• DLSS
  • Registratie: September 2020
  • Laatst online: 08:17
Beste medetweakers,

Omdat de GPU-markt momenteel extreem slecht is en ik de komende jaren geen verbetering verwacht, ben ik van plan mijn videokaart extra lang te behouden.

Ik merk echter dat het verschil tussen de maximale GPU core-temperatuur en de maximale GPU hotspot-temperatuur steeds groter wordt. Voor zover ik weet is dat vaak een indicatie van pump-out of uitdroging van de koelpasta.

De kaart lijkt dus toe aan nieuwe koelpasta. Omdat ik geen zin heb om elke twee jaar mijn GPU uit elkaar te halen, overweeg ik een “Kryosheet” te gebruiken.

Mijn vraag is alleen of dit zinvol is in combinatie met de thermal pads. Heeft iemand ervaring met langdurig gebruik van thermal pads (bijvoorbeeld langer dan zes jaar)? Hoe lang gaan die doorgaans mee?

En voor zover ik heb begrepen gebruikt de MSI Suprim X-versie van de RTX 4090 ‘phase-change’. Maakt dat nog verschil?


Alvast mijn dank voor comments en advies

  • freaky35
  • Registratie: September 2012
  • Laatst online: 15-02 23:11
weet niet of je deze al had gevonden,maar kan je precies zien welke dikte je nodig bent,wat zeer belangrijk is:

https://forum-en.msi.com/...-nvidia-40-series.390943/

  • JWFpeters
  • Registratie: Mei 2020
  • Laatst online: 09:52
Heb Honeywell ptm7950 in mijn Asus Noctua 4080 Super gedaan toen en dat was een behoorlijke verbetering. Heb dit ook op de CPU zitten en kan niet anders zeggen dat het perfect werkt en tempraturen zijn gewoon stabieler en lager dan normale thermal paste.

Heb het toen gedaan omdat de thermal paste van Asus behoorlijk slecht was en droge plekken kreeg ondanks dat de kaart jong was.

Gekocht op Ali trouwens en zelf op maat gemaakt. Prima te doen en genoeg kopen voor reserve en gelijk op je cpu doen ;)

[ Voor 14% gewijzigd door JWFpeters op 15-02-2026 20:27 ]