Vraag


  • Bryanvdhoef
  • Registratie: Augustus 2022
  • Laatst online: 18:44
Goedemorgen, sinds het buiten koud is, warmt mijn vloerverwarming minder goed op.

De temperatuur bij de verdeler staat sinds de installatie altijd op 30 graden, en de ketel op 65 graden, de thermostaat staat op 20 graden. Vorige week was het ineens 17 graden binnen, waarna ik de temperatuur bij de verdeler heb opgeschroefd naar 40 graden, waarbij de thermostaat uiteindelijk niet verder gaat dan 19 graden. Wij zijn nogal kou kleumen, vandaar dat wij deze standaard op 20 graden hebben staan.

Heeft er iemand enig idee hoe dit kan? De buis bij de verdeler is gewoon heel heet zoals die hoort te zijn, en de vloer is geïsoleerd Wij hebben de stekkers er al eens uitgehaald maar ook dat heeft niet geholpen, evenals het vervangen van de batterijen van de thermostaat..

Alle reacties


  • Yaksa
  • Registratie: December 2008
  • Laatst online: 23:12
Die aanvoertemperatuur mag in een koude periode wel wat hoger.
En wat is de temperatuur van de retourleiding? Draait de pomp wel snel genoeg?
Verder kun je nog met een warmtecamera kijken waar er eventueel warmte 'verdwijnt'.
Vergis je niet hoeveel warmte er weg kan lekken door een paar kleine kieren, al helemaal wanneer er een koude harde oostenwind staat.

Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former


  • Bryanvdhoef
  • Registratie: Augustus 2022
  • Laatst online: 18:44
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/sfPK4fg13gMygSYmxUVxmlQunoA=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/ou9dJUlnJRXOWPLIxyyY4uog.jpg?f=fotoalbum_large

Is dit wat je bedoeld?

  • Yaksa
  • Registratie: December 2008
  • Laatst online: 23:12
Laat ik even voorop stellen dat ik geen specialist ben in vloerverwarming.
Maar er zitten hier mensen genoeg die dat wel zijn, mits die voldoende info over de installatie krijgen.
Dan is 1 (detail)foto van een installatie waarschijnlijk niet genoeg.

Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former


  • TheGhostInc
  • Registratie: November 2000
  • Niet online
Dat je temperatuur wegzakt is niet zo gek, als de buitentemperatuur zakt, verliest de ruimte meer warmte en zal de warmte behoefte van je ruimte toenemen en op een gegeven moment krijgt de CV niet genoeg warmte in je verdeler om de temperatuur vast te houden.
Daarna zakt je kamer temperatuur net zo ver totdat aangevoerd warmte even groot is als warmte die je kwijtraakt. Dat kan best rap gaan, bijvoorbeeld tot -2°C haalt hij het nog precies, maar bij -5°C zakt de temperatuur ineens weg.

De snelste oplossing is je CV water temperatuur wat verhogen, je vloer gaat niet richting de 40°C, dus je kunt nog meer warmte kwijt in de vloer.
Andere oplossing is, als er een LTV of DVR ventiel op je vvw verdeler zit, deze wat dicht draaien. Je vvw pomp gaat dan meer water uit de CV trekken.
De pomp snelheid van je vvw en cv zou je ook nog wat kunnen tunen. De CV pomp snelheid omhoog is een optie.

  • Oilman
  • Registratie: December 2012
  • Laatst online: 23:16
Het water dat je vloer in gaat is nog geen 30 graden, het komt er uit met 25 graden, dat is een prima delta T. Je geeft aan dat de thermostaat van de VV naar 40 graden te hebben gedraaid, daar is geen effect van terug te zien op de foto. Mogelijk zit het pinnetje van de thermostaat kraan vast, dat kun je testen door de knop er even af te draaien. PS. Er lopen op dit moment diverse topics met vergelijkbare problemen.

Aanvoertemperatuur van de CV-ketel zou ik niet verhogen, 65 graden moet meer dan voldoende zijn om de vloer warm te krijgen.

  • Bryanvdhoef
  • Registratie: Augustus 2022
  • Laatst online: 18:44
Bedankt allemaal! Ik wacht het even af allemaal, aangezien er geen defecten zijn gevonden, ik schroef de verdeler thermostaat iets omhoog.
Pagina: 1