Spam e-mails blokkeren Ziggo mail

Pagina: 1
Acties:

Onderwerpen

Vraag


  • Der Rudi
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 19:14
Mijn vraag
Hoe blokkeer ik spam emails via Ziggo?

Relevante software en hardware die ik gebruik
Ziggo Internet
Outlook 2021

Wat ik al gevonden of geprobeerd heb
Via Ziggo webmail => Instellingen => email => geblokkeerde zenders de verzender ingevoerd, maar wordt niet door Ziggo gestopt.

Heb de header van de spam berichten bekeken en de daarin opgenomen gegevens gepakt met dan wildcard: *@spamdomain.tld. Waar gaat het fout?

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/88HGOlLxlriPBj_KS5nDdkvNs3s=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/EV77l9XMNnivBOJNayEkUCrq.jpg?f=fotoalbum_large

[ Voor 29% gewijzigd door Der Rudi op 22-01-2026 10:29 . Reden: Screenshot Ziggo toegevoegd ]

Alle reacties


  • MasterL
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 19:59

MasterL

Moderator Internet & Netwerken
Even voor de duidelijkheid je gebruik wel de maildiensten van Ziggo?

  • Der Rudi
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 19:14
Ja, smtp naar Outlook

  • nelizmastr
  • Registratie: Maart 2010
  • Laatst online: 16:32

nelizmastr

Goed wies kapot

SMTP is verzenden, niet ontvangen. Je bedoelt IMAP of POP waarschijnlijk?

Overigens is spam op basis van alleen e-mailadressen en domeinen niet te stoppen, ze veranderen continu. Kennelijk is de spamfiltering van Ziggo op zijn best gezegd......matig.

I reject your reality and substitute my own - R7 5800X3D - B550M PG Riptide - 32GB Ballistix DDR4-3600 @ C15 - RX7800XT - V750 Gold


  • Der Rudi
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 19:14
Ah, ja sorry. SMTP en IMAP.
De domeinen in de headers blijven zover ik zie gelijk achter de @.

  • MasterL
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 19:59

MasterL

Moderator Internet & Netwerken
Ja maar ondersteund Ziggo uberhaupt wildcards? Er staat duidelijk "geblokkeerde verzenders" en niet "geblokkeerde domains" anders had je gewoon "blissfulmarketing.io" kunnen invoeren. Weet je zeker dat "*@" in de instellingen overeenkomt met "alles"@blissfulmarketing.io. Als dit niet als wildcard wordt geparsed moet de afzender letterlijk "*@blissfulmarketing.io" zijn om deze regel te laten werken.

  • Der Rudi
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 19:14
Ah, goeie. Kan dat niet vinden in de Ziggo website. Ga er eens een chat/call aan wagen naar Ziggo. Als er hier Ziggo mensen rondlopen dan kunnen ook die reageren.

  • mrmrmr
  • Registratie: April 2007
  • Niet online
Dit domein kun je gerust blokkeren. Het is langer bestaand domein van een echt bedrijf.

De manier om dit te doen volgens Ziggo zelf is op een spambericht te gaan staan en dan in te kiezen vanuit het menu (3 streepjes) voor "Verzender toevoegen aan blokkeerlijst".

Afbeeldingslocatie: https://vodafoneziggo.scene7.com/is/image/vodafoneziggo/verzender-toevoegen-aan-blokkeerlijst-afzender-blokkeren?fmt=webp-alpha&qlt=100,0&bfc=off&wid=1128&fit=constrain

Als dat niet werkt, kun je dan alle headers (menu: "bron tonen") hier plakken? Wel je eigen adres vervangen door bijvoorbeeld 'x'.

  • kzin
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 14:30
Probeer een andere oplossing:
webmail => Instellingen => email => Filter regels
Maak een nieuwe regel, noem deze bijvoorbeeld domein1.
Stel vervolgens de voorwaarde in (voorwaarde toevoegen) "van" en voer als waarde in "blissfullmarketing.io¨ (zonder quotes). Kies voor "opslaan in spam", en alle mail afkomstig van dat domein wordt geblokkeerd.

Zoals je zal zien kun je ook blokkeren op onderwerp, bijvoorbeeld: aanbieding, of waarschuwing.
Kijk wel af en toe in je spam folder als je dit soort dingen doet.

  • mrmrmr
  • Registratie: April 2007
  • Niet online
MasterL schreef op donderdag 22 januari 2026 @ 11:11:
Als dit niet als wildcard wordt geparsed moet de afzender letterlijk "*@blissfulmarketing.io" zijn om deze regel te laten werken.
In dat geval zou het moeten werken met @blissfulmarketing.io zonder wildcard. Dat matcht als Ziggo een substring (C: strstr) methode gebruikt. Dan zou je ook veilig blissfulmarketing.io kunnen gebruiken. Dat zou alle subdomeinen matchen.

Het is wel de vraag of de filter alleen naar From: headers kijkt of (ook) naar envelope senders. Die staan meestal in een aparte header of in Received: headers. De envelope sender wordt door de verzender opgegeven tijdens het aanbieden van de email aan de SMTP mail exchange server in het SMTP protocol (FROM: <verzender@domein.ext>).

  • Ben(V)
  • Registratie: December 2013
  • Laatst online: 19:44
Bij mij werkt het zonder de @, dus in dit geval alleen "blissfulmarkting.io" opnemen.

All truth passes through three stages: First it is ridiculed, second it is violently opposed and third it is accepted as being self-evident.


  • valkenier
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 17:46
afzende spam domeinen zijn per definitie nogal aan verandering onderhevig, en ook nogal eens fake. Dit heeft toch geen nut zo. Morgen weer spam van een ander domein.

  • boyette
  • Registratie: November 2009
  • Nu online
Bij ziggo zijn de spamfilters beheert vanuit ziggo

https://www.ziggo.nl/klan...rnet-wifi/veiligheid/spam

je kunt even contact met je provider op nemen en vragen of ze de filter aanpassen
die functioneert kennelijk niet goed in jouw geval

  • Ben(V)
  • Registratie: December 2013
  • Laatst online: 19:44
Het helpt juist heel goed.
Ziggo analyseert wat er in de spam boxen van gebruikers terecht komt en daar blijft staan.
Aan de hand daarvan wordt het centrale spamfilter eigenlijk continue aangepast.

All truth passes through three stages: First it is ridiculed, second it is violently opposed and third it is accepted as being self-evident.


  • rens-br
  • Registratie: December 2009
  • Laatst online: 19:41

rens-br

Admin IN & Moderator Mobile
@Der Rudi even een titelfix
Pagina: 1