsfeit struikelt nauwelijks iemand over. Journalistiek gezien is het dan vrij makkelijk.

Stel je voor dat we keihard Tesla- of SpaceX-nieuws niet brengen omdat Elon Musk omstreden is? Dat is niet relevant (tenzij er duiding bij moet, wat ook in het betreffende artikel gedaan is).

@grasmanek94 Je noemt leuke voorbeelden van wat ook nieuws onder .geek zou zijn. Maar het argument 'waarom dat niet en dit wel' is een lastige, want wij hebben ook maar een bepaald aantal uur in de dag. Dan maken we een afweging. Hoeveel lezers zullen Pokémon-kaarten interessant vinden en hoeveel MtG? Hoe groot is het record? Is er ander belangrijker nieuws op het moment van publicatie? En ook niet onbelangrijk: zien wij het nieuws. Tip vooral dingen die je interessant vindt; ik zit niet diep in de Yu-Gi-Oh, dus wij mensen moeten het ook maar spotten.

Als je feedback is dat we meer MtG-nieuws zouden moeten brengen, dan neem ik dat graag ter harte. Maar het argument dat een Pokémon-record geen nieuws is omdat er geen bericht over een dure MtG-kaart was, is niet werkbaar.

@hotabibber Nee sorry dit is gewoon onjuist. Nogmaals, we nemen feedback mee, maar het nieuwsfeit is 'recordopbrengst voor Pokémon-kaart'. Het had niet uitgemaakt wie de kaart verkocht, dit is nerdnieuws.

  • sapphire
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 18:51

sapphire

Die-hard pruts0r

hotabibber schreef op dinsdag 17 februari 2026 @ 04:42:
Gezien de vele afwijzende berichten over dit nieuws in het topic waaronder ik zelf denk ik toch maar dat Tweakers moet heroverwegen om dit soort onzin nieuws te vermelden alhier.

Het komt hier alleen maar in het nieuws omdat zijn broer verloofd is met een Nederlandse top schaatsster. Anders was het alleen maar misschien een paar regels nieuws geweest.

Tweakers graag geen aandacht meer besteden aan deze gasten/ pokemon kaarten.
Gezien de vele mensen die niet reageren kun je ook concluderen dat het de rest niet boeit of dat ze het prima vinden. Ik heb het even door gelezen en vond het wel grappig, ja ik vind de persoon een zak hooi maar het artikel was even leuk om te lezen.

Ik snap niet dat er elke keer een complete discussie moet komen over of een onderwerp wel of niet gebracht moet worden :? @YannickSpinner vond dit blijkbaar leuk om over te schrijven, het past volgens de onderbouwing binnen het mantra waar men over mag schrijven binnen .geek. Vind je het leuk prima, vind je het niet leuk scroll je door, hoe moeilijk wil je het maken :?

.Geek is bedoeld voor de nerdcultuur dingen in de breedste zin imho en niet iedere nerd vind het zelfde leuk.
Als iemand er problemen mee heeft dat er te weinig geschreven word over Magic the gathering of Yu-Gi-oh kaarten of een ander onderwerp wat dicht bij je nerd-hart ligt: https://tweakers.net/submit/ tip de redactie en wellicht word er dan meer over geschreven ;)

Gabriël AM5


  • Erik070
  • Registratie: Mei 2003
  • Laatst online: 15:29
Bij dit soort artikelen hebben we het als lezer denk ik ook wel zelf in de hand. Als een artikel veel wordt gelezen betekent dat voor Tweakers (of elke andere nieuws site) dat het kennelijk nieuwswaardig is voor de lezers.

De enige manier om van vervelende influencers af te komen is ze geen aandacht te geven. Lees nieuws over influencers niet, kijk hun filmpjes niet etc etc. Als de interesse stopt, stopt het publiceren vanzelf ook.

De enige rede dat je op nu.nl niet meer dagelijks artikelen ziet over Kanye of Kim Kardashian is omdat we kennelijk daarop uitgekeken waren. Nu is de familie Paul weer in trek, net zoals ze dat een jaar of 10 geleden ook even waren.

  • ColeJ
  • Registratie: Juni 2019
  • Laatst online: 16:12
Woorden als "omhoog gevallen influencer", "die gozer" zijn zinloos om te vermelden. Er zullen genoeg Tweakers zijn die Logan Paul een prima persoon vinden. Dan kan je heel Tweakers wel sluiten omdat iedereen wel iets van iemand vind. Tesla Topic, Gaza Strook, Trump etc. etc. etc.

[ Voor 14% gewijzigd door ColeJ op 17-02-2026 16:21 ]

Pagina: 1