Vraag


  • PeteZahut
  • Registratie: November 2024
  • Laatst online: 08:30
Voor onze nieuwe aanbouw/veranda ben ik op zoek naar een airco. In een ideale wereld was ik bij een Daikin toestel uitgekomen omdat we reeds 2 Daikins hebben hangen en dan alles via één app te bedienen zou zijn. Maar Daikin heeft geen inbouwcassette die in het dak past, max 24cm inbouwhoogte.

Uiteindelijk wat offertes binnengekregen en gaat het tussen deze twee toestellen.
  • Mitsubishi MLZ-KP35VG-E1
  • Samsung WindFree 1WO35SU
MitsubishiSamsung
Koelen3.5kW3.5kW
Verwarmen4.1kW4.0kW
SEER6.2 A++6.1 A++
SCOP4.4 A+4.0 A+
De Mitsubishi is op papier wat sterker en net iets zuiniger bij verwarmen.
Maar hij ziet er ook wat ouderwetser uit (?). De offerte komt is in het voordeel voor de Mitsu, zo'n €500 goedkoper.

De Samsung zou door de WindFree héél aangenaam zijn en een meer diffuse luchtstroom hebben waardoor je geen stijve nek krijgt als je er onder zit... Het paneel ziet er net wat moderner uit. Maar hij is dan wat minder krachtig en minder zuinig en ook nog eens net wat duurder.
  • Is de WindFree echt een meerwaarde?
  • Heeft er iemand ervaring met deze modellen?
  • Of met de bijhorende apps? Van de Daikin Onecta app ben ik zéér tevreden.
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/A12MTMNh60iGKB2d2iaEBCUVAFs=/232x232/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/jQeMqhSggUyLhayZIfeYx8lA.jpg?f=fotoalbum_tileAfbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/UFVvmcK7xsS2h2Fhcl1AN_Bjlrw=/232x232/filters:strip_exif()/f/image/ls2j09A7xOrRyV7pkMcGpE6R.webp?f=fotoalbum_tile