Beste,
We denken eraan om zelf een thuisbatterij aan te kopen en te installeren. Ik ben zelf elektricien dus dit moet volgens mij wel lukken. Ik zal eens heel kort de situatie schetsen:
Peter
We denken eraan om zelf een thuisbatterij aan te kopen en te installeren. Ik ben zelf elektricien dus dit moet volgens mij wel lukken. Ik zal eens heel kort de situatie schetsen:
- we wonen in België
- we hebben een dynamisch energiecontract bij Frank Energy
- een pv installatie van 19800VAp op de loods die zicht 20 m achter onze woning bevind
- een solax niet hybride omvormer van 3fasen 10kW die zich ook in de loods bevind
- de digitale teller bevindt zich in de woning, zowel in de woning als in de loods is er netwerk (internet) aanwezig zowel bekabeld als wifi (AP's)
- als de thuisbatterij er effectief komt dan zou deze ook in de loods moeten komen, aangezien er daar nog (veel) plaats is
- we hebben een warmtepomp en inductiekookvuur, dus alles gebeurd elektrisch bij ons
- Welke thuisbatterij kopen we het beste aan? Zo goedkoop mogelijk want anders is een thuisbatterij niet interessant volgens mij. Is bvb alixexpress een optie? Voor 3000eu heb je al een 50kwh batterij incl verzending
- Op het moment dat de zon schijnt en er injectie is, moet de batterij opgeladen worden. Kunnen we voor de monitoring de P1 meter van homewizzard gebruiken? of voorzie ik beter een nieuwe meting?
- welke omvormer koop ik het best aan? hoe sneller hij kan (on)laden, hoe beter. Ik heb de systemen van Victron Energy al eens bekeken. Is dit een goed merk? Zoja, welk type neem ik het beste?
- Graag kunnen we alles moniteren via smartphone (ios), kunnen we de thuisbatterij integreren in HomeWizzard?
Peter