TP-Link Deco BE65 op switch aansluiten

Pagina: 1
Acties:

  • leeuw58
  • Registratie: December 2025
  • Laatst online: 10-12 21:45
Beste,

Ik wil vanuit het Ziggo-modem een TP-Link TL-SG108 (Netwerk Switch - Unmanaged - 8 poorten) aansturen via UTP. Op deze switch wil ik dan een Ziggo next mini, een Philips TV, een B&O Stage, een Beoconnect Core en een TP-Link Deco BE65 aansluiten. Zodat al deze apparaten bekabeld aangesloten zijn. Blijft de wifi van de TP-Link Deco BE65 dan goed en vooral de MLO?

[ Voor 0% gewijzigd door leeuw58 op 10-12-2025 21:44 . Reden: hub moet switch zijn ]


  • dion_b
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 19:32

dion_b

Moderator Harde Waren

say Baah

Wat bedoel je met "goed blijven"?

WiFi en Ethernet interfaces van de BE65 staan los van elkaar. Wat je aan de Ethernet-kant doet beinvloedt de werking van de WiFi-kant niet. MLO is een WiFi feature en werking ervan hangt af van support van de AP (deze BE65) en wat dan ook je ermee verbindt.

Wat wel onderling afhankelijk is, is de maximaal haalbare bandbreedte. Dat is een keten en de zwakste schakel bepaalt de behaalde snelheid. Of een 1Gbps switch die zwakste schakel gaat zijn hangt af van welke "Ziggo-modem" je hebt en welke snelheid erop hebt aan de ene kant en wat voor WiFi-apparaten je met welk signaal gaan aansluiten aan de andere kant.

Heb je een Sagemcom F3896LG modem, dan heb je een 2.5GbE poort ter beschikking en zou je mogelijk snelheden tot 2Gbps binnen kunnen krijgen. In dat geval gaat de 1GbE switch een bottleneck zijn. Heb je echter een oudere modem en/of een snelheid <1Gbps, dan blijft de internetverbinding de bottleneck. Aan de andere kant moet je niet overschatten wat je via WiFi gaat halen. MLO biedt bijvoorbeeld alleen meer snelheid als je client ook MLO STR ondersteunt. Dat doet tot nader orde vrijwel geen enkele client device, alleen een andere BE65 die via mesh verbindt kan daar gebruik van maken.

Een client zal maximaal 2x2 MIMO ondersteunen en ook al is een 320MHz kanaal in theorie ondersteund, je gaat in praktijk een betere verbinding hebben met een 160MHz kanaal. Dus maximale link rate die je met een client onder die omstandigheden kan halen is 2882Mbps. Nog steeds meer dan 2.5Gbps, laat staan dan 1Gbps. Maar een flink deel daarvan is overhead. Je gaat netto maximaal tweederde daarvan halen. En dat is bij absoluut perfect signaal zonder intereferentie en me zo weinig demping dat je bovenop de AP zit met je client. Onder meer realistische omstandigheden (op de bank tegenover de AP bijvoorbeeld, in een ruimte met andere signaalbronnen) ga je max tweederde daar weer van halen. En dan kom je misschien nipt boven de 1Gbps uit Ja, dan kan de 1Gbps switch bottleneck zijn, maar je gaat er weinig van merken.

Maar goed, stapje terug: waarom wil je de hoofdprijs uitgeven voor nieuweste van nieuwste draadloze netwerk en kies je tegelijk voor een low-end switch met specs die rustig 15 jaar oud te noemen zijn? Een 2.5GbE switch zou beter passen bij je AP.

Oslik blyat! Oslik!