5.1 surround voor thuis bioscoop

Pagina: 1
Acties:

Vraag


  • shadowfox
  • Registratie: Januari 2006
  • Laatst online: 02-02 07:56
Om je beter te kunnen helpen, vragen we je om tenminste op de onderstaanden vragen antwoord te geven. Je mag de toelichting in italic wissen en daar je antwoord geven. Natuurlijk mag je ook zelf vragen of wensen toevoegen. Hoe meer informatie we hebben, hoe beter we je kunnen helpen.

Ik zoek een?
Ik zoek een deftige 5.1 surround set voor de thuis bioscoop. Liefst bookshelf speakers die opgehangen kunnen worden, er zijn reeds aansluiting voorzien in het huis (boven de TV links en rechts; boven de zitbank links en rechts) dus ik zou die graag gebruiken)

Wat is je budget?
Ik vermoed dat een budget van ongeveer €1500,00 mij wel al een eindje vooruit kan helpen.

Ik wil het apparaat gaan gebruiken om ......
Muziek & Thuis bioscoop (ter vervanging van het belabberde geluid die uit de LG C5 komt)

Wat heb je zelf al gevonden?
Ik kijk eigenlijk al even naar een Teufel 5.1 setje (Optima 20, Optima 40), eventueel met een receiver mee geleverd.

https://teufelaudio.be/ultima-20-surround-51-set-107001909
https://teufelaudio.be/ul...-edition-51-set-107002077
https://teufelaudio.be/ul...800h-dab-51-set-107002907
https://teufelaudio.be/ul...a-rx-v6a-51-set-107001897

Welke vragen heb je hier nog over?
Ik ben geen audiofiel, maar hou wel van een beetje bioscoop ervaring. Ik ga het systeem ook niet zeer luid zetten, één van de dochters slaapt net boven de woonkamer en het is niet de bedoeling dat zij uit haar bed davert bij elke lage toon.

Wat is dan het grote verschil tussen de Denon en Yamaha AVR's? De ingebouwde (in de subwoofer) zijn volgens mij niet de goeie optie? Ik heb namelijk zeker 4 input devices en ik werk liever niet met de eARC van de TV (meer problemen dan wat anders tot nu toe)

Zijn er betere prijs/kwaliteit merken dan Teufel?

Alle reacties


  • GarBaGe
  • Registratie: December 1999
  • Laatst online: 01-03 12:33
Over het algemeen klinken vloerstaande speakers een stuk voller en mooier dan boekenplank speakers.
Maar... ze nemen meer ruimte in (WAF) en zijn doorgaans duurder.
Zelf heb ik een 5.1 set van Dali Oberon met vloerstaanders en een Denon AVR.
Dat werkt prima.
Ga anders eens luisteren naar diverse merken speakers in de HiFi winkels hier en daar.
De keuze voor een speaker is zo persoonlijk... dat is echt iets wat je zelf moet beoordelen.

edit: oh ja, als je je dochter niet wilt wakker maken, kan het helpen om de subwoofer (bijvoorbeeld via een timer) wat later op de avond uit te schakelen.
Dat doe ik ook voor mijn zoon.
De lage tonen van de sub komen het verst door je huis (en die van je buren)

[ Voor 23% gewijzigd door GarBaGe op 30-01-2026 11:01 ]

Ryzen9 5900X; 16GB DDR4-3200 ; RTX-4080S ; 7TB SSD


  • codex
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 21:35

codex

Geen OpenAI agent :)

Ik zou bij Hifiklubben gaan kijken naar Argon Audio. Met jouw budget kun je binnen dat merk zeker wat vinden. Je kunt altijd een luistersessie aanvragen, dan heb je een beetje een idee hoe het klinkt. Vergeleken met Teufel denk ik dat Argon wat verfijnder is.

Voorbeeldje:
https://www.hifiklubben.nl/forus-4-denon/

[ Voor 10% gewijzigd door codex op 30-01-2026 14:53 ]


  • KernelPanic
  • Registratie: Oktober 2007
  • Laatst online: 21:06
Audio is heel persoonlijk.

Als je al een tijd naar die Teufels aan het kijken bent zou ik zeggen waarom niet, Teufel heeft erg veel waarde voor hun geld en het voordeel bij Teufel is dat je de set 8 weken in huis proberen kan. Bevalt het niet stuur je hem gewoon weer terug. Ik ken meerdere mensen die dezelfde set hebben staan met de twee vloerstaanders en die zijn er super blij mee.

Het verschil tussen Denon en de Yamaha is niet erg groot maar er zijn wat verschillen. Denon gebruikt Audyssey voor room callibration dat vind ik zelf prettiger. Yamaha gebruikt Multicast en Denon HEOS. Over het algemeen kijk naar de aansluitingen en de technieken die je denkt nodig te hebben.

Ik zou voor de set met de 2800x en de 5.1 set met vloerstaanders gaan, bijna onverslaanbaar voor dit geld.

  • shadowfox
  • Registratie: Januari 2006
  • Laatst online: 02-02 07:56
Dankjewel voor de aanbevelingen.

Ik ga eens heel diep in de ogen van het vrouwtje moeten kijken om de vloerstaanders te mogen plaatsen, maar ik ga alvast proberen!

  • Inverted_World
  • Registratie: September 2011
  • Laatst online: 22:00
GarBaGe schreef op vrijdag 30 januari 2026 @ 10:59:
Over het algemeen klinken vloerstaande speakers een stuk voller en mooier dan boekenplank speakers.
Maar... ze nemen meer ruimte in (WAF) en zijn doorgaans duurder.
Zelf heb ik een 5.1 set van Dali Oberon met vloerstaanders en een Denon AVR.
Dat werkt prima.
Ga anders eens luisteren naar diverse merken speakers in de HiFi winkels hier en daar.
De keuze voor een speaker is zo persoonlijk... dat is echt iets wat je zelf moet beoordelen.
Zelf ben ik juist van mening dat je met gering budget beter opzoek kunt gaan naar boekenplank speakers dan vloerstaanders.

Vloerstaanders zijn ook veel meer materiaalkosten, en dat zit dan weer niet in de kwaliteit van de conussen en tweeters. Als ik er een soort prijsgrens aan zou moeten stellen zou ik tot 1000,- per speaker kijken naar boekenplank en daarboven vloerstaanders.

(Is wel wat kort door de bocht natuurlijk, want ook afhankelijk van functie en de grootte van je ruimte: vloerstaanders als fronts lijkt me bijvoorbeeld logisch, maar als effect-speakers absoluut overbodig)

Ik zou zelf overigens neigen om niet nieuw te kopen met dit totaal budget. Speakers zijn net als andere luxe producten, in lager tot medium budgetten ga je enorm veel verschil horen met verdubbeling van budget. 500 naar 1000 per speaker, 1000 naar 2000 etc. Vervolgens ga je richting high end segment waar je verdubbelt in prijs voor enkele procenten beter geluid.

Omdat je nu niet veel budget hebt per speaker verwacht ik dat je enorm veel voordeel uit occasion deals zou kunnen halen. Websites als hobo hifi hebben soms ook leuke demo modellen etc.

[ Voor 6% gewijzigd door Inverted_World op 31-01-2026 08:58 ]

Pagina: 1